Nápověda - FAQ

Co je to weblog nebo deníček?

Internetový Deníček je digitální forma běžného deníčku. Každá čtenářka může mít svůj vlastní deníček a tam si zapisovat cokoli, co si bude chtít zapsat. Každý záznam v deníčku má své datum, svůj nadpis a vlastní text. Obsah deníčku může být libovolný, nejčastěji jde o opravdový deníček, ale můžete si zapisovat postřehy ze života z médií, z knih a filmů.
Můžete si zapisovat deníček svých dětí v podstatě od jejich početí. V deníčku se můžete věnovat i odborným tématům, o které se zajímáte. Pak se z obyčejného deníčku může stát i tzv.weblog.
Weblog nebo jen blog je v podstatě také deníček, často však obsahuje informace, které jsou zajímavé i pro ostatní lidi. Zaměření bývá velmi pestré. Nejčastěji se jedná o komentované odkazy na články a aktuální informace. Weblog je však možné použít i pro odborné či všeobecné zpravodajství, publikování článků a esejí, nebo třeba i poezie. Tím hlavním, čím se odlišuje weblog od běžného zpravodajství je vlastní názor. Běžné zpravodajství se snaží být nezávislé. Weblog by naopak měl vyjadřovat konkrétní názor vydavatele.

Deníček či weblog nemůže mít u běžného uživatele komerční charakter. Nesmí být tedy sám o sobě reklamou na jiné stránky či výrobky a služby. Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si zobrazení komerčních textů zaplatí. Více informací o možné koupi tohoto prostoru poskytne inzertní oddělení.

Jaké výhody má elektronický deníček?

Především nepotřebujete žádný papír, nemusíte se bát, že deníček ztratíte nebo že se vám poničí. Můžete dát deníček přečíst komu chcete a nemusíte se bát, že vám ho nevrátí. Deníček může číst i teta na Slovensku nebo kamarád v USA. Do deníčku Vám přátelé mohou připisovat poznámky a deníček se tak stává zajímavější.

Jaké nevýhody má elektronický deníček?

Můsíte mít přístup k internetu. Pokud budete chtít deníček ukázat babičce bez internetu, musíte si ho vytisknout.

Můžu si založit svůj vlastní?

Právě proto jsme pro vás tyto stránky připravili. Pro založení deníčku či blogu se stačí zaregistrovat, přihlásit, vyplnit základní údaje a můžete přidávat záznamy.

Může si někdo cizí číst mé příspěvky?

Deníček má několik variant zabezpečení.

  1. Veřejný deníček - ten je přístupný naprosto všem bez omezení.
  2. Jen pro zaregistrované - deníček je přístupný pouze pro zaregistrované čtenářky a čtenáře Dámy.cz
  3. Jen pro vámi vybrané uživatele - sami si můžete určit, kdo konkrétně si váš deníček může přečíst. Z registrovaných uživatelů si vyberete tzv. kamarády(ky) a jen ti pak mají k deníčku přístup.

Jak často můžu přidávat záznamy do deníčku?

To záleží opravdu jen na vás. Přispívat můžete jednou za měsíc, ale také klidně několikrát denně. Uživatelé vkládající placené deníčky mají počet příspěvků omezen podle domluvy s inzertním oddělením.

Co si můžu do deníčku psát?

Vše, co uznáte za vhodné, že si chcete zapsat nebo sdělit ostatním. Veškeré zveřejněné informace musí být v souladu se zákony České republiky a zároveň nesmí mít komerční charakter, pokud jej tedy nebudete mít na webu předplacený.

Na jak dlouho zde můžu deníček mít?

Předpokládáme, že na pořád. Dokud bude tento server a internet existovat.

Může mi někdo můj deníček zrušit nebo vymazat?

Ano, deníček může zcela zrušit provozovatel serveru Dáma.cz a to v případě, že obsah bude odporovat zákonům České republiky, nebo bude obsahovat komerční charakter a vy jej nebudete mít na webu předplacený.

Jaká bude adresa mého deníčku?

Adresa je podle nás velice atraktivní. První část je vždy stejná moje.dama.cz/ a za touto adresou je váš nick. Kompletně tedy moje.dama.cz/mujnick. Tuto adresu můžete klidně předat svým známým.

Jak se někdo dozví o tom, že zde mám svůj deníček nebo blog?

Může se to dozvědět z několika zdrojů:

  • Přímo od vás, třeba v patičce e-mailu od vás nebo adresu prostě někomu řeknete.
  • Na Dámě.cz budeme propagovat zajímavé deníčky a blogy. čím zajímavější a častěji aktualizovaný obsah budete mít, tím více budeme deníček propagovat.
  • Adresu deníčku si můžete klidně zaregistrovat v katalozích na internetu. Pro český blog bohatě stačí zaregistrování na Seznamu, Atlasu a Centru. Adresa na zaregistrování na Seznamu je seznam.cz/Lide__seznamky__chat ... index.html

Můžu používat HTML tagy při psaní záznamů do deníčku?

Ano, můžete používat běžně používané HTML tagy.

Kam se mám obrátit, když budu mít technický problém?

Nejlépe na technickou podporu serveru Dáma.cz na email: info@dama.cz. Do emailu napište vždy, jaký blog máte, co vám přesně nefunguje, popřípadě okopírujte do e-mailu chybovou hlášku nebo text, který je na obrazovce.

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (381)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (150)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Sem a tam (77)
Zajímavosti pro všechny (77)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Život okolo mne (42)
Povídky (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si