Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

Čaj s nápadníkem

To bych to nebyla já, abych v tomhle pošmourném počasí neměla na kontě další knížku. Prostě je to tak, jak jsem psala ve svém posledním článku. Podzim je moje nejoblíbenější období a to nejen pro ty krásné barvy, jakými se zbarví celá příroda – když tedy zrovna nejsou plískanice a všude nejsou metry bláta – ale taky především kvůli čtení.

Podzim je knihomolovo období a já to dokazuju s každou návštěvou knihkupectví.

Jednou mě to snad přivede na mizinu – nejmíň dvě knížky na týden. Ještěže občas chodím do knihovny, to by mě doma jinak rozcupovali. No, ale jak to tak se mnou bývá, tentokrát jsem byla opět utrácet. A jako obvykle jsem to vůbec neměla v plánu.

Ale stalo se. Vešla jsem do knihkupectví a uviděla jsem knížku se zajímavou obálkou plnou krásných barev. Chmátla jsem po ní a začetla se. A v tu ránu mi to bylo jasné. Čaj s nápadníkem od Mardžán Kamalíové musel být můj. Ostatně co může být lepšího, než příběh o matce dohazovačce?

Mína a její rodina se v roce 1979 přestěhovala z íránského Teheránu do spojených států. V té době tak učinilo spoustu Íránců, neboť v jejich domovině zrovna probíhala islámská revoluce. To bylo před patnácti lety. Teď je Míně pětadvacet a potýká se s daleko většími potížemi, než je rozdílnost východní a západní kultury. Totiž se svou matkou dohazovačkou.

Darja, Mínina matka, je matematička a svou lásku k číslům se rozhodla aplikovat i na svůj největší koníček – výběr potenciálně nejvhodnějšího Mínina nápadníka. Darja tuhle svoji zálibu provozuje už pár let. Už pár let sestavuje tabulky a grafy, zanáší do nich hodnoty o všech vhodných Íránsko-Amerických mladících a snaží se mezi nimi najít toho nejlepšího pro svou dceru.

A jak se zdá, na Míniny dvacáté páté narozeniny objevila toho nejlepšího. Mína s ním musí jít na čaj. A z toho zrovna nadšená není.

Nakonec, po fiasku s posledním amantem, se rozhodne, že se vydá zpět do rodného Teheránu. Chce poznat, kdo skutečně je a cesta ke kořenům by jí v tom měla pomoci.

Tak by se stručně dala shrnout zápletka knížky Čaj s nápadníkem, ovšem abyste nebyli na omylu, příběh je daleko rozsáhlejší a zapeklitější. Nepřináší jenom vhled do vztahu matky a dcery, ale taky ukazuje cizokrajnou kulturu Východu a střet dvou rozdílných životních stylů, který zažívají všichni východní přistěhovalci.

Čaj s nápadníkem je velice nevšední, zajímavá, provoněná kniha, která vás dokáže pobavit i rozplakat, a která je jako dělaná pro tohle sychravé počasí.28.11.2014 - Kultura - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:11262x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (381)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (150)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Sem a tam (77)
Zajímavosti pro všechny (77)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Život okolo mne (42)
Povídky (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si