Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

O naší rodince a o našem bydlení

Chci psát o mojí rodině - dvou dětech (mladší kluk a starší holka) a manželovi. V současné době mě hodně zaměstnává rekonstrukce našeho bydlení. Proto chci všechno zaznamenávat, abych si to pamatovala. A kdo ví - třeba to někomu pomůže :) Zkrátka taková normální rodinka :)

Rekonstrukce pokojíčku je hotová

Minule jsem psala o tom, jak jsme se rozhodli rekonstruovat pokoj šestiletého syna Patrika a přidala jsem i pár rad, které by snad někomu mohly pomoci. Dnes popíšu detaily z naší rekonstrukce, výběr barev, motivů, nábytku a dveří.

Zatímco manžel řešil vyloženě technické věci, já jsem se našla v konečném zařizování a výběru barev a dekorací. Hrozně mě to bavilo, a to i když má člověk v dnešní době na výběr tolik věcí, že mu jde z toho mnohdy hlava kolem, protože neví, co by si vybral dřív. Docela dlouho jsem pročítala nejrůznější časopisy o bydlení a hledala na internetu inspiraci.

Nakonec nejlepší je podle mě, zeptat se přímo dětí (tedy, pokud už mají rozum:)). Mají nějakou představu o barvách i motivech, co se jim líbí. Bude to takový váš společný projekt nový pokojík se nakonec bude líbit všem.

Takže když jsem se zeptala Patrika, říkal, že by v jeho novém pokoji měl být Nemo. Do Nema je zblázněný už dlouho, takže mě to ani nepřekvapilo, ale hned vzápětí dodal, že chce také piráty s lodí. To bylo pro mne trochu překvapující, protože o pirátech zas tak často nemluvil. Na internetu jsem našla skvělou "pirátkou" inspiraci (tady https://bydleni.idnes.cz/detsky-pokoj-pro-dva-kluky-d0a-/dum_osobnosti.aspx?c=A150818_124754_dum_osobnosti_web) a už se mi v hlavě pomalu rýsoval nápad, jak oba motivy spojit a namalovat na zeď, což se o pár měsíců později také uskutečnilo :)


Už dříve jsme se rozhodli, samozřejmě po rozhovoru s Patrikem, že bude mít pokojíček světle modrou barvu, takže Nemo i piráti do toho ladili. Měli jsme tedy zvolené barvy a motiv, pro Patrika nejdůležitější věci, to ostatní už vesměs záviselo na mně, a tak pro mně začalo důkladné vybírání nábytku. Chtěla jsem nějaký z masivu, a nakonec se mi docela levný - v akci - podařil sehnat, navíc s jemnými modrými detaily.

Hodně záležet jsem si dala na výběru psacího stolu. Vůbec jsem netušila, že existuje něco jako rostoucí stůl. Ale přijde mi to jako geniální věc, protože pořizovat každou chvíli nový stůl by se nám opravdu nechtělo. Člověk by měl přeci jen při rekonstrukci myslet na to, aby mu vše dlouhou dobu dobře sloužilo. Tady jsou docela dobré rady, jak vybírat psací stůl pro školáka: https://www.denik.cz/dum-a-byt/porizujeme-psaci-stul-pro-maleho-skolaka-20170816.html

Ještě bych zapomněla na dveře do pokojíčku, které jsme řešili docela dlouho. Pořád jsem váhala, zda jsou do dětského pokoje vhodné dveře, které mají skleněnou výplň. Na jednu stranu máte v pokoji víc světla, na druhou stranu je třeba uvážit bezpečnost. Proto jsem celoprosklené nechtěla a zvolila jsem dveře se jen s prosklením v horní části (podobné jako jsou tady na poslední fotce https://www.svet-oken.cz/cz/dvere/interierove-dvere-zmeni-byt-v-panelaku.html).

Pak už jenom stačili doplňky jako béžové závěsy, povlečení, světla apod. Soustředila jsem se hodně na detaily, až si ze mne dělal manžel srandu, že se mi ten pokojíček bude tak líbit, že se do něj přestěhuju sama :)

Největší odměnou za tuhle několika měsíční práci byl Patrikův výraz, když se vrátil od babičky a viděl úplně nový pokojíček. Ta dětská radost je prostě k nezaplacení :)

Jen to teď vypadá, že budeme muset příští léto udělat také nový pokoj pro naši starší dceru, která ho teď trochu Patrikovi závidí :)

Bohužel nevím, jak vložit fotky zrekonstruovaného pokojíčku sem (poradíte?). Ale doufám, že si to z popisu dokážete živě představit :)


28.9.2018 - Domov - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:2504x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Rekonstrukce pokojíčku je hotová
Jak jsme rekonstruovali pokojíček

Jolka - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (376)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (149)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (74)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si