Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Můj milý deníčku

Já a můj život

Operace,operace

Koho by to napadlo,že když se vydá na dovolenou skončí v nemocnici.Ta dovolená začala být pod psa už na samém začátku.Při cestě na nádraží došlo k poruše tramvajového vedení,naštěstí jezdím všude s předstihem.Zavolala jsem si taxi protože doprava v pátek odpoledne houstla a nemínila jsem spoléhat na MHD.Další problém byl hraniční přechod.rakušákovi se nějak nezdáli věci co jsem vezla a musel ,šťourat" nosem do krabic a všech balíčků,čímž mi ve všem udělal děsnej chaos;((((
Po příjezdu na nádraží do Vídně až do neděle bylo vše bezva.Zato nedělní noc byla děsná.Bylo mě zle.Děsně.Nejdřív jsem si myslela,že jsem ,,snedla párek nevalné chuti a udělalo se mi nevolno"Teta mě ve tři v noci přistihla v kuchyni jak se svíjím bolestí zavolala sanitku.Mladý lékař nařídil okamžitý převoz do nemocnice.Diagnóza zánět slepého střeva.Pak si toho moc nepamatuju,probudila jsem se po operaci na pokoji.U vizity se primář ptal proč jsem přijela tak pozdě,že prý to bylo jen taktak.Pokusila jsem se mu vysvětlit onu větu o párku...Děsně se bavil a řekl mi,že si o párkách můžu nechat zdát.Přiznám se k tomu,že se mi z nemocnice moc nechtělo.Co se týče zdravotnictví,máme co doháněta moc.Vzpomínka na to jak mi bylo zle mi nahání děs,ale jsem děsně ráda,že jsem si to odbyla ve Vídni a ne u nás.Ikdyž na straně druhé celé je to taky o lidech.Vlastně všechno kolém nás je o lidech.
Když slyším o vývozu zbraní do některých zemí,ptám se sama sebe,,opravdu když nebudou zbraně nebudou války?Copak válčí zbraně?Ne zbraně jsou jen nástroj,nástroj lidí a pokud bude na světě někdo kdo chce válčit budou dál umírat lidi,bohužel většinou neviní.....
Ale to je jiné téma,já psala o zdravotnictví,Dnes o půlnoci vstoupíme do EU,jestli nám to bude k dobru ukáže čas,jen si myslím,že nám v některých věcech bude dost dlouho trvat než se dostaneme alespoň na úroveň třeba právě toho Rakouska.......

30.4.2004 - Zdraví - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:2714x

KAM NA DOVOLENOU díl.1 JESENÍKY

Máte-li děti, jako my ,nebo jste jen milovníci hor?Možná Vás zaujme i Tento tip jak strávit dovolenou.Vesnice kam jezdíme se jmenuje Karlovice.Obec se nachází asi 6 km od Vrbna pod Pradědem.Ubytování je v rekreačním zařízení v jedno až čtyřlůžkových pokojích.V těch čtyřlůžkových pokojích jsou dvě postele a palanda.Na pokojích je stůl,židle,skříň a všechny pokoje mají vlastní WC a sprchový kout.K disposici jsou dva pinpongové stoly(pálky a míček lze půjčit na místě za velmi rozumný poplatek, tuším že to bylo 5,-Kč na den).Součástí chaty je jídelna s vlastní kuchyní,vaří velmi chutně- standardní jídla (vepřo knedlo zelo ,řízek, svíčková).K snídani je většinou chleba, nebo rohlík máslo a buď,džem, paštika, salám, vajíčko, pomazánka.Večeře jsou teplé. Můžete si zde koupit i pití a něco sladkého na zub. Velice ochotný personál vám velice rád poradí co jak a kde.Je zajímavého kam se vydat na túru, na nákup na koupaliště.
Večery můžete trávit u televize, ve společenské místnosti, nebo na zahradě u táboráku.Zahrada, je oplocena,a je na ní pískoviště ,houpačky a prolézačka.Můžete si zde koupit i pití a něco sladkého na zub
Míst k vycházkám je tu dost.Procházka kolem řeky, ke kostelu což je pěkná procházka s hezkým výhledem(dá se jít až do Vrbna-cca 8km.)Můžete navštívit muzeum(vzácně dochovalý objekt bývalé kosárny z r.1600)je to muzeum v širokém okolí ojedinělé a je zaměřeno především na lesnictví. Vedle toho jsou ke shlédnutí expozice o Karlovicích a rodácích obce, dále expozice zemědělských strojů.nabízí se i spoustu zajímavých turistických tras do okolí.
Pokud po procházce dostanete hlad či žízeň můžete navštívit penzion U řeky. Je zde příjemné posezení a ani děti se tu nebudou nudit, protože si můžou zaskákat na trampolíně, nebo se vyskotačit na průlezkách či pískovišti.

A co ceny? Uvedu zde pouze prázdniny, tedy červenec a srpen mimo sezonu jsou ceny nižší asi o 400,-Kč v některých termínech i o 700,-Kč.
Ubytování plus plná penze dospělý.........2.070,-Kč
Ubytování plus plná penze dítě do 10 let..1.230,-Kč
Ubytování plus polo penze dospělý.........1.860,-kč
Ubytování plus polo penze dítě do 10 let..1.110,-kč
Pokud máte dítě malé(tuším do tří let)můžete se s ním podělit o postel,nebo si vzít s sebou skládací postýlku.V tom případě ho máta zdarma, a můžete mu koupit jen dětskou porci jídla(nebo se sním najíte jak se říká z jednoho talíře.
Nástup je až na malé vyjímky v neděli a končí se v sobotu.
Pokud budete chtít vědět víc , třeba kam na který výšlap se dá s dětmi, a pod. NAPIŠTE MI NA E.MAKEPEACEOVA@seznam.cz
A protože si nejsem jista, zda bych se nedostala do křížku s někým kdo by tohle mohl považovat za reklamu,a měli by jste zájem o adresu na rekreační zařízení, musíte si napsat.


28.12.2003 - Cestování - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:252901x

PŘEDSTAVENÍ S NÁZVEM CESTOU NECESTOU


Byl čtvrtek 27.11.2003 19.30
Zatímco se moje děti doma připravovali ke spánku. Já seděla v plně vyprodaném klubu na Šelepce (klub na Šelepově ulici v Brně.) Na pódiu seděl muž, herec, kterého si velice vážím a mám ho moc ráda - Miroslav Donutil. Možná nepatří k vašim oblíbencům, ale pro mě, to byl nádherně strávený večer v úžasné atmosféře. Pan Donutil vyprávěl o svých zážitcích ze zájezdů z divadlem na provázku. Vyprávěl o svých kamarádech, (Frantu Kocourkovi, Pavlikovi Zedníčkovi, o režisérech……)O svoji rodině.
Rovněž zazpíval několik písniček ze svých CD-ček.
Představení trvalo dvě hodiny,s přestávkou asi 30minutovou, kdy rozdával autogramy.Netajím se tím ,že ho obdivuji. Nejen proto, že dokáže90minut,bavit lidi svým osobitým humorem.Dnes už, bohužel, nenajdete herce ,kterému postačí ,, pár gest a kroků k tomu, aby Vás pobavil;"(( Vím dobře jaké to je postavit se na pódium a hrát a bavit lidi.Na základce jsem hrála divadlo a vzpomínám na to, jak moji spolužáci tenkrát uklízeli třídu a drhli lavice a já měla zkoušku. Slyšela jsem z úst svých spolužákú slova,,no jo naše umělkyně si jde hrát a my to tu oddřeme“ Tenkrát jsem na to neřekla nic. Dnes bych jim odpověděla ,,tak jdi a vyzkoušej si to sám a uvidíš…."
Co víc k tomu říct? Snad jen protože se blíží vánoce,a já si vstupenku nechala naložit od Ježíška, bude právě tohle asi ten nejhezčí dárek – protože jsem si z toho večera něco odnesla.Pocit z příjemně stráveného večera ,úsměv nejen na rtech, ale i na duši.29.11.2003 - Zábava - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:2800x

A mám po štastných vánocích

Nedávno manžel přišel domů s tím, že letošní vánoce se budou konat u jeho rodičů.Jeho brácha je pilot a tak bude mít volno na štědrý den a po oba svátky má službu.Po 4 roky to bylo tak ,že jsme štědrý den slavili u nás doma jen já ,manžel a naše dvě děti.
Manželovi rodiče mě nemají rádi, nejsem vyštudovaná ,mám jen výuční list.Neplazím se před nimi po kolenou jak by si představovali. S tchýní si nerozumím ani trochu. Nevařím nic podle jejich představ.Ona dělá jen samá kuřata a minutky,já zastávám starou českou kuchyni. Doma mám podle ní neosobní prostředí,protože nemám obrazy, vázičky a všelijaké ty blbosti co se vystavují.
Naše neshody vznikly už dávno před svatbou. A to tím ,že jsme s manželem spolu žili 2 roky než jsme se vzali...Jeho rodiče byli proti a mým rodičům řekli, že se jim nelíbím, prý si pro syna představovali nškoho jiného.
A manžel rok od roku víc drží s rodiči než se mnou ,tím myslím ,že se jim čím dál víc podrobuje co řeknou oni je svaté.....
Když manžel zůstal někdy přes sobotu a neděli s dětma sám protože jsem jela k rodičům,vždycky ho pozvali na vikend na oběd. Když manžel byl na služební cestě,nepozvali mě nikdy.pak jsem se dozvěděla, že chtěli abych si o to sama řekla. Kdybych to prý udělala,pozvali by mě.......

A co mě natom štve nejvíc je to ,že se mě ani nezeptal.Když jsem mu řekla ,že vánoce takhle slavit nechci, řekl ať klidně zůstanu doma. Fajn to beru, jen je mi líto že nebudu s dětma na štědrej den. Ale neumím se tvářit ,že se mi někde líbí. Všichni by to poznali a kazila bych večer všem.

21.11.2003 - Domov - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:164321x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Další blogy- Můj milý deníčku
Operace,operace
KAM NA DOVOLENOU díl.1 JESENÍKY
PŘEDSTAVENÍ S NÁZVEM CESTOU NECESTOU
A mám po štastných vánocích

Stabajzna - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (376)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (149)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (74)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si