Milé čtenářky, milé Dámy,
nadešel čas, abychom vás informovali o plánovaném uzavření diskusního fóra na diskuse.dama.cz včetně všech jeho podstránek a uživatelských účtů. Pokud nechcete přijít o obsah, který jste zde uveřejnily, prosíme, abyste si jej stáhly. Děkujeme za vaši přízeň a doufáme, že nám ji i nadále zachováte na webu dama.cz, kde budete moci po uzavření fóra diskutovat pod články bez nutnosti přihlašování do účtu.

Děkujeme za pochopení,
vaše redakce.

Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

Když vaše dítě spáchá sebevraždu

Tohle podzimní období je prostě jako dělané pro mého koníčka – mojí drogu! Jsem pořád zalezlá doma, nechce se mi ani z postele a nejradši bych celé dny jen pročetla. No bohužel musím do práce, ale ani to mě nedokáže od mojí záliby odradit. Vždycky když přijdu domů, tak si ten svůj čtecí půst vynahradím.

A tak se není čemu divit, že mám na kontě další knížku. Tentokrát v podobě debutového románu Případ Amelia od Kimberly McCreight. Knížky, která by se na první pohled mohla zdát, že je určená především pro náctileté slečny, ale když se do ní začtete, dojde vám, jak skvělý thriller to je.

Nicméně o tom už vypovídá i to, že je Případ Amelia srovnávaný s fenomenální Zmizelou, která mimo jiné teď běží v kinech. Zkrátka to, že se celý příběh motá kolem patnáctileté dívky, ještě neznamená, že je jenom pro patnáctileté dívky.

Amelia Baronová je docela normální patnáctiletá holka. Nebo spíš nadprůměrná. Dobře se učí, celkem vyniká ve sportu, má jednu nejlepší kamarádku a svůj volný čas nejraději tráví ve společnosti knížek. Takové atributy jsou znakem, že nebude nejspíš moc oblíbená, ale ani to neznamená, že by se rozhodla spáchat sebevraždu.

A přesto tomu tak je – nebo tedy podle policie. Ta její matce Kate tvrdí, že Amelia neunesla vyloučení ze školy a rozhodla se skočit ze střechy školní budovy.

Kate tomu ale nevěří. Ví sice, že zrovna nebyla matkou roku, ale taky ví, že její dcera byla rozumná. Amelia věděla, že Kate tolik pracuje právě kvůli ní. Jenže co když to pokazila? Co když se Kate měla věnovat víc dceři? Dívky v tomhle věku to potřebují nejvíc.

Nakonec se s tím ale musí Kate smířit a přijmout to, co jí tvrdí policie – její dcera spáchala sebevraždu.

A pak jí přijde ta esemeska. Zpráva, kde stojí pouhá dvě slova: Amelia neskočila.

A to v Kate vyvolá nové otázky, a tak se na vlastní pěst rozhodne přijít na to, co přimělo její dceru vzít si život. Pátrá v jejím pokoji, počítači, mluví s jejími učiteli i kamarády. Snaží se poskládat pravdu, odkrýt druhou tvář své dcery a odpovědět si na otázky, které ji tak tíží.

Tahle knížka mě dostala, přečetla jsem ji během jednoho odpoledne a vážně se nedivím, že ji nakladatelé srovnávají právě se zmiňovanou Zmizelou. Jistě, je tam pár much, které by bylo třeba doladit, ale přiznejme si, je to prvotina. Skvělá prvotina, která vás vtáhne a nepustí.

Jak říkám, vynikající thriller, který jsem si s potěšením vychutnala a jediné, co mohu dodat je, že se vážně těším na další autorčiny knížky. 25.11.2014 - Kultura - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:23989x

Názory čtenářů

domácíbuchtička 9.12. 7:34
Ahoj, připomíná mi to trochu chování mého syna. Má občas kvůli maličkostem emotivní záchvaty a léčí si je na rodičích seniorech. Týrá nás fyzicky, psychicky i ekonomicky. Bojíme se, kdy se vrátí z VŠ a začne nás hrubě urážet a šikanovat.Často vyhrožuje, že si veme život, skočí pod vlak. Jsme zoufalí.
Poslední
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (382)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (150)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
RECEPTY (89)
Sem a tam (78)
Zajímavosti pro všechny (77)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Patchwork (51)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Život okolo mne (42)
Povídky (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si