Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Monica

O kráse, hubnutí, cvičení, kosmetice, péči těla a nyní i těhotenství..a vše o čem se mluví

těhotenství

www.mojetehotenstvi.cz


na této webové stránce si můžete evidovat třea svou váhu v těhotenství, nebo obvod bříška, zadat datum porodu atd...můžete diskutovat, vkládat fotečky a přečíst si zajímavé články.3.2.2009 - Děti - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:50492x

Těhotenské potíže Těhotenské potíže

Těhotenství je nejdůležitější část života ženy, který je bohužel doprovázen i nepříjemnými potížemi, mezi které patří nevolnost, bolest hlavy a další.

Nevolnost

Příčinou nevolnosti a případného zvracení, je zvýšena tvorba hormonu. Nevolnost se může objevit v jakoukoliv noční nebo denní dobu. Nejčastěji se vyskytuje během prvních 3 měsíců těhotenství, postupem času zmizí. V horších případech trpí žena nevolnostmi po celou dobu těhotenství, ale toto se stává opravdu zřídka.

Pokud jsou nevolnosti silné a doprovází je i časté zvracení, je nutný to okamžitě řešit s doktorem.


Co pomáhá

Zázvorový čaj, heřmánkový čaj a nebo mátový čaj
Nejíst smažený ani moc tučný jídlo
Jíst po menších porcích, ale častěji
Dostatečně pít
Pálení žáhy

Příčinou pálení žáhy je děloha, která se postupně zvětšuje a má vliv na uložení žaludku a střev. Pálení žáhy se projevuje nejčastěji v leže, kdy se žaludeční šťáva dostane do jícnu.

Co pomáhá

Jíst po menších porcích, ale častěji

Když ležíte, dejte si pod sebe víc polštářů, ať ležíte v pololeží

Dobrý na pálení žáhy je také Rennie, který je vhodný i pro těhotné

Dostatečně pít

 

 

Bolesti hlavy

Bolesti mohou objevovat po celou dobu těhotenství a v různé intenzitě.

Co pomáhá
Je možné používat i analgetika, ale po poradě se svým lékařem.Otoky nohou

Vyskytují se u 75% těhotných žen. Nejčastěji vznikají večer, v horkém počasí nebo po delším stáni či sezení.
Po několika hodinách ležení, otoky samy od sebe mizí.

Co pomáhá

Nestůjte velmi dlouho

Pokud sedíte, podložte si nohy něčím, aby jste je měla ve zvýšené poloze
Noste pohodlné boty
Nenoste punčocháče ani ponožky s gumovým okrajem

Pravidelně cvičte

Dostatečně pijte (čím víc pijete, tím víc vody se dostane z těla)

Omezte sůl, která udržuje vodu v těle

 

Zácpa

Vyskytuje se u každé těhotné ženy, z důvodu zvětšující se dělohy, která tlačí na ostatní orgány a hlavně i střeva.


 

Co pomáhá

Důležitý je mít nějaký pohyb

Ještě hodně zeleniny

Dostatečně pijte
1/2 litru teplé vody s citrónem nalačno 

Ohřátá šťáva z meruňkového nebo švestkového kompotu

Glycerinový čípek, ale nesmí se používat často29.12.2008 - Zdraví - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:54426x

Jak vybírat autosedačku

Na co dbát při koupi autosedačky

Mohu použít ISOFIX-systém?

Odpovídá výrobek aktuálním ECE normám?

Odpovídá autosedačka váze a výšce dítěte?

Pasuje mnou vybraný bezpečnostní systém do mého auta?

Pasuje mnou vybraný bezpečnostní systém i do dalších aut (manžela/ky, prarodičů)?

Je autosedačka jednoduše připevnitelná  do mého auta?

Je návod k autosedačce srozumitelný a přehledný?
Je pásový systém jednoduchý? Můžu dítě rychle a bezpečně připoutat?Má autosedačka snímatelný a prací potah?                                               Je potah z příjemného a vzdušného materiálu, aby se dítě hned nezpotilo?

Správná hmotnost

Nekupujte nikdy autosedačky s ohledem na další růst dítěte, vždy se přesvědčte,aby autosedačka vyhovovala hmotmosti vašeho dítěte.

Opěrka hlavy

Specielně u malých dětí používejte autosedačky s opěrkou hlavy a zad.Hlavně u bočních nárazů by mohlo dojít k nebezpečnému poranění.

 

Co je to ISOFIX - systém?

Isofix je způsob připevnění dětské autosedačky do vozidla, který se skládá ze dvou pevných kotevních úchytů na vozidle a ze dvou odpovídajících úchytů na dětské autosedačce zapadajících do příslušných kotevních úchytů vozidla. Systém Isofix má především zabránit chybám instalace autosedačky, ke kterým může dojít, pokud je autosadačka upevňována pomocí pásů pro dospělé. Isofix je podle nejposlednějších testů jednoznačně nejbezpečnějším systémem pro přepravu dětí.16.12.2008 - Děti - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:54658x

Jak vybírat kočárky


Váha Pokud budete muset denně nosit kočárek do schodů, kupte si rozhodně lehčí variantu. Kombinované kočárky jsou relativně těžké – prázdný kočárek váží až 18 kg, golfové hole oproti tomu pouze do 10 kg.


Manipulovatelnost Golfky s pohyblivou osou jsou dobře ovladatelné, vhodné do města, autobusů či metra. Kočárky s pevným podvozkem a velkými širokými koly jsou stabilní, vhodné do lesa a na polní cesty. Tříkolky působí sportovně – přesto nejsou obecně lehké na manipulaci a specielně v těžším terénu (na kamenitém povrchu) se mohou lehce převrátit.


Přeprava Nezapomeňte si zkontrolovat rozměry složeného kočárku - vejde se vám složený kočárek do kufru auta? Dbejte také na to, zda se dá kočárek při složení zaaretovat, aby se vám při manipulaci nerozkládal.


Korba Vyberte si model s prostornou korbou – ležící plocha cca 80 x 35 cm. Taková to korba vám vydrží až do 6-ého měsíce dítěte.


Sedák Dbejte na to, aby vaše dítě pohodlně sedělo. Hloubka sedu by měla být cca 21 – 24 cm a šíře sedu min 35 cm. Výška zádové opěrky min 38 cm, vhodnější je však až 50 cm. Čím vyšší je zádová opěrka, tím je pro vaše dítě bezpečnější.


Směr jízdy Vyberte kočárek, kde vaše dítě může sedět pro i proti směru jízdy. Otočení lze provézt 2-ma způsoby – přehozením rukojeti nebo celé nástavby. Tím umožníte dítěti pohled po směru jízdy, ale i proti a tím bude mít s vámi oční kontakt.


Rukojeť Vyberte si rozhodně kočárek s nastavitelnou výškou rukojeti, aby bylo řízení kočárku pohodlné pro všechny rodinné příslušníky s rozdílnou výškou. Největší výškové nastavení mívají díky teleskopickému systému vysunovací rukojeti.


Kola Na výběr máte kola gumová a nafukovací. Gumová kola jsou bezúdržbová, nafukovací kola oproti tomu vyžadují pravidelnou kontrolu a dofukování. Gumová kola mají stejné jízdní vlastnosti a jejich výběrem si ušetříte čas i peníze.


Brzdy Nejdůležitější je brzda zadních kol – jestli je jednoduše umístěná? Má bezpečnou aretaci? Drží kočárek pevně i ve větším kopci? Dodatečná ruční brzda je oproti tomu zanedbatelná.


Nášlapný schůdek Na nášlapném schůdku u rukojeti se mohou děti vozit i ve stoje, což jim přináší velkou zábavu. Tyto nášlapné schůdky se dají dokoupit jako příslušenství. Pozor však na rychlou jízdu a nestále mějte vaše dítě na očích.


Bezpečí Pokud budete jezdit s kočárkem i za šera, pořiďte si verzi s bezpečnostními reflektory. Bohužel na tuto levnou maličkost většina výrobců zapomíná.


Na co ještě dbát při koupi kočárku
  • GS – označení („Geprüfte Sicherheit“ – označení zkušebního institutu) od Tüv
    
  • Výšku ve které je umístěna korba – min. 60 cm nad zemí, aby vaše dítě nedýchalo nebezpečné zplodiny z aut
    
  • Látku, kterou je kočárek vypolstrovaný – nesmí obsahovat žádná nebezpečná vlákna
    
  • Dostatečnou izolovanost lůžka proti chladu
    
  • Ochranu proti větru
    
  • Jednoduchost ovládání
    
  • Stabilitu
    
  • Funkčnost brzd
    
  • Rychlé a bezpečné nastavení brzd
    
  • Aby kočárek neobsahoval žádné ostré hrany
    
  • Aby vně i uvnitř kočárku nevisely žádné provázky, do kterých by se mohlo dítě zamotat 
    
  • Velká kola a odpružení, aby dítě necítilo každou nerovnost terénu
    
  • Výškovou nastavitelnost rukojeti
    
  • Možnost nastavit kočárek pro i proti směru jízdu
    
  • Možné mezery mezi podvozkem a stříškou, aby na dítě nefoukalo

    


    


 

 


16.12.2008 - Děti - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:69555x

vývoj miminka - plodu

Seznamte se s vývojem malého človíčka od 13. do 40. týdne těhotenství.Koncem embryonálního období je prakticky ukončena organogeneze (vývoj orgánů) a zevní podoba plodu. Embryo přechází v plod a nastupuje období fetálního (plodového) vývoje. V průběhu následujících 7 měsíců bude plod kontinuálně růst a vývoj stávajících struktur bude ukončen. Vývoj orgánových systémů zlepší jejich funkci. Současně s těmito pochody dojde k přípravě děložní činnosti a porodu a k přechodu plodu do mimoděložního prostředí.13.- 16. týden

Pokračuje růst plodu. Kůže je tenká a jsou patrny kožní cévy. Oči se posouvají do středu obličeje. Následkem růstu krku a hlavy se uši dostávají na laterální část hlavy. Lanugo (fetální ochlupení) je přítomno na celém těle, zejména na hlavě. Urychluje se vývoj svalů a kostí. Kostra plodu je viditelná rentgenovým vyšetřením. Dolní končetiny jsou delší než horní. Pohyby plodu jsou častější, ale matka je zatím nepozoruje. Střevní trakt produkuje mekonium. Plod polyká plodovou vodu. Začíná ukládání tuku. Délka plodu je 80-140 mm a váží 140-200 gramů.17.- 20.týden

Pohyby jsou natolik časté a prudké, že je matka vnímá jako kopání. Srdeční akce plodu je slyšitelná stetoskopem. Matka plně vnímá přítomnost dítěte v těle. Růst plodu se zpomaluje. Mazové žlázy se aktivují a plod je pokryt mazlavou vrstvou nazývanou mázek (vernix casseosa), který chrání plod před maceračními účinky plodové vody.Lanugo napomáhá udržení mázku na epidermis (vrchní vrstva kůže). Pokračuje vývoj plic. Dochází k tvorbě plicních sklípků a vytváří se plicní kapilární řečiště. Výměna plynů v plicích zatím není možná.21.- 24.týden

V tomto období dochází k podstatnému nárůstu hmotnosti. Plod je proporciálně vytvořen.

Kůže je stále vrásčitá vzhledem nedostatku podkožního tuku. Je červená a je vidět krev v kapilárách. Kožní záhyby na dlaních a ploskách nohou vytvářejí individuální tvary. Vlasy rostou. Řasy a obočí jsou jasně zřetelné. Oko je strukturálně vyvinuto a oční štěrbina se záhy otevře. Délka plodu je 200-228 mm a jeho hmotnost 300-800 gramů.25.- 28.týden

Obličej a tělo dosáhnou vzhledu jaký budou mít při porodu. Výraz "starého muže" je působen červenou vrásčitou kůží. Podkožní tuk začíná vyplňovat některé kožní záhyby. V tomto období dosahuje plod stádia, kdy přežije mimo dělohu. Nicméně plíce a plicní cévy jsou velmi nezralé. Rychle se vyvíjí mozek a nervový systém je schopen vyvolat rytmické dýchací pohyby, i když ne na dlouhou dobu. Plod je schopen částečně regulovat tělesnou teplotu.Oční víčka jsou otevřená. U plodu mužského pohlaví začíná sestup varlat tříselným kanálem do šourku. Ve 28. týdnu těhotenství je délka plodu přibližně 260-300 mm a jeho hmotnost 1000-1200 gramů.29.- 32. týden

Vývoj tukové a svalové tkáně. Kosti jsou plně vyvinuty, ale ne zcela osifikovány, jsou měkké a ohebné. Dochází k mineralizaci. Kůže je méně vrásčitá a plod dostává novorozenecký vzhled. Plod je růžový a epidermis zesiluje. Nehty přerůstají konce prstů ve 32. týdnu těhotenství. Plod si může poškrábat kůži. Délka plodu je 350 mm a hmotnost 2000 gramů.33.- 36.týden

Plod pokračuje v růstu, i když ke konci tohoto období dochází ke zpomalení. Lanugo začíná mizet. Délka je v průměru 400 mm a hmotnost 2500 gramů. Plod je ve většině případů schopen mimoděložního života.37.- 40.týden

Ve 38. týdnu je plod zralý. Kůže je hladká a růžová. Nehty na nohou přerůstají prsty.

Většina lanuga již zmizela. Zůstávají pouze okrsky na ramenou a horních končetinách.

U plodu mužského pohlaví sestoupila varlata do šourku.

U plodu ženského pohlaví zůstávají ovaria uložena vysoko v dutině břišní až do porodu. Plod vyplňuje dutinu děložní v "pohodlné poloze". Vzhledem k tvaru děložní dutiny zaujímá plod většinou polohu hlavou dolů. Obvod hrudníku je asi o 2 cm menší než obvod hlavičky. Bradavky jsou dobře vyvinuty. Je stabilizován cyklus spánku a bdění. Délka plodu v tomto období 45-51 cm a hmotnost 2600-3800 gramů. Mužské plody mají obvykle větší hmotnost než ženské6.12.2008 - Děti - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:77698x

Vývoj miminka od oplodnění až do 84 dne Moc krásné napsané......

1. týden těhotenství

0. den Bydlelo nás tam hrozně moc, každé jsme mělo svůj obal s troškou tekutiny. Tma byla, ale teploučko. Najednou se ozvalo prask, jen tak trošku, a už jsem jelo. Toboganem. Dole bylo móóóc takových malinkatých s ocásky a lechtalo to, jak se mnou otáčely. Jedné jsem se líbilo.

A tak jsem tady MAMI !
1. den Jmenovalo jsem se Zygota, za 24 hodin mi po rozdělení chvíli říkali Blastomera, jak jsem se tak hezky rýhovalo. Třetí den jsem bylo osmibuněčné, čtvrtý den šestnáctibuněčné a tak mi říkali Morula.

5. den To jsou kulatiny a čas se zahnízdit, bude mi to sice nějaký den trvat, ale už je ze mně velká Blastocysta. ÁÁÁ tady to je krásná jednocentimetrová peřinka, tady se mi bude líbit, zavrtám se a už tady zůstanu.

2. týden těhotenství

7. den A zase jsem slavilo další kulatiny – sedm dní a 100 buněk a krásně se mi tady zahnízďuje, teplo, měkoučko a moc příjemný hlas odněkud zvenku – ahoj mami !

9. den Devátý den jsem se uhnízdilo, došly mi zásoby a tak začímám čerpat zásoby od tebe, maminko. Až si uděláš zítra těhotenský test, budeš už o mě vědět. Také se ti bude chtít častěji čurat a budeš citlivější na vůně a pachy.

13. den Třináctka je moje šťastné číslo. Mám totiž ektoderm a endoderm. Z té první vznikne nervový systém, pokožka, zuby a z druhé trávicí, dýchací a močové ústrojí.
 

3. týden těhotenství

16. den To jsem veliké! Měřím milimetr a je mi šestnáct dní.

18. den Mamííííí! Je mi osmnáct dní a tluče mi srdíčko, ale na ultrazvuku to ještě neuvidíš, to až mi bude šest týdnů. Ale už nejsem kulaté, jsem šiška, u hlavičky tlustější.

20. den Tak už máš mojí fotečku? Měřím šest milimetrů, mám miliony buněk. Už je mi dvacet dní a jsem velmi fotogenické (i když mám hlavičku větší než tělíčko) a mám vytvořeny základy mozku, míchy a nervů. Mám uzavřený krevní oběh, s vlastní krví – určitě mám jinou krevní skupinu než ty, mami. A jestli ti bývá po ránu nevolno, tak to se mnou vydrž.

5. týden těhotenství

30. den A máme co slavit, je mi měsíc, měřím asi 8 mm. Už můžete rozeznat, co budou moje ručičky, nožičky, oči, uši, lebka a obratle.

Mamííííí ty jsi ve druhém měsíci a já plavu. V plodové vodě a přitom pracuji – rostu. Kompletuji systém cév a uzavírám nervovou trubici a taky pracuji na mléčných zoubcích, ale nebude to hned, je to fuška.

6. týden těhotenství

40. den Je mi čtyřicet dní, srdíčko pracuje, to můžeš, mami, slyšet na ultrazvuku a mozek začíná pracovat. Jestlipak víš, že moje mozkové vlny lze zaznamenat pomocí EEG

7. týden těhotenství

48. den Je sedmička šťastné číslo? Pro nás ano. A mně je sedm týdnů, měřím 13 milimetrů a poznám, že je zima, světlo, vnímám bolest a zvuk. A pořád rostu, teď zrovna pracuji na čichových a chuťových buňkách.V osmém týdnu pracuji na obličeji, ale oči ještě neotevřu. A co to je? Na končetinách se mi dělají nějaké paličky, na každé pět. Mamíííííííí! Už nic. To budou prsty.

8. týden těhotenství

51. den A ještě něco – mám nové jméno. Říkejte mi Plod. Tak mami, organogenezi máme hezky za sebou (to je období osmi týdnů, kdy já jsem pracovalo na zakládání všech důležitýc orgánů a ty na placentě). A prozradím ti, že latinsky se plod řekne fetus, což je česky mladý potomek.

Mami, jestli ti je pořád a hodně špatně, hned to řekni tomu bílému, co si nás pořád oměřuje a prohlíží. A až mě zase budete pozorovat, třeba budu v dobré míře a předvedu vám kotrmelec. Já ho totiž umím.

53. den To je fuška, uf, uf. Ptáš se, mami, co dělám? No rostu a k tomu dělám vnější pohlavní orgány, ale ne tak doslova. V tom, jaké budou, už jsem mělo jasno, když jsem potkalo tatínkovu buňku, teď mám konečně čas na jejich růst.
Tak a mám hotovo. Víš jak jsem veliké? No přesně do ořechové skořápky. Vážím asi tři gramy a měřím tři centimetry!

9. týden těhotenství

58. den Tady mimino, jak mě slyšíte, kontrola, kontrola: ledviny: fungují, žaludek: vytváří žaludeční šťávu

60. den Tak mami, mám šest gramů a jsem krááásné, no trošku větší hlavička, ale tělo už je vidět zřetelně. Ten žloutkový vak na výrobu krvinek mi, mami, už dosloužil. Tak používám svoje játra, slezinu a ledviny.

Já vím, že jsem roztomilé, když si cucám paleček. Už jsi mě u toho viděla na té malé černobílé televizi?

10. týden těhotenství

64. den Plavu si v plodové vodě, rostu, dělám kotrmelce, polykám, čůrám, ukládám vápník do kostiček, hýbu jazýčkem, umím sát a svírám pěstičky. Když mi čteš a zpíváš, hrozně se mi to líbí. A klidně na mě zaklepej.

11. týden těhotenství

70. den Hýbu krkem, mami, s hlavou jde otáčet a hýbat nohama v kolenou. A už se dá poznat, jestli jsem kluk nebo holka, ale nepovím.....

12. týden těhotenství

80. den Jsem obrovské! Vážím 100 g a měřím asi devět centimetrů. A co je zase tohle, zase nějaké novoty na prstech. Že se mi tam dělají nějaké rýhy, to jsem si zvyklo (aha, papilární rýhy říkáte, to jo), ale toto, co to...... Nehty! Já mám nehtíčky. Hurá. No podívejte: hlava je velká jako polovina tělíčka. Jsem krasavec.

13. týden těhotenství

84. den Ahoj mami, jsem chlupaté, ale to prý zmizí, než půjdu ven. Ale zato mi pracuje brzlík a mízní žlázy – můj imunitní systém.4.12.2008 - Děti - Komentářů:3 - Přidat komentář - Přečteno:97033x

nejvyšší šance otěhotnět !!! Je třeba sledovat, hlídat a počítat

Termín ovulace
Tato metoda vychází z pozorování, že ovulace nastává 12 - 16 dní před prvním dnem následující menstruace. Na tomto základě se podle délky předcházejícího cyklu dá usuzovat na termín ovulace v cyklu následujícím. K tomu je ovšem ještě třeba počítat s životností vajíčka a spermie. Čím více předcházejících cyklů je bráno v úvahu, tím je metoda spolehlivější. Zkušení autoři doporučují, aby bylo bráno v úvahu nejméně šest předcházejících a po sobě následujících menstruačních cyklů. Výpočet je pak velice jednoduchý.

Počet dnů nejkratšího cyklu minus 20 = první plodný den.

Počet dnů nejdelšího cyklu minus 10 = poslední plodný den.

Například délky posledních šesti menstruačních cyklů byly 28, 26, 28, 29, 27 a 29 dní. Pak platí:
26 - 20 = 6
29 - 10 = 19

Počítáno od prvního dne menstruace se žena musí zdržet pohlavního styku od 6. do 19. dne, tedy plných 14 dní. Někteří autoři připouštějí místo čísel 20 a 10 odečíst čísla 18 a 11, tedy:
26 - 18 = 8
29 - 11 = 18

Žena může souložit ještě o dva dny déle před ovulací a začít o jeden den dříve po ovulaci. Doba doporučené sexuální abstinence se tedy zkrátí o tři dny, místo 14 dní trvá jen 11 dní, ale je to už na úplné hranici bezpečnosti metody. 

Měření teploty
Důležitý je způsob měření této teploty. Tělesná teplota je totiž závislá také na příjmu potravy, především teplých nápojů. Proto teplotu měříme za standardních podmínek ráno bezprostředně po probuzení, měříme vždy na stejném místě, a to buď v ústech, v konečníku nebo v pochvě. I když běžný lékařský teploměr ukáže konečnou hodnotu už asi za půl minuty, doporučuje se pro jistotu měření nejméně tři minuty v konečníku nebo v pochvě a čtyři až pět minut při měření v ústech. Teplota se zapisuje do speciálního menstruačního kalendáře s označovanou stupnicí, takže v typických případech od menstruace k menstruaci vykáže tak zvanou dvoufázovou křivku. V první polovině cyklu bývá tato křivka nižší, ve druhé polovině pak o 0,2 - 0,4O C vyšší, přičemž drobné jednodenní výkyvy nejsou podstatné. 

Sledování hlenu
Pro jistotu se však vyplácí brát ohled ještě na charakter hlenu vylučovaného z děložního hrdla. Tento hlen můžeme zjišťovat v poševním vchodu. Ve dnech bezprostředně po menstruaci je hlen hustý, tvoří se v menším množství, často jej mezi stydkými pysky nemůžeme nalézt. Proto se také tomuto období říká „suché dny“. Když se blíží ovulace, stává se hlen řidším, vodnatým, vysoce kluzkým a tažným. Uvolňuje se z děložního hrdla ve větším množství, takže je dobře hmatný mezi stydkými pysky, ulpívá na toaletním papíru a je ho možno vytahovat mezi prsty až na vzdálenost několika centimetrů. Tyto změny jsou nejvíce patrné právě tři dny před ovulací a dva dny po ní a představují tak nejplodnější období v celém menstruačním cyklu. Potom se vlivem hormonu žlutého tělíska charakter hlenu zase změní a nastupují opět suché dny.

Samovyšetření - změna děložního čípku
Některé ženy v den své ovulace bezpečně pociťují určitou bolest v podbřišku, u jiných se zase v termínu ovulace objevuje slabý náznak krvácení (viz růžové zbarvení ovulačního hlenu). Někdy je ještě možno všechny tyto úkazy doplnit vyhmatáním děložního čípku. Je sice pravda, že některé ženy mají zábrany sahat si prsty hluboko do pochvy, nicméně v poloze v podřepu je většina žen schopna si svůj děložní čípek nahmatat. Toto vyšetření je možno provádět prsty pravé ruky s levou nohou pokrčenou na židli (u těch, které píší a vyšetřují se levou rukou, bude pochopitelně pokrčena noha pravá). Bezprostředně po menstruaci je děložní čípek tuhý asi jako nosní chrupavka, uprostřed jeho vyklenutí je důlek nebo štěrbina - to je otvor vedoucí do dělohy). Čtyři až pět dní po ovulaci čípek měkne, místo charakteru nosní chrupavky má pohmatový charakter dolního rtu a současně se špičkou prstu může žena přesvědčit o tom, že se otvor vedoucí do dělohy mírně pootevírá. V období ovulace je čípek také obtížněji dosažitelný. 4.12.2008 - Děti - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:62171x

Jak určit nejplodnější období?

Nejplodnějším obdobím je několik dní po ovulaci, tedy po uvolnění zralého vajíčka z vaječníku. Ovulace nastává průměrně 14 dní od začátku menstruace.


Dobu ovulace lze upřesnit několika způsoby. V domácím prostředí je možné sledovat bazální teplotu (tělesnou teplotu v klidu), která se cyklicky mění během menstruačního cyklu. Pokud máte pravidelný cyklus, lze přibližně vypočítat den ovulace, když odečtete od prvního dne krvácení 12 – 16 dní. Také vzhled poševního hlenu se mění, během ovulace je čirý, řidší a táhne se, během neplodných dnů je zakalený a hustý. V lékárně lze zakoupit ovulační testy, které fungují podobně jako těhotenský test, v domácích podmínkách představují nejpřesnější možnost odhadu. Ještě přesnější jsou lékařská vyšetření – folikulometrie (ultrazvukové vyšetření vaječníků se zrajícími vajíčky) a vyšetření hladin hormonů.


4.12.2008 - Děti - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:57302x

Na co se soustředit ještě před těhotenstvím - vitamínové doplňky

Na co se soustředit ještě před těhotenstvím:


Kyselina listová

Tento vitamín ze skupiny B je důležitý v prevenci vrozených poruch, především v oblasti nervové trubice. Chrání před vznikem vývojových poruch, jako jsou např. rozštěpy tváře, rozštěpy páteře či poruchy vývoje mozku a míchy. Žena by měla tento vitamín přijímat již v době, kdy se snaží o otěhotnění. Gynekologové a porodníci doporučují 10mg kyseliny listové za den, a to až do 12. týdne těhotenství.
Kde tuto látku najdeme?
Dobrým zdrojem jsou obiloviny, brokolice, růžičková kapusta, pomeranče a kvasnicový výtažek. Kyselinu listovou vám ale též může předepsat váš lékař pod latinským názvem acidum folicum.

Podle WHO je doporučená denní dávka v graviditě 0,4 mg.


Vitamín E
Tento vitamín je v době, kdy plánujete otěhotnění, důležitý pro kvalitu pohlavních buněk a zlepšuje stav epitelových buněk (buňky výstelky). Též podporuje snadnější nidaci, tedy usazení zárodku do stěny dělohy tím, že zvyšuje prokrvení a novotvorbu cév a podporu růstu v raných stádiích embryonálního vývoje. Doporučuje se 100mg vitamínu E ob den či denně.

Kde tuto látku najdeme?
Vitamín E je obsažen v oleji z pšeničných klíčků, másle, mléce a v burských oříšcích. Dále v sóje, v zelených salátech a v mase. Uměle ho přijímáme v multivitaminových prostředcích určených pro těhotné a kojící ženy. Jeho nadbytečný příjem je ale škodlivý a podle posledních výzkumů může naopak některé zdravotní problémy plodu způsobit.


Vitamín C
Tento vitamín je důležitý, jste-li náchylnější k virózám či prochladnutí či jste jinak častěji nemocná.

Kde tuto látku najdeme?
Vitamín C je obsažen v černém rybízu, citrónové šťávě, v pomerančích, grapefruitech či kiwi.


Železo
Přijímat železo v době před otěhotněním je důležité tehdy, pokud víte, že trpíte anémií (chudokrevností), či jste vegetariánka. Je vhodné se soustředit na úpravu krevního obrazu ještě před těhotenstvím, protože v těhotenství jsou nároky rostoucího plodu na tento minerál značné.

Kde tuto látku najdeme?
Nejvíce železa, tedy téměř polovinu denní dávky, získáte konzumací masa a vnitřností. Z rostlinných produktů jsou významným zdrojem železa listová zelenina, fazole, čočka, meruňky, švestky, oříšky a mandle. Také obiloviny, celozrnný a semínky obohacený chléb. Dostatečné vstřebání železa umocníte i tak, že užíváte vitamín C.


Antioxidanty
Antioxidanty jsou zhášeče volných radikálů. Volné radikály jsou látky, které přeměňují chemické substance v tkáních našeho těla v látky škodlivé. Ty pak mohou způsobovat mutace genů či vznik rakoviny. Obzvláště důležité jsou tyto látky právě v době před početím a v době prvních 3 měsíců těhotenství. Právě v prvních třech měsících vývoje plodu se rozhoduje o tom, zda dítě bude zdravé či nikoliv. Je to období tvorby orgánů v těle plodu.

Kde tyto látky najdeme?
Běžně se nacházejí v ovoci a zelenině. Důležitým zdrojem je takézelený čaj. Mezi antioxidanty patří též vitamín C a E a betakarotén, z minerálů pak selen a zinek.

V lékárně se dají koupit jako výtažky z jader červených hroznů či jako koenzym Q10.

Na co si dát pozor?
Již v době, kdy plánujete otěhotnění, je dobré vyhnout se multivitamínovým přípravkům pro běžnou populaci a užívat výhradně multivitamínové komplexy určené pro těhotné a kojící ženy. Běžné multivitamíny obsahují více vitamínu A a méně vitamínů skupiny B, dále méně vápníku a jódu. V těhotenství stoupá potřeba vápníku, jódu a B vitamínů, naopak nadbytek vitamínu A je škodlivý.

Nepříznivý účinek byl zjištěn u vysokého dávkování vitamínu A - retinolu.
Ten můžeme ve stravě nadbytečně přijímat tehdy, pokud jíme hodně mrkve či vnitřností. Vede k poruchám budoucího plodu již v začátku těhotenství. Běžné dávky v multivitaminových produktech určených pro těhotné a kojící ženy nejsou pro plod toxické. Obdobné závěry jsou spojeny i s nadbytkem konzumace vitamínu E.


Hypervitaminóza A je z „přirozených zdrojů“ nepravděpodobná (játra ledního medvěda). Nebezpečná je neodborná substituce multivitaminy – dlouhodobě nesmí být překročena denní dávka vitamínu A 4500 mikrogramů - doporučená denní dávka je 800 mikrogramů. 4.12.2008 - Zdraví - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:58178x

BÝT ČI NEBÝT U PORODU - pro budoucí otce a maminky

PĚT DŮVODŮ, PROČ BÝT ČI NEBÝT U PORODUPROČ ANO• Vazba otce k dítěti bývá po porodu podle výzkumů větší, otec má k malému jiný vztah než když přijde k „hotovému“.

• Jelikož vidí celý proces, má k němu respekt a úctu. Váží si své ženy, protože viděl všechnu tu „dřinu“, kterou kvůli malému stvoření podstoupila.

• Pokud muže u porodu partnerka chce a partner jí bude oporou, má to pro ženu nepředstavitelný význam. Potřebuje podporu a porozumění.

• Společně prožitý porod může partnery sblížit, je to přece situace, která se neděje denně, je to zážitek, který jim nikdy nikdo nevezme.

• Kolik budete mít dětí? Jedno či dvě? Víc možností být u porodu svého dítěte mít muž nebude. Rozmyslete se proto dobře, jestli o tento zážitek opravdu chcete přijít.PROČ NE• Někteří muži mohou být příliš citliví, porod pro ně může představovat psychické trauma.

• U mužů, kteří nesnesou pohled na krev a rodící se miminko, může porod vyvolat sexuální trauma.

• Porod byl odpradávna záležitostí pouze žen, proč to teď kvůli módní vlně ze západu měnit?

• Ženy, pro které je nejdůležitější partner, se mohou místo toho, aby se soustředily na porod zajímat více o to, jestli jejich partner snáší porod dobře. Přítomnost muže na sále tedy průběh porodu narušuje.

• Někteří muži neunesou pocit bezmoci, vyvolává u nich pocit méněcennosti či paniky.

DESET VĚCÍ, KTERÉ BY MUŽ MĚL UDĚLAT, NEŽ VKROČÍ NA PORODNÍ SÁL• Ujistit se, že jeho partnerka ho při porodu opravdu chce.

• Upřímně si přiznat, jestli bude pro partnerku přínosem.

• Opatřit si o porodu co nejvíce informací – štěstí přeje připraveným.

• Co nejvíce o porodu se svou partnerkou mluvit, podporovat ji a probrat s ní její obavy.

• Vědět, jak jeho žena chce rodit, mít společnou představu o porodu.

• Navštěvovat předporodní kurzy, kde mu bude vše odborně vysvětleno.

• Naučit se relaxačním technikám, při kterých může partnerce při porodu ulevit.

• Uvědomit si, že pro partnerku je jeho přítomnost důležitá, není zbytečný.

• Smířit se s faktem, že odrodit bude muset jeho žena, on může jen pomoci být jí oporou.

• Není-li si muž jist či má obavy, zvládne-li ženu podporovat, může kontaktovat dulu 4.12.2008 - Rodina - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:55933x

jak na pleť.........

Kůže je druhým největším orgánem těla. Její funkce je závislá na vnitřním i zevním prostředí. Pleť je tak absolutním zrcadlem našeho zdraví a její tři vrstvy, epidermis (pokožka), dermis (škára) a subcutis (podkoží), mají svoji vlastní výměnu. Je třeba zdůraznit, že fungují hlavně v závislosti na vnitřním prostředí. Největší vliv na proměny kůže mají nervy, hormony, vyvážená strava a výdej a přísun tekutin. Kožní žlázy citlivě reagují na to, co se zrovna děje s našimi hormony. Androgeny (mužské pohlavní hormony) jejich funkci zvyšují a estrogeny (jeden z typů ženských hormonů) ji zase snižují. Co se nám vyrojí na kůži, je většinou závislé na menstruačním cyklu. Co se týče negativních účinků ze znečištěného prostředí, je samočisticí obrana kůže často vyčerpána. Naše pleť je unavená nejen pobýváním ve znečištěném prostředí, záleží i na tom, v jakém se zrovna nachází stavu (dehydratace, stárnutí). Negativní vliv na ni nemá jen špína, ale také malé molekuly látek, které pronikají přímo do kůže a škodí. Koncentrace znečištujících látek je snížená tam, kde rostou stromy, protože vzduch obsahuje vyšší obsah vody. Kůži je třeba chránit a pravidelně očišťovat.
Ranní operace: Stačí opláchnout vodou nebo pěnou, máte-li mastnou pleť, použijte tonikum. Pak naneste denní a oční krém s UV filtem.

Večerní procedura: Na odlíčení mějte vždy po ruce speciální produkt na pleť a další na oči. Oční okolí očišťujte tamponkem. Omyjte vodou a dočištěte tonikem. Sérum vmasírujte do kůže, teprve po chvilce naneste krémy. Při spánku kůže prodělává ozdravný proces.


4.1.2006 - Kosmetika - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:82520x

11 stravovacích tipů k úspěšnému hubnutí a zdraví

1. Jezte vlákninu!
Mnoho studií potvrdilo, že vláknina pomáhá hubnout. Nejen že pomáhá snižovat pocit hladu, takže pro vás dieta bude příjemnější, navíc bývá obsažena v málo kalorických jídlech s nízkým obsahem tuku. Tak pomáhá hubnout vlastně dvakrát! Vláknina je navíc pro naše tělo velmi přínosná a potřebná, a tak se díky ní budete i lépe cítit!

2. Omezte kofein!
Kofein vás může dočasně nabudit, ale jeho účinek dlouho nevydrží. Pro naše tělo navíc není prospěšný. Snažte se postupně nahrazovat vaší ranní kávu kávou bez kofeinu, nebo alespoň omezte pití koly a jiných kofeinových limonád. Víte, že ještě lepší povzbuzovací účinek, a navíc s mnohými zdraví prospěšnými účinky, má pití zeleného nebo černého čaje?

3. Přidejte bílkoviny
Snídaně by měla obsahovat nejméně čtvrtinu vašeho denního kalorického příjmu, bílkovin, vlákniny i tuku. Bílkoviny pro své tělo potřebujete, obzvláště pokud cvičíte! Většina nízkokalorických diet obsahuje bílkovin velmi málo.

4. Vyhýbejte se kalorickým nápojům
To je jedna z nejsnadnějších cest, jak snížit množství kalorií ve vašem jídelníčku, aniž byste musely jakkoliv strádat! Mnohdy si ani neuvědomujeme, kolik cukru a škodlivých kalorií během dne zbytečně vypijeme. Kupříkladu "červená" Coca-Cola obsahuje 43 kalorií (180 kJ) v jedné deci. Dva šálky koly denně tedy zvýší náš kalorický příjem o 200 kCal! A vzpomeňte si, kolik úsilí ve fitnessu nás oněch 200 kCal stojí.

Nebojte se nahradit tyto nápoje uměle doslazovanými, nebo nejraději pramenitou vodou. Ovocné 100% džusy jsou také mnohem vhodnější - zde buďte ovšem opatrní a vybírejte pouze takové, u kterých jste si jisté, že jsou opravdu vyráběné z ovoce.

5. Jezte po celý den!
Zní to zvláštně? Ne, nebojte se, nespletla jsem se. Vůbec nejhorší možností, jak se snažit hubnout, je nejíst. Náš metabolismus můžeme přirovnat v ohni v kamnech. Čím lépe oheň hoří, tím lépe naše tělo pracuje. Když přidáváte polínka do ohně postupně po celý den, oheň krásně hoří. Když ovšem dlouho nepřiložíte a oheň necháte zeslábnout, a pak ještě k tomu přiložíte velké množství polínek, oheň uhasne!

Jezte tedy po celý den v malých množstvích, a dovolte vašemu metabolismu "rozohnit se" na plné obrátky. Výsledky na sebe nedají dlouho čekat! 6. Jezte ovoce a zeleninu několikrát denně!Látky obsažené v ovoci a zelenině bojují proti stárnutí a chrání před nejrozličnějšími onemocněními. Většina lidí však jí však ovoce a zeleniny stále málo. Aby byl výsledek co nejúčinnější, jezte co nejvíce druhů různě barevného ovoce a zeleniny. Zajistíte si tím široké spektrum zdraví prospěšných látek.

7. I tuk může být váš přítel!
Bez tuku nemůže tělo absorbovat některé antioxidanty, jako lykopen, beta-karoten a vitamin D, E a K. Nové výzkumy také potvrdily, že velmi nízkotučná dieta přestává být po delší době efektivní. Lidé, kteří si zvolili nízkokalorickou dietu se středním obsahem tuků se jednak cítili lépe, a po delším čase byly jejich výsledky znatelnější a také trvalejší, než ti, u nichž tuk nepřesahoval 20 procent celkového kalorického příjmu.

8. Nezapomínejte na vodu!
Voda je pro tělo velmi potřebná. Pijte více, budete se cítit méně unavené. Vyšší příjem tekutin má také pozitivní vliv na ztrátu vody v podkoží, a díky tomu můžete celkem snadno shodit dalších několik kilogramů! Pijte alespoň 2 litry vody denně, v teplých měsících a při zvýšené námaze ještě více. Vypijte alespoň sklenici pramenité vody hned po ránu, tělo je po několika hodinách spánku velmi dehydrované. Tím spíš, pokud začínáte ranní kávou. Vyšší příjem tekutin také snižuje pocit hladu, a proto pijte, pijte, pijte!

9. Snižte porce
Zkuste si někdy zvážit, kolik jídla se zrovna chystáte sníst a porovnejte si výsledky s nějakými tabulkami. Pište si výsledky po celý den a večer vše poctivě sečtěte. Možná budete překvapeni, že jíte mnohem více, než jste myslely!

10. Jezte takticky!
Jídelníček většiny lidí je málo pestrý, a je chudý na některé potřebné látky. To platí dvojnásob, pokud vaše dieta neobsahuje určité skupiny potravin, například maso v případě vegetariánů. Pište si několik dní, co jíte a kolik toho jíte, a zjistěte si, které látky ve vaší dietě chybí.

11. Vyhýbejte se pokušení!
Na závěr nejjednodušší rada, která však dokonale funguje. Pokud si nemůžete odpustit sladké, nekupujte ho domů do zásoby! A pokud ho kupujete pro svého partnera, řekněte mu o svém záměru, jistě pro vás bude mít pochopení a rád vás ve vašem snažení podpoří!30.12.2005 - fitstyl - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:128853x

I malé triky mohou mít velký účinek

Chcete se celý den cítit v pohodě? Vyzkoušejte nenáročné změny životního stylu. Třeba jako novoroční předsevzetí :)

Nemračte se, smějte se

Charlie Chaplin kdysi řekl, že den bez úsměvu je ztracený den. Takže se usmívejte a hned bude svět kolem vás krásnější!


Účinek: usměvaví lidé považují ostatní za atraktivní. Dokázaly to různé studie. Úsměv dokáže odbourat stres. Dokonce až o polovinu zmírní bolesti.

Hroznová šťáva místo vína

Sklenička vína je zdravá, to je vědecky dokázáno. A kdo by se chtěl alkoholu vzdát, měl by zvolit hroznovou šťávu. Je také výborná.

Účinek: víno i hroznová šťáva obsahují hodně přírodních látek. Bojují proti volným radikálům a zpomalují proces stárnutí.

Místo autem pěšky

Auto vám velmi pomáhá, ale přesto byste ho měli občas nechat zaparkované. Krátké vzdálenosti se dají docela dobře překonat i pěšky.

Účinek: cestou pěšky se nadýcháte čerstvého vzduchu a uděláte něco dobrého i pro svoji postavu. Jen 10 minut klidné chůze spálí 168 kilojoulů. Pro srovnání: při sezení v autě spálíte za stejnou dobu jen poloviční množství.

Vstávejte brzy

Jděte si večer lehnout o půl hodiny dříve než obvykle. Čas, který ušetříte, využijte ke klidnému vstávání bez stresu.

Účinek: klidný start do nového dne šetří vaše nervy. Kromě toho vám zůstane čas na prodlouženou snídani, díky níž budete celý den výkonnější.

Cvičení bez námahy

Využijte čas při čištění zubů ke krátkému cvičení. Stoupněte si na špičky, napněte zadeček. Dělejte opakovaně výpony (stavte se na prsty u nohou).

Účinek: tento malý trénink podporuje prokrvování svalů na nohách a zadečku, a tím předchází celulitidě.

29.12.2005 - Zdraví - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:82310x

Skutečnost

Manželský pár z Minneapolis se rozhodl odletet na Floridu, aby se vyhnul obzvlášt studené zime doma. Manželka potrebovala v zamestnání dokoncit
ješte nejaký úkol, a tak se rozhodli, že manžel poletí ve stredu a jeho žena jej bude následovat až príští den. Manžel po príletu do Miami v hotelu zjistil, že má ve svém apartmá
k dispozici i pocítac s internetovým pripojením. Rozhodl se tedy poslat manželce e-mail

Pri psaní adresy ale vynechal jedno písmenko, chybu nepostrehl a e-mail tak
odeslal na špatnou adresu.

Mezitím, kdesi v Houstonu, se vracela jedna žena z pohrbu zesnulého manžela.
Její chot byl po mnoho let významný cinitel a tudíž prišlo velké množství kondolencí vcetne i e-mailem.

Vdova se rozhodla poštu precíst a už po prectení prvního e-mailu hlasite vykrikla a v mdlobách se sesunula k zemi. Výkrik zaslechl její syn, vbehl do místnosti, uvidel matku ležící na zemi a na stole bežící pocítac.Na monitoru pak cetl následující:

# # Komu: Mé milované ženušce
# # Predmet: Jsem na míste
# # Datum: 16. ledna 2004
# #
Vím, že budeš mým e-mailem prekvapena. Tady totiž jsou pocítace taky a já ti tedy mužu o sobe poslat zprávu. Práve jsem dorazil a jak vidím,
vše je tu pripravené i pro tvuj zítrejší príchod. Moc se teším, až te zase
uvidím!
Doufám, že tvá cesta sem bude stejne bezproblémová jako byla ta moje.
Tvuj milující manžel

# # P.S.: Tady dole je opravdu horko.

16.12.2005 - Zábava - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:82167x

Ženy!! Poučíme se!!

V jednom městě vznikl obchod, ve kterém si může každá žena koupit svého muže. Měl šest pater a kvalita mužů rostla s každým patrem.
Byl v tom ale jeden háček: jakmile již žena vešla na vyšší patro, nemohla už sejít níž, pouze odejít východem bez možnosti návratu.
A tak vchází jedna žena s vážným zájmem o koupi muže.
Na prvním patře vidí ceduli: "Tito muži mají práci". No, to už je něco, můj bývalý ani práci neměl - pomyslela si žena, ale podívám se, co je výš.
Na druhém patře byl nápis: "Muži zde mají práci a mají rádi děti" Pěkné, ale podíváme se, co je výš.
Na třetím patře byla tabulka: "Muži zde mají práci, mají rádi děti a jsou neskutečně pěkní." No čím dál tím líp - pomyslela si - ale výš to už musí být fantastické.
Na čtvrtém patře si mohla přečíst: "Muži zde mají práci, mají rádi děti,jsou neskutečně pěkní a pomáhají při domácích pracích."
Sladké, jak sladké... Ale zkusím ještě o patro výš.
Na pátém patře stálo: "Muži zde mají práci, mají rádi děti, jsou neskutečně pěkní, pomáhají při domácích pracích a jsou ďábelsky dobří v posteli" No neuvěřitelné, přímo zázrak - pomyslela si žena - ale když to je tak skvělé tady, co musí být o patro výš!?!
Na šestém patře si VELICE překvapená žena přečetla: "Na tomto patře již nejsou žádní muži. Patro bylo postaveno jako důkaz toho, že vám ženským prostě nejde vyhovět."


16.12.2005 - Zábava - Komentářů:3 - Přidat komentář - Přečteno:115727x

Svatební šaty

Prodám svatební šaty, letos koupené, jednou nošené. Cena 4 000,- i s kloboučkem a rukavičkami. Foto v mé fotogalerii. Vel.38-40, 165-170 cm.
V případě zájmu mě kontaktujte na monikariha@seznam.cz

6.12.2005 - Móda - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:82406x

Typologie podle ročních období

Každá žena může nosit každou barvu, ovšem ne ve všech odstínech, ale jen v těch, které patří k jejímu typu. A z toho by měly ženy vždy vycházet. Pokud při výběru oblečení zvolíme barvy své barevné škály, budeme se cítit výborně, sebejistě a přitažlivě.Existují tři základní pestré barvy: červená, žlutá a modrá.
Všechny ostatní barvy a jejich odstíny vznikají smíšením základních barev.
V teplých barvách převažuje žlutá a červená, v barvách studených modrá.

Dělení barev vychází ze čtyř ročních období
To, co platí o harmonii barev v přírodě, platí i o barvách našeho typu. Geny pak určují barvu pleti, vlasů, očí - určují tedy barvy, v nichž vypadáme nejlépe.
1. Jarní typ - rozkvétá především v čirých jemných barvách s teplými žlutými podtóny
2. Letní typ - upřednostňuje zejména pastelové barvy, akvarelové tóny moře a nebe, všechny barvy mají modrý podtón
3. Podzimní typ - vyniká v teplých zemitých tónech podzimu
4. Zimní typ - uplatní syté jasné primární barvy
Všechny barevné odstíny jednoho ročního období se k sobě hodí a lze je vzájemně kombinovat.


To jaký jste typ právě vy, si můžete nechat zjistit u odborníků, kde provádějí typologii a nebo to můžete zkusit podle následujících údajů.Hlavní znaky jarního typu
Pleť: průsvitná bledá pleť se zlatistým podtónem, často narůžovělá. Pihy jsou zlatohnědé. Opalujete se do medové až zlatohnědé barvy.
Vlasy: většinou blond, protože vlasy obsahují méně pigmentu. Barva vlasů bývá i hnědá, ale se zlatě žlutým nebo červenozlatým podtónem.
Oči: světlomodré, šedozelené, tmavší modré, někdy i oříškové.
Rty: vždy jemně červenéHlavní znaky letního typu
Pleť: chladný podtón dělá pokožku jemnou a křehkou. Je bledá až porcelánová, narůžovělá s prosvítajícími žilkami nebo má olivový nádech.
Vlasy: chladný popelavý odstín. Přirozená barva je středně až tmavě popelavě hnědá, světlé vlasy působí stříbřitě. Těmto typům sluší načervenalé odstíny a platinové pramínky.
Oči: šedé, šedomodré, modrozelené, tmavomodré, tmavohnědé, oříškové.
Rty: jemně narůžovělé s chladným podtónem.Hlavní znaky podzimního typu
Pleť: rovnoměrně světlá pokožka v teplém tónu slonoviny nebo sytě zlatobéžovém zabarvení. Špatně se opaluje, má zlatohnědé pihy.
Vlasy: teplé medové tóny, dost načervenalé i červenozlaté. Jejich vlasy obsahují hodně červeného a žlutého pigmentu. Obočí a řasy jsou stejné barvy, ale mnohem světlejší.
Oči: jantarové, oříškové, tmavohnědé, tyrkysové, zelené.Světle načervenalé řasy, oči jak bez kontur.
Rty: sytě červenéHlavní znaky zimního typu
Pleť: namodralý podtón, buď světle průsvitná porcelánová nebo chladně olivově zbarvená. Dobře a rovnoměrně se opaluje dohněda.
Vlasy: tmavohnědé, hnědočerné s namodralým leskem. Při melíru a barvě nutno volit chladné odstíny. Pramínky mohou být stříbřité či červenofialové.
Oči: ledově modré, tyrkysové, šedé, fialkové, hnědočerné, oříškové.
Rty: červeň rtů je namodralá, rozhodně ne nažloutlá.6.12.2005 - Vizáž - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:94082x

Sex vyslovovaný a sex opravdový

Tak a je to tady. Má se to stát. Má přijít k prvním společným intimním chvilkám. Myslím si, že ať už je člověk ostřílený a má mnoho zkušeností, vždycky, když je něco poprvé, je to tajemné a přináší to sebou i jistou dávku rozpaků a nervozity. Chemie funguje dokonale. Hrozně se na sebe těšíte a už už, abyste byli u sebe a mohli zabrousit do cest a zákrut na lidském těle, kam se kde jo jenom tak nedostane.


Ať už je to po několikáté nikdy nevíte, jak na vás bude váš partner reagovat. A netušíte, co má opravdu rád. A zde bych se vždycky držela zásady. Mluvte o všem otevřeně. A nebojte se partnerovi říct, že když vám půl hodiny cucá ucho, že z toho nemusíte mít zákonitě orgasmus. Každá žena, ale i každý muž potřebují něco jiného a jiný přístup. Někdo se může zaleknout, pokud při první intimní chvilce na něj vyrukujete s kufříkem nářadí. A určitě se někdo může až infarktově leknout, když mu svážete ruce a nohy a budete mu funět do obličeje a říkat slova, která se zde ani neodvažuji napsat.Proto si myslím, že takový nezávazný rozhovor před touto akcí by jistě nebyl na škodu. Je pravdou, že existuje spousta lidí (zejména mužů), kteří naslibují hory doly. Tvrdí vám, jak milují líbání a doteky. Všechno mu uvěříte a pak, když přijde na věc, je naráz konec a vy si ani nestačíte uvědomit, že jediné, co vám částečně sundal, jsou kalhoty a jinak se na vás nic nezměnilo :-)Muž, který o sobě tvrdí, že je drakobijec, rozhodně drakobijce připomíná pouze při první fázi a tou je přesvědčování ženy, ať si s ním jde užít, protože jenom on jí ukáže osmý div světa.

Myslím si, že ze začátku je lepší trochu skromnosti, aby se pár vyhnul následným trapným chvilkách, kdy po minutové akci si mohou říct…hm, „stálo“ to za to, ale příště to radši uděláme Úplně jinak ;-)

Muži sobci (a je jich docela dost) se rozhodně poznají podle siláckých řečí typu, když to dělám já, tak všechny ženský šílí…..chtěla bych vidět tu skupinku dvou tří uplakaných slepic, které ho žádají do postele znovu. Ale tomu je potřeba se jenom zasmát.

Naopak muž, který o sexu nemluví vůbec, asi taky nebude úplně v pořádku. Možná jeho sebevědomí není správně vysoké nebo prostě sex je pro něho asi tak žádoucí, jak zaplacení složenky dva dny pro splatnosti. Mužů, kteří sex nevyžadují není opravdu mnoho. V zoo bychom jim museli vyhradit velmi malou voliéru a proto pravděpodobnost, že takového sexuálního nemaniaka potkáte je opravdu nízká.

Takže, jak už tak bývá pravidlem. I zde platí zlatá střední cesta. Ten pravý muž je takový, co o sexu mluví otevřeně, nijak výrazně se neprosazuje a nedere za každou cenu na vrchol a hlavně - zeptá se vás: a co si o tom myslíš ty a jak bys to chtěla?. Takový muž už určitě bude stát za zamyšlení.

A taky i zde platí, že opakováním a vzájemnou snahou si lze najít společnou trasu, kterak si užívat sexuálních hrátek s co největším požitkem pro obaJ :-)
6.12.2005 - Sex - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:81938x

Nic není zadarmo, ani pěkné tělo

Konec s problémovými zónami! Každý den si alespoň trošku zacvičte. Cvičte týden následující cviky a pořádně se rozproudí váš krevní oběh, posílí srdce a ještě navíc si vylepšíte své tělesné kontury.

Pondělí
Pozdrav Slunce: posaďte se do tureckého sedu, sepněte ruce, natáhněte paže směrem dopředu a pak je zvedněte nad hlavu. Zhluboka se nadechněte a zatáhněte co nejvíce břicho. Při výdechu břicho povolte. Tento cvik opakujte 5x. Ruce znovu natáhněte, nadechněte se. Při výdechu klesněte hlavou a ruce pomalu spusťte k levému koleni. Znovu natáhnout ruce, nadechnout a při výdechu klesněte pomalu horní částí těla, tentokrát vedle pravého kolena. Každou stranu zopakujte 5x.
Proti pomerančové kůži: prudká sprchová koupel s mycím gelem, obsahujícím ovocné nebo bylinné výtažky, povzbudí prokrvení.Úterý
Peeling: krystaly soli z Mrtvého moře mají vynikající peelingový efekt, po jejich použití budete mít mnohem jemnější kůži.
Vymodelovaná stehna: gymnastickou gumu si omotejte kolem nohou, lehněte si na levou stranu, lehce pokrčte kolena, pro lepší stabilitu se zapřete pravou rukou ve výši hrudníku. Pravou nohu 20x zvedneme a položíme. Pak změníme stranu a zvedáme levou nohu opět 20x.

Středa
Posilování prsních svalů: pokud máte doma posilovací přístroj tzv. houpačku, tak ji stlačte jak to nejvíc půjde. Chvilku tak vydržte. Cvik opakujte 20x.
Pokud se vám zdá, že z tohoto cviku nemáte sílu nebo jednoduše nevlastníte takový posilovací přístroj, můžete si pomoci jinak.
Stlačte k sobě ruce ve výši prsou a obě paže zvedejte a spouštějte. Opakujte 20x.
Vypnutá pokožka: po sprchování se důkladně masírujte hrubou žínkou a pak si celé tělo pečlivě nakrémujte a nechte krém vsáknout.

Čtvrtek
Zadeček, stehna a lýtka: pravou nohou udělejte dlouhý krok směrem dopředu a ohněte kolena. Pozor! Pravé koleno nesmí přesahovat přes špičky prstů. Pak nohy opět natáhněte. Zopakujte 20x na každou stranu.
Pro zvýšení efektu můžete použít činky. Mimochodem by neměly chybět v žádné domácnosti. S činkami se dá jednoduše cvičit i při sledování televize.

Pátek
Kliky o stěnu: postavte se celým obličejem ke zdi. Poté půl metru couvněte zpět. Propněte ruce a dlaněmi se opřete ve výši ramen o stěnu. Ruce pokrčujte a napínejte. Opakujte 20x.
Spalovač tuku: abyste dobře stimulovaly krevní oběh, měly byste asi po dobu 10 minut skákat přes švihadlo. Začněte nejprve s 5 minutami. Jde o velmi dobrý trénink, který nejenže spaluje tu, ale i podstatně zlepšuje vaši celkovou fyzickou kondici.

Sobota
Střídavá sprcha: skutečným zabijákem celulitidy je prudké sprchování. Nejdřív teplou vodou, pak studenou, pak opět teplou a nakonec studenou.
Pro pevný zadeček a stehna: lehněte si na záda. Nohy pokrčte v kolenou, chodidla se dotýkají země. Natáhněte ruce podél těla. Pomalu zvedejte pánev, přitom co nejvíc stáhněte hýžďové svalstvo. Vydržte tak 10 vteřin. Cvik opakujte 10x a výdrž prodlužujte na 20 vteřin.

Neděle
Masáž a peeling v jednom: při sprchování si lehkým tlakem vmasírujte do pokožky peelingový krém a pak ho dobře opláchněte.
Ploché bříško: lehněte si na záda, nohy pokrčte v kolenou, paty se dotýkají země. Rukama lehce tlačte na spánky na hlavě a pomalu zvedejte horní polovinu trupu. Cvik slouží k posílení břišního svalstva. Opakujte 15x.
Trénink zad: lehněte i na břicho a zvedejte horní část těla a paže od podlahy, pak přidejte i nohy. Opakujte 10x.


6.12.2005 - wellness - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:81852x

Kapr se sýrem

4 porce otřebujeme: 4 kapří "podkovy", 2 vejce, nastrouhaný sýr (asi 100 g), drcený kmín, sůl, máslo a citron


Postup: očištěné porce kapra osolíme, pokapeme citronem a necháme půl hodinky odležet. Pak posypeme drceným kmínem a po obou stranách zprudka opečeme. Opečené porce narovnáme do máslem vymazaného pekáče (zapékací mísy) a polijeme vejci smíchanými se strouhaným sýrem. Všechny porce by měly být stejnoměrně pokryty. V předehřáté troubě pak necháme vše zapéct, dokud sýr nezezlátne. Vhodnou přílohou budou vařené brambory nebo syrová zelenina.6.12.2005 - Vaření - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:81553x

Banánová dieta

Mnoho z nás si stále ještě myslí, že se po banánech tloustne a přitom jsme na velkém omylu. Pravdou je, že výživné žluté ovoce nás skvěle zasytí díky vysoké hladině sacharidů. Ale mýty, že banány způsobují nadváhu, opravdu nejsou opodstatněné. Průměrný příjem kalorií se u zdravé a vyvážené stravy pohybuje mezi 2000 a 2500 kaloriemi za den – a průměrný banán má méně než 110 kalorií!

Nemáme tedy žádný důvod vynechávat banány z pravidelného jídelníčku. Každý z nás má určitě spoustu důvodů, proč vyzkoušet banánovou dietu, a získat postavu, se kterou budeme spokojeni. Navíc banány jsou bohatším zdrojem energie, vitamínů, minerálů a sacharidů než kterékoliv jiné ovoce. Energii, kterou jsme nabyli během letních měsíců, si s nimi můžeme uchovat po celý rok. A tak Chiquita nyní přináší novou speciální banánovou dietu, která byla vyvinuta rakouským odborníkem na výživu profesorem Bankhoferem.“Není pravda, že banány způsobují nadváhu. Jako kterákoliv jiná potrava i ony mohou být příčinou nadváhy, pokud energie v nich obsažená (kalorie) přesáhne denní potřebu našeho těla. Jeden středně velký banán obsahuje pouze 0,4 g tuku a 16 g sacharidů, a proto je skvělý pro redukci tělesné hmotnosti. Neobsahuje téměř žádný tuk a báječně nás zasytí,“ říká Prof. Hademar Bankhofer

„Začínáme!“

DEN 1

snídaně 2 šálky ovocného čaje nebo káva s medem · 1 krajíc celozrnného chleba · 1 vejce · 1 banán · 1 sklenka pomerančové šťávy
přesnídávka 1 kelímek nízkotučného jogurtu s vaší oblíbenou příchutí
oběd 1 hlávkový salát, 1 malá čekanka, 2 strouhané mrkve, 4 oloupaná a rozčtvrcená rajčata a 1 oloupaný banán, zálivka z trochy olivového oleje, citrónové šťávy, soli a pepře. Podáváme s krajícem celozrnného chleba.
svačina 5 sušených banánových chipsů(k dostání v obchodě se zdravou výživou) nebo malý banán
večeře Rozkrojíme banán podélně na půlky, položíme jej na talíř, přelijeme 125 ml teplé vanilkové omáčky nebo studeným vanilkovým jogurtem a přidáme 2 lžičky jahodového nebo višňového džemu.

Slečna Chiquita
“Víte, že slovo banán pochází z arabského slova ‘banan’, což znamená prst? O jednom banánu se mluví jako o prstu, takže deset a více jich tvoří ‘ruku’. ‘Trs’ je množství tří až sedmi banánů, což je množství obvykle prodávané v supermarketech, zatímco ‘hrozen’ může obsahovat až 15 ‘rukou’ nebo 300 banánů.”

Tip na výživu od Prof. Bankhofera
“Tělo zdravého člověka tvoří ze 70 procent zásady a ze 30 procent kyseliny. Banán je králem v odkyselení. Obsahuje velkou zásobu zásaditých látek a proto vyrovnává překyselení organismu. ”

DEN 2

snídaně 2 šálky šípkového čaje · 2 krajíce celozrnného chleba s 50 g nízkotučného tvarohu, pažitkou a 1 rajčetem nakrájeným na plátky · Smícháme 1/4 l mléka s 1 rozmačkaným banánem a uděláme si frapé
přesnídávka 1 červená paprika
oběd Ovocný salát z 20 kuliček vína, 1 papáji a 1 manga pokrájených na kousky, ze 2 koleček ananasu pokrájených na kostičky a 1 oloupaného banánu nakrájeného nadrobno. Smícháme ovoce v misce a přidáme lžíci medu a lžíci slunečnicového oleje
svačina 5 sušených banánových chipsů (k dostání v obchodě se zdravou výživou) nebo malý banán
večeře Pokapeme 200 g filet z platýza citrónovou šťávou, osolíme a opepříme a smažíme dozlatova po obou stranách na 1 lžíci řepkového oleje. Oloupeme banán a podusíme ho. Přidáme k rybě. Rybu a banán posypeme sekanou petrželkou. Podáváme se 2 strouhanými mrkvemi se zálivkou z citrónové šťávy, řepkového oleje, pepře a bylinkové soli.

Slečna Chiquita
“Víte, že jeden banán obsahuje půl gramu tuku, což je současně asi 80x méně tuku než má průměrný hamburger?”

Tip na výživu od Prof. Bankhofera
“Banány nám pomáhají v prevenci hned celé řady onemocnění. Cítíme se po nich fyzicky i psychicky fit. Minerály, hořčík a draslík, obsažené v banánech mají příznivý vliv na krevní tlak, třebaže nemohou nahradit léky předepsané lékařem. Banány mohou dokonce pomáhat regulovat vysoký krevní tlak.

Závrať je často způsobena nedostatkem vitamínu B6. I zde mohou pomoci banány. Jsou také vhodným prostředkem na popraskané rty, na ranní únavu a na vypadávání vlasů.“

DEN 3

snídaně 2 šálky mátového čaje nebo káva s mlékem · Smícháme 30 g ovesných vloček, 1 nízkotučný jogurt, 1 jablko a 1 banán, jemně nakrájené, a lžíce medu
přesnídávka 1 banán(každé sousto žvýkáme 30krát)
oběd Rozložíme na talíř 200 g salátových listů. Přidáme 100 g hroznového vína, 1 oloupaný banán a 10 g mletých lískových ořechů. Zalijeme 1/2 kelímkem nízkotučného jogurtu.
svačina 1 kelímek nízkotučného jogurtu s vaší oblíbenou příchutí
večeře Ohřejeme 1/4 l nízkotučného mléka a vmícháme 2 lžíce medu a pyré z jednoho banánu. Ochutíme skořicí a špetkou muškátového oříšku. Podáváme se čtyřmi celozrnnými sušenkami. Je to skvělý koktejl před spaním!

Slečna Chiquita
“Víte, že existuje přibližně 670 různých druhů banánů? Obecně se dělí na nám známé banány „ovocné“, které se jedí syrové, a banány „zeleninové“, které se dále tepelně upravují. Nejběžnější odrůdou „ovocných“ banánů je Cavendish.“

Tip na výživu od Prof. Bankhofera
“Banány obsahují všechny důležité výživné složky, které potřebujeme pro zdravý, hluboký a vydatný spánek. Aminokyselina tryptofan nám pomáhá klidně usnout, zatímco aminokyselina tyrosin se uplatní při hlubokém, nerušeném spánku. Je obzvláště dobré kombinovat banány s mlékem, protože i mléko obsahuje látky napomáhající relaxaci. Tajemství: tělo si vytváří hormon pro dobrý spánek melatonin z tryptofanu.”

DEN 4

snídaně 2 šálky ovocného čaje nebo káva s mlékem · 1 krajíc celozrnného chleba se lžičkou másla a 50 g sýru “cottage cheese” (lze nahradit i lučinou) · 1 banán
přesnídávka 5 sušených banánových chipsů(k dostání v obchodě se zdravou výživou) nebo malý banán
oběd Oloupeme 2 zralé banány a rozkrojíme je podélně. Mezi dvě půlky dáme 100 g tenkých plátků šunky. Jíme příborem a vychutnáme si k tomu misku čerstvých fazolových výhonků s libovolným jogurtovým dresingem jako přílohu.
svačina 1 kelímek nízkotučného jogurtu s vaší oblíbenou příchutí
večeře Podusíme 1/2 jemně nasekané cibule na másle, přidáme 100 g tuňáka z plechovky (bez oleje), zalijeme 25 ml zeleninového vývaru a 25 ml smetany a necháme 15 minut povařit. Ochutíme citrónovou šťávou, bylinkovou solí, pepřem a kari. Nakrájíme 1 banán na plátky, vmícháme a krátce prohřejeme. Podáváme s jemně nasekanou petrželkou a rýží (např. Basmati).

Slečna Chiquita
“Víte, že banánovníky vypadají jako palmy, ale ve skutečnosti jsou to byliny? Nepravý kmen banánovníku tvoří svazek těsně svinutých listů, a proto je mnohem ohebnější než kmen stromu. Banánovník je tak největší a nejvyšší bylinou na světě. Některé druhy mohou dorůstat až do výše 9,15 m.“

Tip na výživu od Prof. Bankhofera
“Když se potíme, ztrácíme hořčík. Abychom zabránili svalovým křečím, musíme si rychle vyrovnat jeho hladinu na běžnou úroveň. Velké množství hořčíku obsahují banány. Díky sportovní aktivitě bije naše srdce tak, jak má. Tento orgán potřebuje ochranu draslíku, který je v banánech také hojně obsažen. Před a během sportování byste neměli jíst mnoho banánů, protože tzv. “hormony dobré nálady” nás připravují o motivaci. Mnohem lepší je dopřát si banány dle libosti až po sportování.”

DEN 5

snídaně 2 šálky ovocného čaje s medem · 1 krajíc celozrnného chleba s 60 g tvrdého sýra, 4 ředkvičky a 1/2 okurky. Podáváme s banánovým frapé z 1 banánu, 1/4 l mléka a 1 lžíce medu.
přesnídávka 1 malý banán
oběd 100 g grilovaných krůtích prsíček s petrželkovými brambory. Dezert: 1 banán s 125 ml vanilkové omáčky a 2 lžičkami džemu.
svačina 5 sušených banánových chipsů (k dostání v obchodě se zdravou výživou) nebo malý banán
večeře Ovocný salát z 1 banánu, 1 jablka, 2 mandarinek, 1 hrušky - vše pokrájíme na malé kousky a 8 kuliček vína. Smícháme s lžící nízkotučného jogurtu a ozdobíme rozinkami.

Slečna Chiquita
“Víte, že první neznámější písemná zmínka o banánech pochází z roku 327 př. n. l., kdy Alexandr Veliký objevil toto ovoce při svém dobyvačném tažení Indií?”

Tip na výživu od Prof. Bankhofera
“Pokud máte za sebou výjimečnou fyzickou či psychickou námahu a jste zcela vyčerpaní, pokud se ráno dostáváte dlouho do tempa, potom i malý kousek banánu vám dodá potřebnou energii. Banány jsou dokonalou svačinkou do školy, do práce, při sportu nebo na dlouhých procházkách.”

DEN 6

snídaně 2 šálky ibiškového čaje s medem · 1 krajíc celozrnného chleba namazaný směsí 60 g nízkotučného tvarohu, 3 lžicemi jogurtu, 10 g sekané cibule, trochy kmínu, soli, papriky a petrželky · Zajíme 1 banánem · Pijeme šťávu z 1 pomeranče doplněnou 1/4 l vody
přesnídávka 1 kelímek nízkotučného jogurtu s vaší oblíbenou příchutí
oběd Oloupeme 1 banán, pokapeme citrónovou šťávou a na 10 g másla jej podusíme dozlatova. Obalíme plátkem libové šunky, posypeme lžičkou strouhaného sýra a grilujeme po dobu 5 minut. Podáváme s krajíčkem celozrnného toastu.
svačina 1 malý banán
večeře Rozkrájíme banán na silná kolečka a pokapeme citrónovou šťávou. Pokrájíme 2 jablka na malé kousky a dáme je spolu s banánem do vymazané zapékací misky a po dobu 20 minut pečeme ve vyhřáté troubě. Smícháme našlehané vejce s trochou medu a citrónové šťávy. Směsí přelijeme zapečené ovoce a ještě krátce zapečeme. Podáváme horké.

Slečna Chiquita
“Víte, že banány se sklízejí zelené? Na speciálních lodích musí navíc banány překonat tisíce kilometrů, než se z tropů dostanou do evropských dozráváren, kde konečně během 4-8 dnů dozrávají a získávají tak svou typickou žlutou barvu a lahodnou chuť.”

Tip na výživu od Prof. Bankhofera
“Pokud jíme pravidelně banány, mají pozitivní vliv na naše emoce. Podporují lidskou sexualitu. Stopové prvky v banánech, jako je zinek, mangan, molybden a různé rostlinné hormony jsou zdrojem čisté erotické energie.“

DEN 7

snídaně 2 šálky ovocného čaje nebo káva s medem · 2 krajíce celozrnného chleba s troškou másla · 1 vejce natvrdo · 1 banán · 125 ml grapefruitové šťávy
přesnídávka 5 sušených banánových chipsů (k dostání v obchodě se zdravou výživou) nebo malý banán
oběd 1 lžíci rýžového pudingu dáme do misky a vmícháme 1 banán nakrájený na kolečka. Posypeme 2 lžícemi drcených vlašských ořechů a podáváme s 1 papájou.
svačina 1 kelímek nízkotučného jogurtu s vaší oblíbenou příchutí
večeře Omyjeme 150 g brambor, rozkrájíme na půlky a položíme je slupkou dolu na plech. Potřeme řeznou plochu olivovým olejem a ochutíme solí a kmínem. Pečeme při mírném ohni. Podáváme s tvarohem a kolečkem banánu na každé polovině brambory. Jako dezert si dáme zbytek banánu.

Slečna Chiquita
“Víte, že velký banán o délce cca 23 cm obsahuje asi 602 mg sodíku, 2 g proteinu, 4 g vlákniny a pouze 140 kalorií?“

Tip na výživu od Prof. Bankhofera
“Na nervy je výborný banán! Je typickou potravinou proti stresu. Je pro naše tělo zdrojem cenného rostlinného pigmentu katecholaminu. Díky němu zůstáváme klidní a imunní vůči podráždění a sporům. Jsme také odolnější vůči stresu.”6.12.2005 - fitstyl - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:85460x

Voňavé rady

Vůně nanášejte na místa, kde lze nahmatat puls, teplo vyzařované těmito body pomůže odhalit skutečný charakter vůně.

Při pobytu na slunci vůně nenanášejte přímo na tělo, mohlo by dojít k podráždění pokožky.

Chcete-li vůní jemně provonět celé tělo, nastříkejte ji do vzduchu a projděte vzniklým oparem.

Budete-li vůni nanášet přímo na oblečení, mohou se na něm objevit skvrny, proto ji raději nanášejte na vnitřní stranu oděvu.

Vůně podtrhují Vaši osobnost a zlepšují Vaši náladu. Vytvořte si galerii vůní, které odrážejí Vaše já – každá vůně bude vyjádřením jednoho z Vašich pocitů!

Chcete-li, aby vůně působila déle, zvolte si takovou, která má vysokou koncentraci vonných látek; parfémová voda obsahuje asi 6 procent takových látek, toaletní voda přibližně 3 procenta, zatímco kolínská voda jen přibližně 2 procenta. Čistý parfém je nejkoncentrovanější a nejexkluzivnější, obsahuje až 20 procent vonných látek.

6.12.2005 - Kosmetika - Komentářů:3 - Přidat komentář - Přečteno:117953x

Tipy pro spokojené nohy!

Na cvičení si nezapomeňte obout vhodnou obuv, abyste nohy a tělo chránila proti možným zraněním.

Jednoduchá péče o nohy: večer před spaním naneste Zvláčňující krém na nohy (Soothing Foot Cream) a oblečte si bavlněné punčochy. Ráno bude pokožka na nohou nádherně vláčná!

Ujistěte se, že punčochy nemají příliš těsnou gumu, aby se narušil krevní oběh.

Máte-li napuchlé nohy, použijte Chladivý gel na nohy (Cooling Foot and Leg Gel) od firmy Oriflame, který působí proti otokům. Nohy si položte do vyšší polohy a několik minut relaxujte. Gel můžete nanést i přes nylonové punčochy!

6.12.2005 - Kosmetika - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:81450x

Pečujte o své tělo!

Těšte se z časných ranních slunečních paprsků, které tělu škodí nejméně.

Pravidelná masáž tělo formuje a prokrvuje pokožku.

Před horkou lázní vypijte sklenici vody, podpoříte pocení.

Jedenkrát týdně použijte abrazivní krém, Vaše pokožka bude vláčnější a bude mít hladší vzhled.

Před použitím abrazivního přípravku pokožku vždy navlhčete vodou.

Po koupeli či sprchování vždy aplikujte hydratační přípravek, který pokožku vyživuje a zvláčňuje.

Po vysušení ručníkem naneste tělové mléko, dokud je pokožka vlhká a teplá, bude jej lépe absorbovat.

Antiperspiranty – deodoranty omezují pocení a chrání proti nepříjemnému pachu.

Před spaním se uvolněte ve vonné teplé koupeli, uvolněním těla i mysli docílíte lepšího spánku

6.12.2005 - Kosmetika - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:81170x

Nápady pro Vaše nehty!

Každý nehet nalakujte jinou barvou, alespoň jeden odstín by měl ladit s barvou Vašeho oblečení!

Okusujete si nehty? Nalakujte si je nebo si pořiďte umělé – jsou velmi drahé a brzy Vás přejde chuť!

Když nanášíte krém na ruce, promasírujte si je, abyste podpořila cirkulaci krve!

Krém na ruce by měl být hydratační a mastný, aby rukám dodal hebkost. Před nanášením krému se ujistěte, že jsou ruce čisté, pokožka tak krém lépe absorbuje.

Nezapomeňte si nalakovat nehty u nohou – může se stát, že Vám někdo bude líbat nohy!

Pro některé příležitosti se výrazné barvy laku nehodí. V takovém případě je vhodným řešením Francouzská manikúra (French Manicure) firmy Oriflame. Dodá nehtům elegantní přirozený vzhled.

Používání červených odstínů laků může vést ke žloutnutí nehtů. Tomuto můžete zabránit, jestliže nejprve nanesete vrstvu bezbarvého laku a pak barevného

6.12.2005 - Kosmetika - Komentářů:2 - Přidat komentář - Přečteno:120389x

Naše tipy pro svůdné rty!

Vaše rty budou lépe připraveny na nanesení rtěnky, jestliže je před tím zvlhčíte. Dobrým základem je Ošetřující balzám na rty (Lip Perfector) od firmy Oriflame.

Chcete-li, aby rtěnka déle vydržela, použijte na celé rty nejprve konturovací tužku, poté naneste rtěnku.

Další trik, který prodlouží trvanlivost Vaší rtěnky: naneste rtěnku jako obvykle, poté rty přepudrujte sypkým pudrem a naneste druhou vrstvu rtěnky.

Rtěnku nanášejte štětečkem - především z toho důvodu, že je to hygieničtější, ale i proto, že se tímto způsobem snáze nanáší.

Abyste ústům dodala třpyt, na rtěnku naneste vrstvu lesku!

Abyste si rtěnkou nepotřísnila zuby, prostředníček zabalte do papírového kapesníčku, stiskněte jej mezi rty a rychle povolte.

6.12.2005 - Kosmetika - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:81065x

Pět kroků ke krásné pleti

Ráno a večer pleť opatrně očistěte čisticím přípravkem. Čistá pleť je základní ochranou proti vzniku komedonů a zanícení.

Pomocí tonizační vody odstraňte poslední zbytky líčidel a čisticího přípravku, tím pleti dodáte pocit svěžesti.

Následně aplikujte hydratační přípravek, který zjemňuje a chrání Vaši pleť a zabraňuje dehydrataci.

Noční krém vyživuje a regeneruje pleť, zatímco Vy spíte.

V rámci zvláštní péče použijte jedenkrát či dvakrát týdně abrazivní krém a masku, tím se zvýší účinnost každodenní péče.6.12.2005 - Kosmetika - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:81227x

Pečujte o svou pleť!

Než začnete ošetřovat obličej, vždy si umyjte ruce.

Nejste si jistá, jaký je Váš typ pleti? Snadněji typ pleti určíte ihned po jejím očištění. Je-li pokožka napjatá, máte pravděpodobně suchou, nebo smíšenou pleť. Většina lidí se domnívá, že má mastnou pleť, ale lesklé čelo nemusí nutně znamenat, že pleť je mastná!

Pokožka na obličeji lépe absorbuje teplé látky, proto přípravky před aplikací několik vteřin zahřívejte v ruce.

Nemáte-li dostatek času na aplikaci obličejové masky, naneste ji na obličej večer a nechte působit, zatímco si čistíte zuby!

Pleti prospívá konzumace čerstvého ovoce a zeleniny.

Používejte výrobky s ochranným filtrem po celý rok, abyste se vyhnula nebezpečnému ultrafialovému záření, které Vaši pokožku ohrožuje i v oblačné dny.

Máte-li mastnou pleť náchylnou ke komedonům a zanícení, vždy si ji před spaním vyčistěte, neboť čistá pleť se rychleji hojí.

6.12.2005 - Kosmetika - Komentářů:2 - Přidat komentář - Přečteno:122639x

Tipy pro Vaše oči

Máte-li opuchlé oči, přiložte na víčka použitý sáček heřmánkového čaje a nechte působit 10 minut.

Nekuřte a pijte dostatek vody – oční partie si zachovají zdravý vzhled!

Během letních dnů, když je venku horko a potíme se více než obvykle, používejte voděodolnou řasenku. Bude se též hodit, pokud se rozhodnete skočit do moře!

Líčidla nanášejte na denním světle, takto je bude vnímat i Vaše okolí.

Oční stíny přepudrujte, aby nalíčení déle vydrželo.

Pokud si tvarujete řasy, učiňte tak před nanesením řasenky, jinak riskujete, že se řasy poškodí.

Při nanášení líčidel je třeba používat vhodné nástroje, nákup dobrých štětců a tužek je investice, která se vyplatí.

Všechny kosmetické pomůcky udržujte v čistotě, aby nedocházelo k alergickým reakcím.

Alespoň jednou za tři měsíce si pořiďte novou řasenku, vyhnete se alergickým reakcím.

6.12.2005 - Kosmetika - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:81462x

Rady pro Vaše vlasy!

Vlasy myjte šetrně, používejte malé množství šamponu a dobře je opláchněte! Nakonec vlasy propláchněte studenou vodou, aby se uzavřely póry a osvěžila pokožka na hlavě.

V létě chraňte vlasy před sluncem kloboukem nebo šátkem. Barva nevybledne a vlasy se nevysuší.

Každých šest až osm týdnů si vlasy nechte zastřihnout. Obnovíte tvar účesu a zabráníte třepení konečků.

Kondicionér nechte působit – postačí, když pomalu odříkáte abecedu.

Jednou za měsíc aplikujte vlasovou masku, aby Vaše vlasy zůstaly hebké a lesklé.

Každý večer si vlasy pročešte kartáčem, 100 tahů kartáčem – to je ověřená metoda! Předkloníte-li hlavu, podpoříte krevní oběh.

Mokré vlasy jsou velmi křehké, zvolte řídký kartáč a vlasy pročesávejte velmi opatrně! Běžný kartáč používejte jen na suché vlasy.


6.12.2005 - Kosmetika - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:81063x

Jak správně a účinně relaxovat?

Uvolnit se při sledování televize, čtení nebo poslechu hudby může být velmi osvěžující, ale pouze při opravdu hluboké relaxaci můžeme prožít úplný fyzický, duševní a emociální klid. Přínos hluboké relaxace je obrovský, dokonce i tehdy, když relaxujete jen krátce, ale denně. Napětí a stres vyvolávají ve svalech chemické reakce, které vedou k bolestem. Jsme-li unavení a vyčerpaní, nic se nám nedaří a pohltí nás duševní a emociální problémy. Dokonalá relaxace uvolní svalové napětí. Když ji zařadíte do programu, odstraníte tedy rovněž i svalové napětí, které vzniká nadměrným zatěžováním posturálních svalů a může vést k nevyváženému postoji.

Fyzická a emociální stránka člověka jsou neoddělitelné součásti, proto může dokonalá fyzická relaxace vyrovnat emociální poruchy. Pokud uvolníme napětí v oblasti plexus solaris, vynoří se potlačované emoce a když si uvědomíme to, co bylo zatlačeno do podvědomí, naučíme se s tím vyrovnat a najít vnitřní klid. Hluboké dýchání relaxaci napomáhá - mysl se lépe uvolní a soustředí, když se zaměříme na pravidelný rytmus dýchání. Ranní dechová cvičení poskytují dostatek energie tělu i mysli pro celodenní zátěž, chrání proud stresu a stimulují duševní činnost. Když spojíte ranní dechová cvičení s večerní relaxací, obnovíte tím pocit řádu a klidu a zbavíte se fyzické i psychické zátěže, která se ve vás za celý den nahromadí. Krátké dechové cvičení by mělo být součástí strečinku jako přirozený přechod k hluboké koncentraci. Protažením posilujeme páteř a učíme se automaticky ovládat rytmus dechu. Čím obtížnější strečink provádíme, tím jsme silnější. Zvyšujeme zároveň pružnost mezižeberních svalů a bránice. Tyto svaly hrají klíčovou úlohu ve správném a klidném dýchání, jehož pomocí zvýšíme celkovou vitalitu.

Přínos relaxace:


Relaxace a vychutnání okamžiku úplného klidu doplní nezbytné zásoby energie a zlepší kvalitu života.


Relaxace podpoří krevní oběh a vyrovná také krevní tlak.


Hluboká relaxace posílí pozitivní fyzické i duševní pochody, které napomáhají obnovit a udržet zdraví.


Relaxace pomáhá posílit fyzickou i duševní odolnost.


Hluboká relaxace stimuluje dominantní hemisféru mozku, která nám pomáhá v duševní činnosti, zvyšuje naše tvůrčí schopnosti a předpoklady pro úspěšný život a kvalitní mezilidské vztahy.


Hluboká relaxace:

Někdy je obtížné se zbavit napětí, ale čím víc času relaxaci věnujete, tím je to snazší. Nejprve odložte brýle, nebo kontaktní čočky (pokud je máte), oblékněte si volné oblečení, zvláště v případě, že jste cvičili. Zvolte klidné místo. Po strečinku si nechejte na relaxaci 5 minut. Jde-li pouze o relaxaci, rezervujte si na ni až 15 minut a jednou týdně 30 minut, zejména jste-li nemocní či ve stresu. Není vhodné relaxovat na slunci - tím ztrácíte energii.

Dechová cvičení:

Při procházce na čerstvém vzduchu všichni rádi dýcháme zhluboka, ale soustředěné hluboké dýchání je ještě něco víc. Když se zaměříme na to, jak dýcháme, z každého nádechu vstřebáváme novou energii. Dechová cvičení je nejvhodnější provádět ve vzdušné místnosti na prázdný žaludek, nejlépe ráno nebo večer. Pokud jsme nervózní, podráždění nebo vyčerpaní, je třeba nejprve relaxovat. Každý člověk může na malou chvíli zadržet dech. Lidé s vysokým krevním tlakem, onemocněním srdce nebo s jinými závažnými chorobami by měli cvičit pod vedením zkušeného učitele.

Přínos hlubokého dýchání:


Zlepšuje výživu tkání, nervů a orgánů.


Dostatečný přísun kyslíku udržuje kosti, zuby a vlasy v dobrém stavu.


Zlepšuje metabolismus tím, že napomáhá odstranění nadměrného množství kyseliny močové z krve.


Uklidněním nervů a obnovením životní energie upravuje chuť k jídlu.
Základní každodenní protažení je vhodné provádět před dechovým cvičením. Uvolníte jím páteř a zlepšíte pružnost mezižeberních svalů a bránice. Tím vhodně upravíte rytmus dýchání.

23.1.2004 - Zdraví - Komentářů:3 - Přidat komentář - Přečteno:334015x

Jak být dlouho fit?

Zeptejte se raději těch, kdo na první pohled skutečně nestárnou. Třeba paní Stely Zázvorkové, Jiřiny Bohdalové. Nebo snad Sri Chinmoie. Ale mezi námi žijí tisíce těch, kteří dobře vypadají aniž byste je museli znát. A něco dokázali. Jistěže je tady jeden způsob, jak dobře vypadat, když na to máte. Stačí několik plastik. Možná tvrdá dieta a možná také každodenní cvičení (to jediné „beru“, pokud se to nepřehání). Nikdo totiž nevidí, že těžko vstáváte z postele a nemůžete vyjít z domu bez „maskovací“ přípravy nebo bez sedativ či antidepresiv.

Tak jinak - zkuste se zeptat některého (výjimečně) zdravě a fit vypadajícího odborníka, co dělat - odbude vás výčtem následujícího pouček : správně jíst, pravidelně sportovat, dostatečně spát. Ti z kolegů, kteří ví, že to nestačí radí nepodlehnout workoholismu, nehnat se za nesplnitelnými cíli za každou cenu, myslet „pozitivně“ a vyhnout se nenávisti a zlobě. Další přidají, že důležité je umět se odvázat stejně jako rozzlobit. Jiní správně přidají, že je nutné umět odpouštět a umět mít rád. Také mít soucit a pomáhat druhým, ale jenom tehdy chtějí-li sami. A nevzdávat se když se nedaří, umět začínat stále znovu.

K čemu je, když stárnoucí, na první pohled zdevastovaný člověk namlouvá okolí, že je tak starý jak se cítí, že tedy jeho špatný „exteriér“ není věrným obrazem stavu jeho duše? Tak hovoří jen ten, kdo skutečně vypadá staře protože starý je byť třeba nepřekročil padesátku. Na druhé straně nelze vyloučit, že řada lidí, kteří vypadají navenek velmi dobře, nemusí být skutečně zdravá.

Faktem ovšem je, že „nestárnutí“ je do určité míry proces nezávislý na nás samých. Může to být výsledek dědičných dispozic. Někdy je s podivem, že ani nedobré rodinné prostředí v dětství stejně jako zhýralý život z někoho neudělá vyžilou trosku již ve čtyřiceti. Je to nespravedlivé? Možná. Stejně tak však platí, že ani hloupá bezstarostnost a naopak ani vysoká inteligence není poukázkou na zachování dobrého vzhledu a zdraví do vysokého věku.

--------------------------------------------------------------------------------
Nejlepší obranou proti chátrání je nepodlehnout sebeuspokojení a pohodlnosti psychické i fyzické !!!
--------------------------------------------------------------------------------

Možná, že nejdůležitější je uvědomit si to co nejdříve. Proč mnoho mladých lidí vypadá a chová se „staře“? Možná je to tím, že se v nich hromadí nespokojenost s okolím (aniž by si to uvědomovali tak také se sebou samými). Výsledkem je negativismus a introverce (uzavření se do sebe), odmítání obyčejného lidského „sdílení“ ze strachu z narušení vlastní „slupky“. Je to strach z vnějšího světa. Je to důsledek současné výchovy k dravému a bezohlednému podnikání, kdy úspěch přece může mít jen ten, kdo bezostyšně převálcuje druhého. Oproti tomu se zkuste zamyslet nad myšlenkami člověka mnohem zralejšího - tibetského Dalajlámy :
1)Velká láska a velké skutky jsou spojeny s velkým riskováním
2)Když prohrajete, poučte se z toho a uvědomte si, proč se to stalo
3)Mějte rádi sami sebe a respektujte se
4)Mějte rádi druhé a respektujte je
5)Pociťujte odpovědnost za všechno, co děláte
6)Když nedostanete všechno co jste chtěli, může to být vlastně vaše štěstí
7)Učte se „pravidla“ abyste je uměli správným způsobem porušit
8)Nepřipusťte, aby malé neshody zranily velké přátelství
9)Uděláte-li chybu, okamžitě se ji snažte napravit
10)Každý den buďte chvíli o samotě
11)Buďte přístupní změnám, ale přitom se nevzdávejte svých zásad
12)Mlčet je mnohdy ta nejlepší odpověď
13)Snažte se žít čestně. Až budete staří vzpomínat jak jste žili, budete mít radost ze života podruhé
14)Základem života je láska a porozumění ve vaší rodině
15)Vzniknou-li v rodině neshody, řešte pouze aktuální situaci, ale nikdy nevytahujte staré záležitosti
16)Podílejte se o svoje poznatky s ostatními - je to cesta k nesmrtelnosti
17)Buďte šetrní a ohleduplní k přírodě a ke všemu živému
18)Jednou ročně vycestujte do míst, kde jste ještě nikdy nebyli
19)Nejkrásnější vztah je ten, v němž je vaše vzájemná láska větší, než vaše potřeby
20)Hodnoťte svůj úspěch tím, čeho jste se museli vzdát, abyste ho dosáhli
21)Přistupujte k lásce, ale také třeba i k vaření s hravou a bezstarostnou odevzdaností
Co dodat? Snad jen jediné : NIC se nesmí přehánět.


23.1.2004 - wellness - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:82905x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Další blogy- Monica
těhotenství
Těhotenské potíže Těhotenské potíže
Jak vybírat autosedačku
Jak vybírat kočárky
vývoj miminka - plodu
Vývoj miminka od oplodnění až do 84 dne Moc krásné napsané......
nejvyšší šance otěhotnět !!! Je třeba sledovat, hlídat a počítat
Jak určit nejplodnější období?
Na co se soustředit ještě před těhotenstvím - vitamínové doplňky
BÝT ČI NEBÝT U PORODU - pro budoucí otce a maminky

monak - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (376)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (149)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (74)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si