Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Deníček mandalky

Madalka měla jako malá velký sen. Chtěla své vlastní centrum. Nejprve si jen hrála na to jaké to bude, až bude velká. A jak je to teď? Sledujte deníček mandalky:-)

Ladislav Kroščák - velké zálohy a nesplněné sliby

Drobné zednické práce, rekonstrukce i celé stavby. To nabízí údajná parta živnostníků, která posílá svou nabídku na e-maily z katalogu firmy.cz. Podepsán je pan Karel Novotný.

Ve skutečnosti jde o organizovanou partu snědých spoluobčanů, které šéfuje Ladislav Kroščák. Ačkoliv se z počátku chová velmi vstřícně, nic není problém a na všem se lze domluvit, jakmile vybere peníze dopředu, bez kterých přece nemůže začít, je problém úplně všechno.

To na čem jste se domluvili přestává platit. Co chcete vy není rozhodující. Máte na výběr. Buď bude po jeho nebo odejde a své peníze už nikdy neuvidíte.

Nekvalifikovaná parta dělníků napáchá škody, neodvede naslibovanou práci a vám zbydou oči pro pláč. Jediná možnost, jak se bránit, je nenaletět!

5.8.2018 - Bydlení - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:3352x

Neumím a přece...

Říkali Vám ve škole, že neumíte nakreslit ani kolečko? Říkali Vám, ať zpíváte jen v sebeobraně? A na tanečních zábavách raději sedíte v koutě?


A přesto byste se rádi naučili kreslit, zpívat a tančit? Tak to jste na správném místě!


Nabízíme Vám akci Neumím a přece... během které proběhnou dílny tance, zpěvu a kreslení. Lektoři, kteří neuměli stejně jako Vy, ale našli odvahu a cestu jak projevit umělce v sobě, Vám předají své zkušenosti a budou Vám průvodci na cestě za osobním uměleckým zážitkem.


O víkendu 19. - 20. 5. Více:http://www.centrum-mandala.cz/kurzy/neumim-prece29.4.2012 - Zdraví - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:4533x

"Třicet minut dvakrát týdně a jste v kondici"

 


"Třicet minut dvakrát týdně a jste v kondici"


slibuje leták i dárkový kupón, který jsem dostala od své tchýně se slovy "to bude asi pro tebe". Zaváhala jse, ale pak jsem se šla na ten zázrak podívat...


Určitě to všechny znáte. Děti, povinnosti, nákupy, rodina... kde vzít čas na postavu a odreagování? Jisté řešení nabízí speciální posilovna jen pro ženy. Nabízí totiž vše, co potřebujete k tomu, abyste zhubly, odreagovaly se a měly lepší náladu. Intenzivní cvičení založené na kruhovém tréninku vám zabere třicet minut (ale na návštěvu si i s převlékáním, sprchou pro lepší pocit po cvičení a s protažením rezervujte hodinu). Výsledky na sobě uvidíte velmi brzy a ochotné trenérky vám je i zviditelní.


Příjemné ženské prostředí, milé trenérky, rychlá zpětná vazba a řada doplňkových služeb... Takové byly moje první dojmy a tak jsem ráda, že naše centrum navázalo spolupráci právě s tímto zařízením. Přijďte na kurz k nám a získáte týdenní cvičení zdarma a k tomu slevu 10 %.


 


více na...http://www.centrum-mandala.cz/blog/jak-i-plne-vytizena-maminka-muze-cvicit31.3.2012 - Zdraví - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:5075x

Žijeme ve stejném světě?

Náš vnitřní svět je tak pestrý a neuvěřitelně členitý, že je opravdu těžké vysvětlit, proč jsou někteří jedinci přijímáni a jiní odvrhováni. Na jedné přednášce ze sociální oblasti jsem zaslechla velmi znepokojující otázku: Co když svět mentálně postižených pacientů je ten opravdový a my jsme ti divní?


Čtěte dál na http://www.centrum-mandala.cz/blog/zijeme-ve-stejnem-svete21.3.2012 - Společnost - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:2397x

Výstava Jany Budařové, sestry Jana Budaře

Centrum Mandala a Jana Budařová Vás zvou na vernisáž výstavy Květina života.


Vernisáž proběhne v kavárně Park Lane Café na Lužánecké 4a v Brně v 17:30 hodin. Součástí vernisáže bude hudební vystoupení.

9.3.2012 - Zdraví - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:2604x

Deníček snů

Znáte ten pocit, kdy procházíte papírnictví a hledáte ten pravý? Jeden je moc velký, druhý moc malý a nebo mají úplně špatný obrázek na deskách... Na něco by se hodila také kroužková vazba, aby se tam daly vložit včechny ty papíry co se doma válí, ale ta je moc těžká... Všechny tyto požadavky může vyřešit ručně vázaný deníček.


V pátek 2.3. od 16:30 budeme vyrábět ručně vázané deníčky. Kdo přijde, bude si moci udělat deníček podle svých představ a navíc si odnese návod jak na to.28.2.2012 - Zdraví - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:2190x

Osho Zen Tarot – záblesk magie nebo zrcadlo duše?

Osho Zen Tarot je pro mne jedním slovem magický. Baví mne, jak je přímočarý. Pojmenovává věci pravými jmény a já mám často možnost doslova cítit, jak určitá část osobnosti nesouhlasí, nechce slyšet pravdu a snaží se uniknout. A o to raději se pak s touto částí seznamuji a potkávám, a tím dovoluji její léčbu, přijetí a proměnu. Může se tak zdát, že oshovky slouží jen pro nahlédnutí do sebe sama. To je pravda jen částečně, protože tento vhled poskytují vždy, ale stejně dobře reagují také na jakýkoliv konkrétní dotaz – vztahy, práce, projekty, zdraví… Jsou velmi komunikativní, každá karta má svůj příběh, a už jen tím, že dovolíte své duši naslouchat tomuto příběhu, něco ve vás začne rezonovat, otevírat se a proměňovat.


Celý článek na http://www.centrum-mandala.cz/blog/osho-zen-tarot-zablesk-magie-nebo-zrcadlo-duse29.1.2012 - Zdraví - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:2475x

Arteterapie není jen pro nemocné

V sobotu 21. 1. 2012 v 15:00 se uskutečnila vernisáž obrazů vzniklých během dvouletého systematického arteterapeutického výcviku, který probíhal v Hradci Králové v letech 2009 - 2011 pod vedením PhDr. Mariany Bažantové, Ph.D. a Mgr. Jana Bažanta. Výstava nazvaná Barvy pro duši potrvá měsíc a představuje arteterapii široké veřejnosti. Výstava zahrnuje 23 obrazů formátu A3 a popis výstavy.


Co je arteterapie a jak vypadá výstava na:http://www.centrum-mandala.cz/blog/arteterapie-neni-jen-pro-nemocne22.1.2012 - Zdraví - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:2492x

selhání lektorky?

První část programu jsem se upomínala, že tu dnes nejsem za lektorku a že nejsem zodpovědná za ostatní. Tvořím jen prostor a příležitost pro setkání jinak, pro setkání v úctě a respektu. Setkání jsem si užila a byla jsem nadšená. Kreslily jsme na papír i po sobě, povídaly jsme si, tančily jsme, smály jsme se... "To určitě zopakujeme", říkala jsem si až do doby, než jsem si přečetla zpětné vazby...


Více na: http://www.centrum-mandala.cz/blog/selhani-lektorky14.1.2012 - Zdraví - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:2332x

Jaký byl rok 2011

Centrum Mandala má za sebou další rok své existence, ve kterém získalo novou tvář a identitu. Z malé zájmové činnosti (grassroot organizace) se stalo občanské sdružení s logem, stanovami, razítkem a stabilním realizačním týmem. V průběhu roku jsme pořádali akce pro širokou veřejnost i pro naše lektory, pro naše klienty, kterými jsou převážně ženy, a zapojili jsme se i do celobrněnského festivalu.


Chcete vědět jak se nám loni dařilo a kam směřujeme? Přečtěte si celou naší výroční zprávu: http://www.centrum-mandala.cz/blog/vyrocni-zprava3.1.2012 - Zdraví - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:2298x

Přidejte se k přípravě kalendáře 2013

Již čtvrtým rokem připravujeme kalendáře mandal. Z měsíčních kalendářů se staly čtrnáctidenní a tak si říkám, proč neudělat kalednář týdenní? Na ten je ale potřeba hodně obrázků, textů a je s ním už opravdu hodně práce (dvojnásobek než s kalendářem čtrnáctidenním). Je to výzva a já mám výzvy ráda. Také ale vím, že na to sama nestačím. Pro hledám další lidi, kteří mají rádi mandaly a chtěli by se zapojit do tvorby toho nejúžasnějšího kalendáře s mandalami.


Podrobnosti o přípravě kalendáře: http://www.centrum-mandala.cz/blog/pridejte-se-k-priprave-kalendare-201311.12.2011 - Zdraví - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:3979x

Máte adventně vyzdobený byt?

Je advent, blíží se čas vánoční. Pokud toužíte po originální výzdobě bytu, přemýšláte nad originálními dárky a netradičními ozdobami na stromeček, tak Vás zveme do naší otevřené výtvarné dílny.


Každé úterý od 17:00 do 19:00 si můžete přijít vyrobit adventní věnec, ozdobičky na stromeček, vánoční dekorace, které nikde nekoupíte a dárečky od srdce nebo PFka.


Více na: http://www.centrum-mandala.cz/kurzy/tvorime-pro-radost


 28.11.2011 - Zdraví - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:2112x

Každé tři týdny mandala zdarma

Mandala je již tradičně meditační pomůckou. Před necelými sto lety se mandala, díky C. G. Jungovi, stala nástojem terapeutů. Dnes mandalu používá také řada ezoteriků pro posílení žádoucích osobních vlastností, pro navázání kontaktu s jemnohmnotnými bytostmi nebo k léčení a harmonizaci.


Mandalu může použít každý, jak k výše uvedeným účelům, tak pro pouhou radost z tvoření a k relaxaci. Zejména pro takovéto užití můžete využít službu "Mandala zdarma do e-mailové schránky". Každé tři týdny Vám pak přijde jedna z předloh mandaly spolu s informačním okénkem "ze světa mandal", kde se můžete dočíst o mandalách, o mandalách různých kultur, o barvách, o tvarech, o tom jak mandalu můžete použít.


Vymalovanou mandalu nám pak můžete poslat do naší galerie:http://www.centrum-mandala.cz/blog/mandala-zdarma-fotogalerie14.11.2011 - Zdraví - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:2327x

Zapojte se a získejte slevu

Každý rok začínáme dříve a dříve a stejně nestíháme:-) Letos ale máme velké ambice - udělat kalendář na týden. K tomu ale potřebujeme cca 50 obrázků mandal. Pomůžete nám?


Vytvořte svojí mandalu (návody jak na to jsou např. zde:http://www.centrum-mandala.cz/jak-vytvorit-mandalu), vymalujte ji a pošlete nám barevnou a černobílou verzi (předlohu) ve velikosti min. 2000X2000 dpi na adresu mandaly@centrum.cz. Ke své mandale napište jméno autora (pokud ho chcete zveřejnit), co mandala přináší, co jí přejete a jak se jmenuje.Autoři mandal, které budou zařazeny do kalendáře získají na kalendář slevu.


Kalendář na letošní rok: http://www.centrum-mandala.cz/kalendar-mandal-20127.11.2011 - Zdraví - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:2015x

Tak si říkám "měla bych cvičit", ale nic nedělám. Vím to, ale...

Tak si říkám "měla bych cvičit", ale nic nedělám. Vím to, ale... Doma je vždy co dělat, nemám čas, musím přece všechno stihnout a ještě bych měla cvičit.


Pokud je to i váš případ, pokud se potřebujete protáhnout, zbavit své tělo nahromaděného stresu a napětí, ale chybí vám čas, disciplína nebo někdo kdo by cvičil s vámi, pak pojďte cvičit se mnou. Cvičit budeme zejména protahovací cviky (pro zlepšní pohyblivosti a lepší pocit sama ze sebe), ale zařadíme i prvky bioenergetických cvičení (pro uvolnění ztuhlých bloků, stresu) a orientálního tance (na protažení a uvolnění páteře a rozvoj ženské ladnosti).


Při cvičení budeme vycházet z toho co potřebuje naše tělo. Nebume se tedy nutit do nepřirozených a předepsaných pozic a pohybů, ale naučíme se poslouchat své tělo, abychom mu mohli dát to co potřebuje. Budeme se tak učit být sami se sebou v harmonii, jak nastolit rovnováhu a předejít tak nemoci. Podle šamanů je totiž nemoc (nerovnováha) energie, která zabloudila a je potřeba ji vrátit na správné místo...


Více na: http://www.centrum-mandala.cz/kurzy/cviceni-nejen-pro-zeny30.10.2011 - Zdraví - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:5293x

Setkání s konopnou doktorkou

  • Víte, že konopí je lék?
  • Víte jak, kdy a na co ho používat?
  • Víte, že z rukou lékaře se jedná o legální způsob léčby?

Od 24.10. 2011 nabízíme každé pondělí setkání s konopnou doktorkou Janou Budařovou.

Více informací a možnost přihlásit se na: http://www.centrum-mandala.cz/kurzy/konopna-doktorka16.10.2011 - Zdraví - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:2229x

Sypaná mandala

Příjemný letní večer, silný-úplňkový. Jako stvořený pro sypání mandaly se Záměrem Dobra nejen pro město Brno. Centrum Mandala tak zahájilo svůj další, už druhý školní rok. Předešlé červnové dějiště před budovou JAMU bylo vystřídáno frekventovanějším prostorem před Vrchním soudem na Moravském náměstí. Začátek byl pomalý a opatrný, ale už za chvíli byly podkladové desky obklopeny ze všech stran účastníky akce i  náhodnými procházejícími, dětmi i dospělými, muži i ženami :-) Kdo právě nefotil, držel v ruce kornoutek s některým z barevných písků a tvořil.. svůj kousek Celku. Nechyběl ani fotograf deníku Rovnost, aby mohl o této zajímavé akci poreferovat.


Více i s fotkama: http://www.centrum-mandala.cz/blog/sypana-mandala26.9.2011 - Zajímavosti - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:2250x

Mandala slaví první narozeniny

Před rokem jsme zahájili provoz. Neuvěčitelně rychle to letí a už tu máme první narozeniny. A ty by se přece měli pořádně oslavit. Mandala dostala k narozeninám nové logo a třeba dostane i další dárky - přijďte se podívat:-)

Centrum Mandala Vás zve na výstavu obrázků Andrei Frídové "proměny krajiny letošního jara".

 

Výstava se uskuteční v Centru Mandala, Opletalova 6, Brno.

 

Výstava bude zahájena vernisáží 22. 9. 2011 v 18:00, která zároveň zahájí druhý rok fungování centra Mandala.

 

Součástí zahájení výstavy bude malé občerstvení a doprovodný program.

 

Na výstavě budou k vidění skicovité záznamy (momentky) jarní krajiny kreslené pastelem a přírodním či umělým uhlem. K vidění budou rovněž dvě velkoformátové malby na plátnech.

 

Více na: http://www.centrum-mandala.cz/kurzy/vernisaz19.9.2011 - Kultura - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:2293x

Proč schovávat odpadky aneb tvoříme krestivně a ekologicky

 

„Proč to sbíráš?“ V lámané angličtině jsem nebyla schopna francouzům vysvětlit, proč usilovně sbírám všechna nepolámaná víčka od piva, schovávám si skleničky od creme briuee a rozhlížím se po dalších věcech, které oni považují za odpadky. Plechovku a pet láhev jsem už raději z koše nevytahovala. Chápu, že obsah zavazadla je omezený a přece jenom převážet „odpad“ je divné.

Co nadělám, když v těch úžasných malých skleničnách už teď vidím nádherné barvami na sklo pomalované svícínky na čajové svíčky, v zádkách od piva přívěšky na klíče zalité kříšťálovou pryskyřicí, z petláhví chci už dlouho zkusit něžné plastové květy a plechovka se hodí na smaltování... Ke všemu se blíží další školní rok a otevření našich výtvarných dílen. Tam se všechen ten „odpad“ a mušličky posbírané na pláži (řada z nich má už od moře připravené dírky rovnou na navlékání!) bude hodit.

 

Co vše sbíráme co z toho je: http://www.centrum-mandala.cz/blog/proc-schovavat-odpadky15.9.2011 - Zdraví - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:2495x

Nenechte se zrujnovat hektickou dobou

Dnešní doba přinesla hektický životní styl, ekonomickou krizi a velkou zátěž. Zatímco se vyžaduje velká efektivita na straně jedné, na straně druhé nás nikdo moc neučí, jak jí dosáhnout, aniž bychom se "nezrujnovali".


Věnujte se sami sobě


Jendou z možností, jak předejít syndromu vyhoření, osobnímu kolabsu nebo přinejmenším znechucení ze života, je věnovat čas sám sobě, odpočinout si a nabrat sil. Co si ale vybrat jako náplň volného času? Pro zlepšení fyzické kondice se nabízí vybrat si nějaké cvičení, pro zvýšení kreativity se hodí artetrapie a mandaly, pro potřebu "restartu" relaxace či meditace.


Nemáte na sebe čas


Čas lze získat např. tak, že se stanete efektivnější v "pracovní době". Jak toho ale dosáhnout? Je dokýzáno, že odpočinutý člověk má větší chuť do práce, má více nápadů a více energie na jejich realizaci. Jedna hodinu odpočinku Vám pomůže zvýšit Váš pracovní výkon přibližně o 10% a zlepší Vám náladu o cca 25%. Dvě až tři hodiny jsou pak dobrou investicí do sebe, která se vyplatí, nemyslíte?


Jde to i doma


Další možností je uspořit čas strávený přesunem a věnovat se sobě doma. Tato varianta ale vyžaduje kázeň a vhodné prostředí. Dnes jsou však v nabídce návody na domácí relaxaci a on-line kurzy, které můžete plnit v pohodlí domova. Stačí si vybrat...


Kde vybírat


Dnes nabízí tyto programy řada center. Centrum Mandala Vám však nabízí při nesplnění efektu vrácení peněz. Zároveň si u nás můžete zvýšit svou osobní hodnotu pro zaměstnavatele - rádi Vám vystavíme osvědčení o absolvování kurzu.


www.centrum-mandala.cz9.9.2011 - Zdraví - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:2580x

Sypaná mandala, společně pro lepší svět

Tibetští mniši sypou společnou mandalu za odříkávání manter, které mají přinést světu lepší zítřky. Věří, že energie mandaly je uvolněna ve chvíli, kdy je mandala dokončena a výsledek ničí. Písek sypou do řeky nebo ho nechají rozfoukat větrem, čímž pošlou přání dobra do širého kraje. Pojďme i my zlepšit energii naší planety.


Společné sypání mandaly z barevných písků začne v 18:00 hodin před budovou Vrchního soudu Brno.


Pojďte s námi sypat společnou mandalu pro lepší svět.


To minulé sypání se moc povedlo: http://www.centrum-mandala.cz/blog/pred-jamu-vznikla-mandala-pro-brno6.9.2011 - Zdraví - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:5478x

založení Centra Mandala

V pátek 1.10.2010 v 17:00 se uskutečnila vernisáž obrazů Jany Budařové, která byla součástí slavnostního otevření Centra Mandala. To je tedy již skoro rok... 

Mandala je symbolem jednoty a je často spojována s východními náboženstvími. Mandala je však k vidění v mnoha kulturách všech kontinentů, včetně té naší. V posledních několik letech je používána také jako prostředek k psychohygieně a terapii. Odtud tedy název nového centra.

„Centrum Mandala vzniklo díky několika „náhodným“ setkáním, díky podpoře mých blízkých, ale také díky projektu RHK Brno Podpora podnikání žen v Brně. Hlavní činností centra bude práce s lidmi a s mandalami, se kterými jsem začala pracovat před pěti lety,“ říká vedoucí centra Zuzana Řezáčová Lukášková. Mandala bude také hlavním tématem vernisáže. Obrazy jsou malovány podle Posvátné geometrie, což je základní jazyk celého Vesmíru.

Centrum však nabízí mnohem širší možnost vyžití. Kromě sebezkušenostních kurzů nabízí řadu výtvarných aktivit, terapeutické služby, ale také např. kurzy hypnózy. Vybrat si tak bude moci každý, kdo chce pečovat o svou duši.

„Během roku chceme činnost centra rozšířit i o programy pro děti, včetně pohybových kroužků,“ doplňuje zástupkyně vedoucí Petra Šamalíková. Možná se tak dočkáme dalšího mateřského centra, které nabídne uhoněným maminkám komplexní služby. V lektorském týmu centra najdeme řadu zkušených terapeutů, jako je Michal Mynář, terapeutka Eva Pávková nebo doktorka Jana Budařová. Ta se rozhodla do činnosti centra zapojit nejen jako autorka obrazů mandal na téma posvátná geometrie, ale také jako lektorka seminářů a kurzů. „Jsem ráda, že mohu spolupracovat s tímto centrem, jako lékařka psychiatrie a psychoterapeutka, bych ráda lidem předávala svoje zkušenosti s dosažením psychické vyrovnanosti. Mimo jiné bych také ráda pořádala semináře o léčivém konopí a jeho využítí v léčbě.“30.8.2011 - Kultura - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:2413x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Další blogy- Deníček mandalky
Ladislav Kroščák - velké zálohy a nesplněné sliby
Neumím a přece...
"Třicet minut dvakrát týdně a jste v kondici"
Žijeme ve stejném světě?
Výstava Jany Budařové, sestry Jana Budaře
Deníček snů
Osho Zen Tarot – záblesk magie nebo zrcadlo duše?
Arteterapie není jen pro nemocné
selhání lektorky?
Jaký byl rok 2011

mandaly - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (376)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (149)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (74)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si