Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Hlbší pohľad na život

Úvahy o živote...

Spravedlnost existuje!

 


Člověka nelze násilím udělat šťastným, i kdybychom si to velmi přáli. Má totiž svobodnou vůli, která je darem od Stvořitele a která mu umožňuje svobodně se rozhodovat pro věci dobré, nebo špatné. S každým našim svobodným rozhodnutím je však spojena odpovědnost, které se nemůžeme zbavit. Ve stvoření totiž platí železný zákon: Co kdo zaseje, to také sklidí.
 


Každý člověk, který chce jednat ve svém životě správně by si měl být vědom této jednoduché Zákonitosti. Měl by pochopit její prostou logiku a na základě toho by se pak měl začít rozhodovat správně a správně jednat.
 


Lidé si totiž ničí životy a dělají nešťastnými sebe i jiných mnohdy ani ne proto, že by snad oni sami byli až tak špatní, ale především z nevědomosti a lehkomyslnosti. Nevědomost proto třeba nahradit poznáním. Poznáním o neomylných účincích Zákona zpětného působení, vyjádřeného slovy: Co kdo zaseje, to také nutně sklidí. Zákona, jehož působení se nemůže vyhnout nikdo z nás.
 


Pokud někdo seje svými city, myšlenkami, slovy a činy dobro, sklidí dobro. Pokud ale někdo seje svými city, myšlenkami, slovy a činy zlo, sklidí bezpodmínečně zlo a to buď v tomto svém životě, buď po své fyzické smrti na takzvaném druhém světě, nebo při svém opětovném pozemském vtělení, protože ve stvoření platí zákonitost reinkarnace.Každý myslící člověk by si měl proto uvědomit, že právě Zákonem zpětného účinku je dokonale zabezpečena univerzální Spravedlnost pro všechny.
 


Pokud tedy někoho v současnosti potkává zlo, musí si být vědom toho, že musel nutně sám kdysi zlo sít a tudíž toto zlo se ke němu vrací zpět, jako důsledek jeho vlastního, nesprávného jednání.
 


Moudrý člověk pak dokáže přijmout účinky neomylné Spravedlnosti jako spravedlivou odplatu za své činy, kterou, pokud je právě takovým zralým způsobem přijata, je splacen jeho karmický dluh a smazána jeho vina.
 


Nemoudrý člověk bude naopak zlořečit na svůj nepříznivý osud, bude mluvit o nespravedlnosti, i když mu to v konečném důsledku i tak nemůže být k ničemu platné, protože účinky zmiňované, vyšší Spravedlnosti musí přijmout i on.
 


Pokud se to však děje bez pochopení, svým reptáním na osud si zase seje něco špatného, co se k němu časem opět určitě vrátí. Je to pak jeden velký koloběh utrpení, v němž navazuje jedno vlákno řetězu za druhým. A tento koloběh lze přeseknout pouze poznáním a přizpůsobením se univerzální Zákonitosti ukryté ve slovech - Co kdo zaseje, to také sklidí.
 


Člověk si musí uvědomit, že i když se k němu bude určitý čas vracet jím samým zaseto, minulé zlo, ale on už bude od chvíle poznání výše zmíněných zákonitostí vědomě sít pouze dobro, nakonec se jeho karma vyčerpá a jeho vina bude odpykána. Pak se k nám, podle Zákona - Co kdo zaseje, to také sklidí, bude vracet už jen dobro.
 


No a nakonec mi nedá nevzpomenout, že člověk, který jednou poznal a pochopil neoblomnost Zákona zpětného účinku se musí s hrůzou a bolestí dívat na současný, každodenní život kolem nás a na tu neuvěřitelnou lehkomyslnost a naivitu lidí, kteří doufají, že žádná vyšší Spravedlnost neexistuje.
 


Proto si žijí klidně a bezohledně tak, jak je to pro ně osobně co nejvýhodněji v domnění, že za své činy nebudou nikým bráni k odpovědnosti. A tak se stále více rozmáhá lež, podvod, okrádání, pomluvy, chamtivost, nepoctivost, prospěchářství, honba za ziskem, mocí nebo slávou, zvrhlost, smyslnost, vulgárnost, arogance, namyšlenost a mnoho, mnoho jiného.
 


Pokud však právě takové "hodnoty" velmi intenzivně každodenně sejeme, co asi budeme sklízet? Je opravdu hrozné na to byť jen pomyslet. V této souvislosti se vzhledem k hodnotovému žebříčku průměrného člověka dnešní doby neodbytně vnucuje jedno, jediné slovo, které bude představovat poslední tečku za nesprávným myšlením a jednáním lidí. Je to slovo "Apokalypsa"! Apokalypsa, o níž bylo tomuto lidstvu výstražně mluveno již před 2000 lety.
 


http://kusvetlu.blog.cz/ v spolupráci s M.Š.
 15.12.2014 - Zajímavosti - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:23823x

Názory čtenářů

Katalin 18.12. 10:01
Spravedlnost existuje? Asi má hodně práce, protože nám se zdatně vyhýbá. Když pominu to, co už se stalo před devíti lety, když se jedna maminka pokusila zabít své desetidenní dítě a dostala podmínku... následně sociální kurátorka chtěla holčičku s "mámou" kontaktovat, aniž by "máma" jevila sebemenší zájem ... a stále nám dělá problémy /kurátorka, ne máma/... ale to si můžu korigovat sama, nějak, ale můžu.
Co ale nemůžu, to je zachránit holčičku od další pecky, tentokrát od exekutora. Když jsem si těžce zraněnou holčičku vzala do péče, protože ji její rodina nechtěla, snažila jsem se jí dát všechnu lásku, kterou jsem měla. V loňském roce bylo holčičce 8 let, a tak jsme se rozhodly, že založíme účet, dětské konto, kde si bude spořit korunky a bude se učit hospodařit. Malá měla svoji kartu a cítila se důležitě, když korunky z prasátka vkládala na účet. Jaké nás však čekalo překvapení, když jsme vyjeli na vánoční nákupy a holčička si chtěla našetřené korunky vybrat a udělat radost sobě a dětem z SOS vesničky, se kterými se seznámila a velice si je oblíbila. Na kontě nebyla ani korunka. Já jsem se tvářila klidně, protože jsem čekala nějakou chybu v bance. To, co mi sdělili, to bych nečekala ani v nejhorším snu. Devítiletá holčička má na svém účtu exekuci za to, že neuhradila jeden rok poplatek za komunální odpad. Bylo to v době, kdy jsem ji ještě neměla oficiálně svěřenou do péče, a kdy měla trvalé bydliště u matky, které byla soudně odebraná. Přiznám se, že jsem stála a nevěděla co té malé říct. Její oči na mě koukaly podobně, jako když jsem si ji dovezla domů z nemocnice. A já byla bezmocná. Bezmocná, chtělo se mi brečet, ale musela jsem se usmívat, abych malé neublížila ještě víc. Po zjištění okolností musím konstatovat, že v tomhle státě se "někdo" neštítí vůbec ničeho. Ani okrást devítiletou holčičku, která si šetřila korunky, abychom si mohly udělat krásné vánoce. Bezmocnost je snad to nejhorší, co může člověka potkat. Snažila jsem se situaci vyřešit půjčkou, kterou mi jako pěstounovi nedali a stále hledám slova, jak malé vysvětlit, že jí sebrali její korunky, protože dopisy s upozorněním na dluh chodily k matce, která nejen že jí tolik ublížila, ale ani nebyla schopná nám písemnosti předat.
Haló, Vy, co tu píšete o spravedlnosti, odpovíte nám? Poradíte mi, co mám mé malé říct?
Doufám že ano, protože já to nevím.
Poslední

Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Zdrcující kritika mentality nejširších mas obyvatelstva
Nebojte se! Je možné zlomit zlý osud i špatné záření hvězd!
Nemravnost naše každodenní
Matrix! Hodnotný film s hlubokým a silným poselstvím
Česko Slovenský mravnostní konflikt
Demaskování pokrytectví charity, přijímání migrantů a ekologie
Nedejme sebou manipulovat a nebuďme ovcemi!
Člověče nešťastný, neodsuzuj křesťanství!
Jsou Slované méněcenná rasa? Z hlediska západu žel ano!
Macron! Další úspěšný krok ke světovládě elit!

smilan - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (374)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (74)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si