Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

Tomu se říká život jedna báseň

Dvě populárně naučné knížky za sebou? No je jasné, že to zase chtělo změnu. A tak když jsem se včera vracela z práce, zaplula jsem do knihkupectví a jala se prohrabovat regály. Vlastně jsem ani nevěděla, co hledám, jen jsem chtěla po těch naučných knížkách nějakou oddechovku – nejlépe něco romantického.

A v tu chvíli mi padl pohled na sekci pro náctileté. Já vím, ke mně se to nehodí, ale já si prostě nemůžu pomoct, občas mě nějaká taková knížka nadchne. A už je to nějakou dobu, co mě nadchnul titul Bez naděje od  Colleen Hooverové. Proto když jsem zahlédla jméno téhle autorky, přesně jsem věděla, jakou knížku si budu odnášet domů – její nejnovější počin Život jedna báseň.

Hlavní hrdinkou příběhu je osmnáctiletá Layken, ale pro přátelé Lake, která je kvůli nepřízni osudu nucena společně se svou mámou a bráškou Kelem opustit milovaný Texas a přestěhovat se do Michiganu.

Před nějakou dobou jí totiž umřel táta – člověk, se kterým si nejvíc rozuměla – a to pro rodinu nepřineslo nic dobrého. Nejen že ztratili milovaného člověka, ale taky značný finanční příjem. Lakeina matka sama nezvládne tak velký dům a v Michiganu jí nabídli lépe placenou práci – je to těžké, ale budou se s tím muset smířit.

A Lake se snaží, opravdu moc. Musí být kvůli bráchovi a mámě silná, jenže někdy to nejde. Nechce to tam opustit. Ne snad, že by měla tolik přátel, ale na domov má spoustu krásných vzpomínek – vzpomínek na tátu.

To všechno už je ale minulostí, Michigan čeká. A jak se krátce na to ukáže, možná to zas tak hrozné nebude.

Kelův nový kamarád má totiž staršího bratra, který vůbec není k zahození, a který – no o Layken smýšlí podobně. Zkrátka, ti dva si k sobě rychle najdou cestu a oba s nadšením zjistí, jak dobře si rozumí.

Všechno vypadá perfektně, Lake má pocit, že se její život obrací k lepšímu, že všechno špatné má i svou světlou stránku. A pak nastoupí do své nové střední školy. Pak pozná, kdo je jejím učitelem poezie.

Možná to takhle v mém podání zní trochu moc lacině a průhledně, ale tak to vůbec není. Život jedna báseň si pro čtenáře připraví nejedno překvapení a zvrat, který dělá příběh tak jedinečným a zároveň opravdový.

 Jak jinak by taky bylo možné, že jsem tu knížku přečetla během včerejšího odpoledne. Totálně mě dostala! A je mi jedno, že jsou cílovou skupinou hlavně náctileté dívky. Kdyby nic jiného, tak jsem si vzpomněla na svoje pubertální roky a na svoje první lásky. A to je občas prostě fajn.

Jenže Život jedna báseň má daleko víc kvalit. Je to plnohodnotný společenský román, kde jediné, co dělá z knížky titul pro puberťáky, je věk hlavních hrdinů.

Život jedna báseň rozhodně stojí za přečtení, a každý, kdo má srdce tam, kde ho má mí, bude nadšený. 21.11.2014 - Kultura - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:10799x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (381)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (150)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Sem a tam (77)
Zajímavosti pro všechny (77)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Život okolo mne (42)
Povídky (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si