Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Michal weblog

Zrcadlovka vs. kompakt

Zrcadlovka je dneska to nejlepší co můžeš pořídit. (Když nepočítám profi střední a velký formát.) Platí jedno pravidlo: Kdo si jednou vyzkouší a osvojí zrcadlovku, už nikdy nechce nic jiného. Napíšu ti zákládní rozdíly mezi kompaktem a zrcadlovkou.

Rychlost: Zrcadlovka je ve všech ohledech rychlejší. Cvakneš a máš fotku, žádné zpoždění. Náhledy na displeji se také zobrazují rychleji. Dokáže fotit množství snímků v řadě třeba i 5 za vteřinu. Zoom se ovládá točením prstence na objektivu a to je tisickrát rychlejší, než tlačítkové zoomy na kompaktech.

Citlivost a dynamický rozsah: Zrcadlovky mají velký čip a ten je kvalitnější a citlivější. Takže dokáže lépe fotit v horších světelných podmínkách. Digitální šum je mnohem menší. Dynamický rozsah je vyšší. Tam, kde kompakt přepálí oblohu, tam to ještě zrcadlovka zvládne. Ale také má svá omezení. Klasický film má rozsah ještě větší.

Kvalita snímku: Je propastná.

Hledáček: Zrcadlovky mají kvalitní hledáček, kde je velice dobře vidět celá scéna. Na druhou stranu zrcadlovka neumožňuje focení na displej. (umí to zatím jen nový Olympus)

Příslušenství: K zrcadlovkám je většinou dostupné velké množství příslušenství. Různé objektivy, filtry, předsádky, blesky, ... Méně dostupná jsou podvodní pouzdra. Ty se na kompakty dělají běžně.

Hlouka ostrosti: Díky velkému čipu umožňuje zrcadlovka lehce rozostřit pozadí a tím třeba portrét zvýraznit a oddělit od pozadí.

Hmotnost a velikost: Zrcadlovky jsou větší a těžší. 1Kg je základ, mnohdy je to i více. Proto se lépe drží a lze udržet v ruce kratší časy. Je ale hůře přenosná. Stále ji tahat všude nelze. Na mnoha akcích je kompakt lepší.

Cena: Je tu stále velký cenový rozdíl. Nejlevnější zrcadlovky začínají na 19.000,-. A to je většinou jen základ. Ten sice může dlouho stačit, ale časem si většina přikoupí další objektiv, brašnu, blesk, filtry atd. Na druhou stranu nejdražší kompakty stojí také kolem 20.000,- To jsem se rozepsal. A nyní k tomu, co je na dnešním trhu:

Canon: Asi nejrozšířenější značka. Dá se sehnat spoustu věcí v bazarech, má slušné ceny, často dělá nové modely. Jeho profi přístroje jsou jedinečné na trhu. V profi třídě nemají prakticky žádnou konkurenci. Pokud vím, majitelé Canonu jsou spokojení uživatelé. 300D,350D - základní model, 300D je starší, 350D novější, ten mám já. Cena se zákl. obj. 21.500,- 20D - polo/profi přístroj, cena 43.000,- 5D - polo/profi, cena 113.000,- 1D - profi mašinka, cena 200.000,- až 250.000,-

Nikon Druhý největší hráč na trhu. Nemá to nejlepší v profi třídě. Trochu zaostává ve vývoji. Nikonů je na trhu méně a hůře se shánějí v bazarech. Znám pár lidí, co spokojení nejsou a po Canonu pokukují. Je tu mezi námi taková malá názorová válka. Ale jsou to také velice kvalitní přístroje. Část profíků je také používá. D50 - 19.000,- D70 - 30.000,- D200 - 50.000,- (jen tělo)

Olympus se snaží ty dva dohnat. Profíci ho však vůbec neberou. Používá o něco menší čip, takže kvatita snímků je menší. Používá 3/4 systém, takže fotky mají rozměr jako z kompaktu. Ostatní zrcadlovky mají klasický ormát fotek (10x15). Příslušenství je méně. Jeden z nových Olympusů umožňuje fotit přes displej. E-500 20.000,- E-330 27.000,- Další zrcadlovky dělá ještě Samsung a Pentax. Zajímavým přístrojem je SONY DSC-R1. Má velký čip, takže dokáže kvalitou skoro to, co pravé zrcadlovky. Ale je zabalen do kompaktnějšího těla. Takže je to tak něco mezi. Cena 22.900,- První výběr je dost důležitý. Když časem přidáš příslušenství, tak se k jiné značce těžko přechází, protože staré příslušenství ti nebude na jinou značku pasovat.27.3.2006 - Zajímavosti - Komentářů:2 - Přidat komentář - Přečteno:59053x

Byznysový slovníček

Chcete-li porozumět lahodné a zvučné češtině, kterou se dnes baví dělný lid kancelářský, bez našeho slovníčku v časopisu BIZ se neobejdete!

atraktivní pekyč - balíček výhod k platu. Zamilovaný výraz lidí z HR, kteří se jeho nadužíváním v náborových inzerátech snaží zastřít skutečnost, že nedostanete zrovna moc keš. V praxi má pekyč nejčastěji podobu stravenek Gastroturky. benefit - výhoda. Prakticky všechno, co si firma na zákazníky vymyslí, dovede marketing podat jako benefit. Setkal jsem se např. s "benefitem zasílání čtvrtletních výpisů za pouhých 30
Kč" (dřív byly zdarma).

dedlajn - okamžik, kdy začínáme na projektu OPRAVDU pracovat.

ejčár (HR) - lidské zdroje. **Jediné oddělení, které bere práci snad ještě ležérněji než marketing. Přesto vám v ejčár nikdy nezvednou telefon ani neodpoví hned na e-mail - oblítat všechny kadeřnice a solárka totiž stojí hodně času. ***

embíej (MBA) - ceněná listina s razítkem prestižní americké univerzity, kterou získáme např. víkendovým dojížděním do Čelákovic nebo do Legerovy ulice v Praze. Listina propůjčuje svému nositeli nadpřirozené schopnosti, zejména bezprecedentní kluzkost a umění pronikat zezadu do trávicích traktů nejvyššího managementu.

hedhantr - lovec lebek; člověk, který žije z úspěchu jiných. Záludnější a lépe placená obdoba kanibalů z tichomořských ostrovů, kam ostatně úspěšní hedhantři často létají na dovolenou.

kerír menežment - jistota, že pokud z firmy neodejdete, budete až do šedesáti dřepět na stejné židli a plat se vám bude zvyšovat o 0,25 procenta ročně.

keš - prachy. Jediná, a tedy i nejušlechtilejší pohnutka k práci. Keš se o víkendech směňuje ve vybraných podnicích za elegantní svetříky a elektronické hračky, čímž vzniká už kolem 25. dne v měsíci silná motivace zůstat u firmy a pracovat dál.

konzultant - člověk, který v kariéře dospěl do bodu, kdy už má tolik známých, že nemusí pracovat a stačí mu jen plkat v podnicích svých přátel. Největší přínos konzultantů spočívá v tom, že lidé ve firmě se proti společnému nepříteli spojí, a v podniku tak opět zavládne lepší atmosféra.

kosty - náklady. Katování kostů je první rozhodnutí, ke kterému ve své genialitě dospěje každý nový sííou. V dalších letech se kosty zase nenápadně šplhají nahoru, ale o tom se nemluví, dokud nepřijde jiný sííou, který je bude katovat.

kůl - univerzální pozitivní výraz. Kůl člověk se pozná podle toho, že má kůl džíny, pořádá kůl akce a vůbec vede kůl život. Nad 30 let je nemožné být kůl.

marketing - skupina halasících lidiček, kteří jsou ambiciózní, ale nechtělo se jim studovat obtížnou školu.

midl menežment - střední menažerie. Lidé, kteří mají tak vysoké splátky na hypotéku, že pro svou kariéru musí udělat cokoli - bez ohledu na páteř a centrální nervovou soustavu.

pablik rílejšns (PR) - parta usměvavých lhářů, kteří tráví dopoledne čtením novin a odpoledne proplácením paragonů za včerejší mecheche s novináři.

sejls - prodejní oddělení. Někdy nazývané marketing bez diplomu. Sejls je útočištěm lidí, kteří o produktu nevědí lautr nic, ale spoléhají na to, že to nějak okecají.

sííou (CEO) - generální ředitel. Člověk, který je buď naprosto geniální, nebo měl v životě pekelnou kliku. Vzhledem k neschopnosti většiny sííou pochopit ovládání faxu (neřkuli komplexnějších systémů ) bývá druhá možnost pravděpodobnější.

relevantní - dobrý. Nabídka naší firmy je vždy relevantní. Kůl slovo do prezošek.

SAP - ultimativní test kvality vaší firmy. Podnik, který přežil zavádění SAPu, přežije už naprosto všechno.

spam - nevyžádaná pošta, nejčastěji od lidí, kteří si myslí, že na velikosti záleží. Nejvýznamnější položka firemní korespondence vůbec.
Pokud naše společnost sama rozesílá spam, neříká se mu spam, ale e-mailový ňůsletr.

technolodži/ajtý - oddělení IS/IT. Spolu s financemi jediné oddělení, jehož členové opravdu studovali. Odhaduje se, že až čtyři pětiny seznamovacích inzerátů a dvě třetiny diskusí na netu tvoří členové IS/IT, což vysvětluje i chronicky nízkou produktivitu tohoto oddělení.


6.3.2006 - Zábava - Komentářů:2 - Přidat komentář - Přečteno:64778x

Z časopisu ABC - rok 1960

Až bude tobě, pionýre, čtenáři, třicet, pětatřicet let, vzbudíš se do světa, který už v mnohém nebude podoben dnešku.

Budovatelé komunismu v Sovětském svazu i u nás budou mít k dispozici moderní automatizované závody, zvládnou zemědělské práce průmyslovým způsobem, budou pracovat šest hodin denně. V té době proniknou hluboko do tajů vesmíru.

To všechno se promítne do každodenního života: 250 milionů tun oceli ročně, hojnost všech prostředků, městská doprava zdarma, bezplatné stravování ve školních a závodních jídelnách, bydlení v prostorných bytech bez nájemného, levné nebo bezplatné turistické základny atd.

To není začátek fantastické povídky našeho časopisu, to je reálný dvacetiletý program Komunistické strany Svazu sovětských socialistických republik, o kterém píše, mluví a přemýšlí celý svět.

Bledne sláva kapitalistické techniky a výroby. Vždyť za deset let předstihne SSSR Spojené státy americké dvaapůlkrát a v roce 1980 bude jeho náskok sedminásobný. Je krásné žít v takovém světě!

Všichni se musíme přičinit! Učit se a pracovat. I mimo školu ve svých pionýrských oddílech, kroužcích i ve speciálních kolektivech. Komunismus potřebuje lidi odvážné, čestné, muže a ženy, kteří umějí žít v kolektivu a pro kolektiv.PS: To by mě zajímalo, kde soudruzi ze SSSR udělali chybu??

7.12.2005 - Zábava - Komentářů:5 - Přidat komentář - Přečteno:52504x

Máš dvě krávy !!

Dostal jsem e-mailem tento pěkný vtípek.

SOCIALIZMUS: Máš dve kravy. Štát ti obe vezme a zavrie ťa.

KOMUNIZMUS: Máš dve kravy. Štát ti obe vezme a dá ti trochu mlieka.

FAŠIZMUS: Máš dve kravy. Štát ti vezme obe a predá ti trochu mlieka.

NACIZMUS: Máš dve kravy. Štát ti vezme obe a zastrelí ťa.

EURÓPSKA ÚNIA: Máš dve kravy. Štát ti vezme obe, jednu zastrelí, podojí druhú a mlieko zahodí.

TRADIČNÝ KAPITALIZMUS: Máš dve kravy. Jednu predáš a kúpiš si býka. Stádo sa zväčšuje a hospodárstvo rastie. Nakoniec všetko predáš a ideš do dôchodku.

ČESKÝ KAPITALIZMUS: Na dve kravy si vezmeš pôžičku od banky vo výške 1600 mil. Kč a odsťahuješ sa na Bahamy. Banka neskôr zistí, že to neboli kravy, ale kozy. Rozdiel zaplatia daňoví poplatníci.

AMERICKÁ AKCIOVKA: Máš dve kravy. Predáš jednu a nútiš druhú, aby dávala mlieko za štyri. Neskôr najmeš konzultanta, aby zistil, prečo krava zdochla.

FRANCÚZSKA AKCIOVKA: Máš dve kravy. Ideš do štrajku, pretože chceš tri.

JAPONSKÁ AKCIOVKA: Máš dve kravy. Navrhneš ich tak, aby boli desaťkrát menšie a dávali dvadsaťkrát viac mlieka. Potom vytvoríš leporelo o
chytrej krave nazvané Kravakimono a budeš ho predávať po celom svete.

ČÍNSKA AKCIOVKA: Máš dve kravy. K tomu 300 ľudí, ktorí ich doja. Vykazuješ plnú zamestnanosť, vysokú produktivitu hovädzieho a zatkneš novinára, ktorý tieto čísla zverejnil.

BRITSKÁ AKCIOVKA: Máš dve kravy. Obe sú šialené.

TALIANSKA AKCIOVKA: Máš dve kravy. Nevieš ale kde sú, a tak ideš na obed.

RUSKÁ AKCIOVKA: Máš dve kravy. Spočítaš ich ešte raz, a zistíš, že ich máš päť. Spočítaš ich ešte raz, a zistíš, že ich máš 42. Spočítaš ich ešte raz, a zistíš, že sú len dve. Prestaneš počítať a otvoríš ďalšiu fľašu vodky.

SLOVENSKÁ AKCIOVKA: Máš dve kravy. Jedna je tvoja svokra a druhá tvoja žena.


17.5.2005 - Zábava - Komentářů:8 - Přidat komentář - Přečteno:50556x

Vše o Cookies

COOKIES je malá textová informace, kterou si "prográmátor webu" může uložit k vám do počítače. Později si tuto textovou informaci může přečíst.

Ukládá je tam proto, abych věděl, že jste to právě vy. Když se do cookies podíváte, uvidíte, že si tam ukládám nějaká id, což je nějaké číslo, které každého z vás jednoznačně identifikuje.
Proto je to potřeba pro přihlášení. Po vašem přihlášení si k vám uložím cookies s id, a když navštívíte další stránku na Dámě, tak vím o koho jde. Proto vám stránky můžu ukazovat na míru, každému ukážu jen to, na co má právo, atd.

Do cookies se ukládá třeba i hlasování v anketách. Je tam uloženo číslo ankety a to pro mne znamená, že z vašeho počítače již bylo v anketě hlasováno.

Každou cookies, kterou si k vám uložím si můžu později zase přečíst a to je tak vše, co se dá s cookies udělat.
Každá cookies má v sobě uloženo z kterého serveru je a jedině ten si jí může zase přečíst. Takže cookies uložené z webu Dáma.cz si nemůže přečíst nikdo jiný a naopak.
Jedinou zváštností jsou reklamní a různé statistické systémy. I když jste na Dámě.cz, tak si k vám může uložit cookie reklamní server, protože prográmek reklamního serveru je součástí Dámy.


Každá cookies má také svou časovou platnost. Takže Vaše cookies o přihlášení platí jen dvě hodiny, po této době se cookies u vás automaticky smaže a jste nepřihlášeni.

Takže jak vidíte, cookies v podstatě slouží k dobrým věcem a bez nich by spoustu stránek nefungovalo.

Zneužití cookies: Nebezpečí cookies není v možné virové infekci, ale někteří lidé se obávají tzv. špehování pomocí cookies.
Tím, že si označím váš počítač, tak můžu později sledovat, kde všude na Dámě jste byli, co jste vyhledávali, jaké příspěvky jste psali atd. Jak píšu, je to teoreticky možné, v praxi by to však znamenalo velkou kapacitu a zátěž pro náš server, neboť bychom museli zaznamenávat každou vaši činnost.
Psalo se o tom, že velké vyhledávací servery můžou cookies použít pro reklamu.
Například zadáte na vyhledávači "dovolená v alpách", vyhledávač vám ukáže výsledky hledání a zároveň si pomocí cookies zapamatuje, že jste to hledali. Při jakékoli další návštěvě, vám může ukázat reklamu na Alpy, protože ví, že jste o to zajímali dříve. Je to jen hypotetický příklad, nevím o tom, že by to takto někde fungovalo.

Takže někteří lídé se domnívají, že pomocí cookies je takto možné vás sledovat. Současný statistický systém, který se většinou u nás používá něco podobného dělá, ale systém nikdy neví jak se jmenujete atp, ale jen ví, že navštěvujete třeba Dámu.cz a nějaké další servery.

Já vidím v cookies jedině přínos, i kdyby si vyhledávač pamatoval co jsem hledal, tak je to pro mne plus, protože mi nabídne reklamu na Alpy a ne třeba na vložky, které nepoužívám.
Pokud se někdo z vás cookies bojí, je možné je vypnout, ale ochudíte se o některé vlastnosti stránek.
Je možné je omezit jen na některý server a ostatní zakázat.
Je možné si nastavit, že každou cookies musíte schválit, znamená to, že při každém načtení stránky se Vám ukáže cookie, ktero si chce server uložit a vy ji schválíte nbo také ne.
Obecně lze říci, že na solidních webech se nemusíte bát žádných problémů, pozor bych si dával na pochybné stránky s warez a pornem.
Je také možné cookies jedno za čas z počítače kompletně vymazat a tím se zbavíte veškerých starších záznamů.7.3.2005 - Zajímavosti - Komentářů:21 - Přidat komentář - Přečteno:111951x

Balada o prdu

mnozí z nás se za prd stydí
hned je horko obleje
když pustí pšouk mezi lidi
přitom to tak lidské je

ve střevech se cosi vaří
rozlévá se po břichu
prdí všichni mladí staří
hlasitě i potichu

prdí řidič v autobusu
prdí řidič v tramvaji
maratónec prdí v klusu
a lidi mu mávají

i učitel v letním vedru
uprdne si před žákem
a pak smutně pod katedru
zahání puch pijákem

modelka se vzletně nese
a příroda volá
drží to a usere se
až na konci mola

básník to ze sebe mačká
kuchař prdí přes cedník
prdí tlustá prodavačka
i hubený úředník

uprdne se prostě každý
vrah se tváří kysele
když zrovna uprostřed vraždy
vyjde mu pšouk z prdele

myslivci dnes jako kdysi
prdí tajně pod fousy
i baletka za kulisy
sem a tam prd utrousí

číšník když jde kolem stolu
i průvodčí ve vlaku
horolezec na vrcholu
upšoukne si do mraků

na návsi si prdí Valach
Pražák prdí ve skrytu
prdí Bůh a prdí Alláh
prdí i ten Manitou

prdí vědci prdí laici
prdí parta montérů
televizní zpravodajci
honí svůj prd v éteru

uprdne si vprostřed slova
žák pod nosem docenta
prdí Katka Neumannová
i akrobat Valenta

prdí kněz i abatyše
nikomu to nevadí
Vochomůrka prdí tiše
do mechu a kapradí

prdí ten kdo má dost jídla
kdo je dobře nakrmen
prdí Klaus a prdí Špidla
Spiderman i Superman

královstvím se krásně neslo
když prděly princezny
proprděné má své křeslo
i pan doktor Železný

řekl bych že je to celý
co bych vám dál povídal
proč bychom si neprděli
když nám pánbů zdraví dal

PĚKNÝ DEN A PRDU ZDAR :)

5.5.2004 - Zábava - Komentářů:12 - Přidat komentář - Přečteno:56569x

Šok: Telecom má opět nové tarify !

Frustrovaní občané si ještě ani nestačili zvyknout na Home Mini, Home, Standard či Home Internet a Český Telecom už opět vyrukoval s novou řadou tarifů.
"Chceme se zbavit i těch několika zákazníků, kteří nám zůstali,"přiznává analytik oddělení plíživého zdražování Českého Telecomu, který odmítl uvést svoje jméno, protože v tom zmatku kolem odhlašování telefonů už ani neví - jak se jmenuje.

Všechny tarify začínající slůvkem Home automaticky přejdou na tarif Homeless, který, přestože měsíčně vyjde na 1200 Kč, telekomunikační služby v žádném případě nezdraží. Vždyť zákazník obdrží plných 12 minut volání do Ameriky zdarma nebo neomezenou možnost pobytu na internetu mezi třetí a pátou hodinou ranní či dokonce neuvěřitelných 10 minut meziměstského volání gratis na každou lichou noc.

Lidem, kteří se nedokážou rychle a jasně vyjádřit (prostě to z nich leze jako z chlupaté deky) vychází Telecom vstříc tarifem Homeless Add Words. Platit budou podle počtu vyřčených slov (obyčejné slovo je za 10 haléřů, sprosté stojí osmdesátkrát více - hovořit o politicích je zakázáno.) Zákazníci se ovšem musí smířit s tím, že jejich hovory odposlouchávají spojovatelky. Dorozumívat se
morseovkou je v tomto případě striktně zakázáno.

Kdo doma telefonáty jenom přijímá nebo prostě nemá co říct, tomu přijde vhod tarif Homeless Shut Up And Listen, který zlevňuje telefonování o plných 8 procent. Za každé omylem vyřčené slovo si Telecom ovšem účtuje 10 korun bez DPH.
Důchodcům a sociálně slabším občanům je určen tarif Homeless Sponsor Of Beggars.
Chtějí-li patnáctiprocentní slevu, musí každá jejich druhá věta vyřčená do telefonu znít: "Ať žije Český Telecom firma, bez které si levné telefonování nedokážu představit!". Kdo sponzora anoncovat opomene, dostane od sluchátka ránu 220 voltů.
Český Telecom si je vědom, že jeho cenové programy by měly mít český název. Proto brzy zavede tarif Vidím vás, ale neslyším. Chystá také novou službu,"Nepřítel". Stačí nahlásit telefonní čísla vašich největších nepřátel. Když vám pak náhodou někdo z nich zavolá, Telecom mu naúčtuje o 30 procent více.

20.4.2004 - Zábava - Komentářů:5 - Přidat komentář - Přečteno:104335x

Slovenští Romové útočí prací

Celý protest zacal pred 14ti dny v supermarketu Billa v Levoci. Nekolik Rómu, kterí se jiz mnoho let usilovne snazí sehnat práci vtrhlo do obchodu...

...obsadilo místa u pokladen ci pocítacu, a ti na nez se nedostalo, popadli kýble s vodou a zacali obchod smýcit. Dalsí pak provázeli supermarketem zákazníky a seznamovali je s nabídkou zbozí a sluzeb, starsím lidem pak pomáhali odnáset tezké nákupy az domu.

"Dokonce i setreli prach" vzlyká puvodní uklízecka v supermarketu, která si nyní tvárí tvár vlastní neschopnosti bude muset hledat práci jinde. "Muze za to vláda" ríká velitel romské vzpoury Dipl.Ing Arpád Feco. "Nechteli nám dát práci a od brezna uz ani peníze. Nasi lidé by tolik chteli pracovat a vzdelávat se" dodává a ukazuje na knihu Encyklopedie nanotechnologií. "Myslíte si, ze si ted budou moci kupovat podobné knihy?"

V sobotu romské komando cítající asi 600 lidí prepadlo Ruzomberockou betonárskou a tesarskou spolecnost, pujcili si veskerý stavební materiál a behem dopoledne v rámci protestu provedli kompletní restauraci Spisského hradu do jeho podoby za vlastnictví Turzovcu a navíc pristaveli jeste jednu kruhovou vez a ultramoderní kosmodrom.

"Jde nám jen o práci" znela výzva vláde. "Pokud nám nevrátíte zpet sociální dávky, nase pracovní jednotky obsadí vsechny slovenské podniky, behem nekolika dní splníme plán výroby na pet let dopredu, zahltíme evropský a cínský trh kvalitním zbozím a zacne masové propoustení. Snad si uvedomíte, jaké to je, kdyz chcete zuby-nehty pracovat a vsichni vás ignorují!" varoval vládu Dipl.Ing Arpád Feco.

Tony Blair, kdyz zahlédl fotografie Spisského hradu po rekonstrukci oznámil, ze je sokován a místním romským uprchlíkum rychle rozdal místa v managementu velkých britských firem. "Je to porád lepsí, nez kdyby nám provedli to, co na Slovensku. Nasi lidé nemohou obstát v konkurenci rychlé a kvalitní práce romských pracovních jednotek".

Ceský premiér Vladimír Spidla, který se zotavuje po víkendové neúspesné transplantaci mozkové drene sdelil, ze podobnou situaci v nasí republice neocekává, nebot u nás se mají bez rodílu vsichni stejne dobre a k nejakým demonstracím nevidí sebemensí duvod.


25.2.2004 - Zábava - Komentářů:4 - Přidat komentář - Přečteno:124035x

Vzýukm na Cmabridge Uinervtisy

V suoivsoltsi s vzýukemm na Cmabridge Uinervtisy vlšyo njaveo, že nzeáelží na pořdaí psíemn ve solvě. Jedniná dleůitžá věc je, aby blyy pnvrí a psoelndí pímesna na srpváénm mstíě. Zybetk mžůe být totánlí sěms a ty to přoád bez porlbméů peřčetš. Je to potro, že ldiksý mezok netče kdažé pensímo, ale svolo jkao cleek. Zjíamvaé, že??


29.9.2003 - Zajímavosti - Komentářů:6 - Přidat komentář - Přečteno:236028x

Reklama na minerálku Korunní

Pokud se vám líbí televizní spoty na minerální vodu Korunní, můžete si všechny přehrát na internetu. Na webu najdete i hlasování o nejlepší spot.
Dokonce můžete poslat námět na váš vlastní spot a agentura jej natočí!
Můžete se stát režisérem, produkčním nebo hercem ve vlastním reklamním spotu! A navíc na Vás čeká rozkošná autorská prémie!
http://www.kazdyden.cz

25.9.2003 - Zajímavosti - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:26913x

Erotická básnička

Máte rádi básničky? Pak jsem pro vás jednu zajímavou objevil.
POZOR: Je-li Vám méně než 18 let opusťte tuto stránku.

Přišla dívka ke zpovědi zpovídat se z hříchu,
byla celá rozechvělá a šeptala potichu.
Zpovídám se, důstojnosti, ze svých hříchů před Bohem,
že jsem doma kradla cukr a jedla ho za rohem.

Dále že jsem pomlouvala kamarádku bez studu,
přísahám vám, důstojnosti, už to dělat nebudu.
Dobře, dobře, dcero milá, nemáš hříchů ještě víc?
Jo, ty se vám, důstojnosti, tady trochu stydím říct.

Jen se nestyď, dcero milá, a Pan Bůh ti odpustí,
jinak tě tvůj strážný anděl nadosmrti opustí.
Tak jsem jednou, důstojnosti, na zahrádce seděla,
naší Mařku o rok starší okénkem jsem viděla.

Vysvlečená do košile, abych vám nic nelhala,
dvěma prsty, důstojnosti, do kundy si chmatala.
Zmocnil se mě divný pocit, zachvěl se mnou každý nerv,
neměla jsem chvilku klidu, hlodal mě podivný červ.
Vlezla jsem si do záchodku a kalhotky sundala
a dva prsty, důstojnosti, též jsem si tam nandala.

Uchcávala jsem si při tom jako malé štěně,
teď to dělám, důstojnosti, asi pětkrát denně.
Jednou zase, důstojnosti, nebyla jsem ve škole,
neboť jsem musela nést ženám oběd na pole.

Sousedka, co bydlí vedle, ležela tam na mezi,
Vojta Kočí seděl na ní a tahal ji za kozy.
Běžela jsem rychle domů, neb chuť byla veliká,
přes plot jsem si zavolala sousedovic Pepíka.

Vzala jsem ho do stodoly, dala nohy nahoru
a tam jsem mu ukázala tu chlupatou potvoru.
Pepík koukal jako blázen, jako socha zůstal stát,
já vím, že si chudák myslel, že chci na něj klidně chcát.

Nic se neboj, můj Pepíčku, pojď si lehnout ke mně,
podívej se, co mám tuhle, jak to hoří ve mně.
A pak si tam ke mně lehl, vzal mě kolem pasu,
a tak jsem mu bleskurychle sáhla po ocasu.

Do kundy jsem si ho dala, přirazila sama,
až jsem se vám, důstojnosti, trochu připochcala.
Tak tohle jsou, důstojnosti, všechny hříchy moje.
Málem bych zapomněla, znám je i ve stoje.

Za ty tvoje hříchy, dcero, musí se tě svatí hnusit,
já to s tebou po zpovědi taky musím zkusit.
Chodí dívka ke zpovědi pětkrát šestkrát týdně,
říká svému Pepíčkovi, že zpovídá bídně.

Pan farář měl velké břicho, tu velikou vadu,
proto dívku zpovídá zásadně ze zadu.
A nakonec jednu radu, jezte, pijte střídmě,
a nemusíte ke zpovědi jenom jednou týdně.

Zdroj server erosluzby.cz

31.7.2003 - Sex - Komentářů:2 - Přidat komentář - Přečteno:453742x

Svlékněte si svého chlapa

Na adrese http://120seconds.com/features/011207_naked/011207_naked.html si můžete postupně svléknou úplně do naha 8 žen a 8 mužů. Nejde o žádné modelky nebo modely, ale jsou to zcela obyčejní lidé.

12.6.2003 - Zábava - Komentářů:2 - Přidat komentář - Přečteno:510904x

Sěhové vločky - Ideální zábava pro děti

Na adrese http://snowflakes.lookandfeel.com si můžete vystříhat z imaginárního papíru vločku, tak jako byste jí stříhali doopravdy. Dokonce lze říci, že lze takto vystříhat složitější a bizardnější tvary.
Děti u toho vydrží opravdu dlouho.

10.6.2003 - Zábava - Komentářů:3 - Přidat komentář - Přečteno:41372x

Žijeme v elektrifikované době...

Do práce chodíme s odporem,
v práci sedíme s napětím
a když se dotkneme vedení,
tak nás kopne do prdele..


6.6.2003 - Zábava - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:19718x

Co je to weblog?

Krátký popis, co je vlastně weblog najdete v nápovědě FAQ. Zde je několik ukázek a zajímavých odkazů.

http://www.lupa.cz/clanek.php3?show=2811 - LUPA: Weblogy - budoucnost webového zpravodajství? - článek na Lupě

http://www.seznam.cz/Lide__seznamky__chat/Weblogy/ - Sekce Weblogy na Seznamu - i sem můžete přidat svůj vlastní weblog na Dámě.

http://www.pooh.cz - Medvídek Pů Weblog Daniela Dočekala a dalších, asi nejznámější blog. Píše se o všem, tak že se již ztrácí přehlednost. Kontroverzní témata.

http://www.sovavsiti.cz/weblog/ - Weblog Sovy v síti - weblog o webových technologiích

http://www.toplist.cz/cgi-bin/toplist.asp?kat=41 - Blogy na toplistu - přehled glogů seřazených podle návštěvnosti

5.6.2003 - Zajímavosti - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:19837x

Pohrajte si se svalnatým chlapem

Mám pro vás tip na stránku opravdu pro ženy.
Na http://www.monkeychops.karoo.net/mistertweakathon.html si můžete pohrát se svalovcem.

4.6.2003 - Zábava - Komentářů:2 - Přidat komentář - Přečteno:20670x

Němci k nám jezdí ničit lesy a přírodní rezervace

Dnes mne v MF zaujal článek o němcích, kteří sem k nám jezdí na terenních motorkách a zřejmě si je testují a drandí s nima po našich lesích. Zejména oblíbená je prý krásná Šumava. Ani se jim nedivím, mají to blízko a na Šumavě je opravdu krásně!!
Hlavně aby tam bylo krásně ještě po jejich nájezdech.
Lesníci jsou prý bezmocní, zadržet je nemůžou a pokuta 1000,- Kč nic neřeší. Policie prý zas nemá prostředky, jak je zadržet.


4.6.2003 - Zajímavosti - Komentářů:9 - Přidat komentář - Přečteno:34589x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Další blogy- Michal weblog
Zrcadlovka vs. kompakt
Byznysový slovníček
Z časopisu ABC - rok 1960
Máš dvě krávy !!
Vše o Cookies
Balada o prdu
Šok: Telecom má opět nové tarify !
Slovenští Romové útočí prací
Vzýukm na Cmabridge Uinervtisy
Reklama na minerálku Korunní

Michal - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (376)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (149)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (74)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si