Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Hlbší pohľad na život

Úvahy o živote...

Odpověď na otázku o existenci spravedlnosti.

 
Se zájmem jsem si přečetl Váš příběh z praxe, z něhož vyvozujete, že na tomto světě žádná spravedlnost neexistuje a ptáte se, co máte říct své nezletilé svěřenkyni.
 


Pravděpodobně jste nečetli můj článek, ale pouze jeho nadpis, protože byste věděli, že se v něm hovoří o Spravedlnosti vyšší a ne o té lidské. O Spravedlnosti, která přesahuje standardní vnímání průměrného člověka, které je omezeno pouze jeho úzce materialistickým pohledem na svět. A právě pro tuto omezenost vnímání se lidé nerozpakují jednat ve vztahu k jiným nečestně, nespravedlivě, nelidsky a bez citu tak, jak to popisujete ve Vašem případě.
 


V článku se však říká, že tato zdánlivá pozemská beztrestnost je iluzorní a vzniká z přesvědčení, že když je to zde na zemi jakože v pořádku, pak už nikým jiným a nikde jinde nebudeme muset být za naše jednání bráni k odpovědnosti. Že se nám to všechno prostě propeče.
 


Takové myšlení a z něj vyplývající jednání je však hlubokým a zásadním omylem! Existuje totiž již zmiňovaná vyšší Spravedlnost, přesahující hranice standardní vnímavosti průměrného člověka, která každému z lidí neomylně a nekompromisně přináší takovou žeň, jaká byla jeho setba. Jaká byla setba jeho slov a činů, ale dokonce i setba jeho citů a myšlenek. To tedy znamená, že na základě univerzálního Zákona zpětného účinku každý z nás jednou stoprocentně sklidí to, co zaséval. Ať už to bylo dobré nebo špatné.
 


A nezbytnosti této žně neunikneme dokonce ani vlastní smrtí. A právě v tomto spočívá podstata celého problému, protože pro běžného člověka smrtí všechno končí. Obrovské však bude překvapení milionů lidí když zjistí, že smrtí vůbec nic nekončí a že účinky velké, železné a nekompromisní Spravedlnosti je budou zasahovat i po jejich fyzické smrti. A to přesně v duchu Zákona: Co kdo zasel, to bude muset i nevyhnutelně sklízet.
 


Kdo rozséval dobro a byl čestný, ušlechtilý a spravedlivý, ten sklidí dobro a štěstí.
 


Kdo však rozséval zlo a byl nečestný, nespravedlivý, bezcitný a nelidský, ten sklidí zlo a utrpení.
 


Tento svět je plný nelidskosti, nečestnosti a bezohlednosti a zla. Je však třeba vědět, že nikdo z takto jednajících neunikne účinkům vyšší Spravedlnosti, před kterou ho neochrání ani peníze, ani majetky, ani moc, ani jeho úřad, ani jeho postavení, ba ani jeho falešná bezúhonnost z hlediska pozemského zákonodárství. Proto tedy ať se už teď třese každý, kdo koná zlo!
 


Jak však tyto skutečnosti vysvětlit malému dítěti, které se možná trochu předčasně setkalo s bezohledností tohoto světa? Vhodné vysvětlení najdeme v pohádkách. Ne v těch současných, ale v těch starších, které se vždy snažili dětskému posluchači vhodnou formou ukázat, že vítězství zla a nečestnosti bývá vždy pouze dočasné a že dobro nakonec přece jen zvítězí. V každé dobré pohádce je tomu přesně takto.
 


A přesně takto je tomu i v celkovém kontextu našeho bytí, které přesahuje tento náš současný pozemský život. Naši předkové o tom věděli a snažili se toto poznání vštěpovat už nejmladší generaci a to právě formou pohádek.
 


Poselství pohádek je tedy následující: Zlo na zemi existuje a může ve vztazích mezi lidmi slavit i dočasné úspěchy. Může nejednou i velmi efektivně znepříjemňovat život mnohým dobrým. Nicméně nakonec bude přece jen zlo potrestáno a dobro odměněno. A právě proto se vyplatí být dobrým a v dobře setrvat. A to i navzdory všemu.
 


A mimochodem, na české prezidentské standardě můžeme číst slova: Pravda zvítězí. V dnešní době nečestnosti, v níž vítězí všechno možné jen ne pravda se tato slova mohou také na první pohled zdát jako něco, co k nám přichází z říše pohádek. Ono to však není žádná pohádka ale skutečnost, vnímána z vyššího pohledu a z hlediska širších souvislostí. Proto se opravdu vyplatí být dobrým a spravedlivým, bez ohledu na to, jaké dnes na zemi dosahuje zlo velké úspěchy. Neboť z hlediska vyššího pohledu na skutečnost nese již nyní na svém čele pečeť smrti a zničení každý, kdo holduje zlu.
 
 26.12.2014 - Zajímavosti - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:8620x


Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Deset ran egyptských! Rána první: koronavirus!
Čipování! Cesta k totálnímu zotročení člověka jménem pohodlnosti!
Co stojí na nesprávném základě padne!
Zdrcující kritika mentality nejširších mas obyvatelstva
Nebojte se! Je možné zlomit zlý osud i špatné záření hvězd!
Nemravnost naše každodenní
Matrix! Hodnotný film s hlubokým a silným poselstvím
Česko Slovenský mravnostní konflikt
Demaskování pokrytectví charity, přijímání migrantů a ekologie
Nedejme sebou manipulovat a nebuďme ovcemi!

smilan - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (377)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (149)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (75)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Život okolo mne (42)
Povídky (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si