Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Sem a tam

povídky, črty, zamyšlení

Prší, prší, jen se leje...

Nemohu spát, poslouchám libé bubnování dešťových kapek na okenní římsu, zahradní deštíček, řekla by máma. Stejně jako ona se těším, že nebudeme muset zalévat zahrádku. Smutný rekord největšího sucha za pět set let tak jako tak padl v dubnu. Avšak na začátku května konečně vymodlený déšť. Paráda. Navzdory tomu, že bude dnes kdovíjaké počasí, tak mě napadá, jak bude reagovat koronamrcha, ale furt je dobře, že - á slyším dobře - pořádně leje. Jako z konve. I ten tinnitus v mé hlavě tak nějak souzní s tím příjemným zvukem zvenčí. Muž kašle ve vedlejším pokoji, ale to nic neznamená, doufám, to on docela často, od té doby, co měl těžký zápal plic. Necelé dva roky před koronou. Vloni měl sedmdesát, tak jsme s přáteli slavili. V restauraci. Chodíme na procházky, méně nakupujeme, více vaříme, skypujeme s dcerami a vnoučaty. Jezdíme na kole. Tou zvláštní jednoduchostí mně ta stereotypní každodennost připomíná život za komunistů. Samozřejmě bez skypu a virtuální reality. Naštěstí on-line kulturní zážitky ze sociálních sítí lze také vstřebávat přes televizní obrazovku, pokud si nic nevyberu z programů jednotlivých televizních kanálů. Na YouTube ???? mám své oblíbence a ti mě zásobují buď poutavými dokumenty ze všech možných i nemožných oborů, anebo audio vyprávěním na dobrou noc, ale to už raději přes telefon nebo tablet. Den za dnem plyne, cvičím doma jógu, medituji, avšak zjišťuji,že mi strašně chybí zájmové skupiny lidí, se kterými je tak dobře při společném sdílení legrace a rozšiřování obzorů. No nic, jedno jsme s mužem zjistili, že jak jsme dokázali spolu fungovat v hluboké minulosti, že bychom to spolu dokázali i nyní a nebyla by to až tak velká nuda. Jenže já jsem tím slabším článkem z nás dvou, musím více mezi lidi. Bez nich bych to přežila, ale neprožila. Virtuální realita divadelní představení nenahradí. Sebelepší cestopisný dokument je jen náhražkou oproti možnosti vidět to na vlastní oči. Člověk je holt tvor společenský.???? Tak si navzájem přejme štěstí ????, abychom to s koronomrchou přečkali⏳☕???? a už se těšme, až se potvora unaví a zdechne. A bude lépe, protože hůře už bylo, i když si to mnozí nemohou pamatovat, protože teprve tahali kačera.????????

5.5.2020 - Zdraví - Komentářů:3 - Přidat komentář - Přečteno:3049x

Názory čtenářů

gabediz 22.4. 11:24
Thank you for taking the time to publish this information very useful!
hamburgers
gabediz 22.4. 10:37
I wanted to thank you for this great read!! I definitely enjoying every little bit of it I have you bookmarked to check out new stuff you post.
mediterranean food
ovile9080 30.9. 7:59
This is the great information for all game lovers here it is update to know play bejeweled 3 free online easily and have to getting best score
Poslední
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Další blogy- Sem a tam
Jsem snad Lotova žena?
Světe, zboř se!
Prší, prší, jen se leje...
Zdraví? Co to je?
Uši = Naštěstí párový orgán
Podělím se o zábavný e-mail
Na Nový rok o slepičí krok!
Máma a brácha
Osmdesátiny
A život jde dál

nadina - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (380)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (150)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Sem a tam (77)
Zajímavosti pro všechny (77)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Život okolo mne (42)
Povídky (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si