Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

Manželky

Mám na kontě další knížku – co si budeme nalhávat! A víte co? Vůbec se za to nestydím, protože na tuhle už jsem si zuby brousila nějaký ten pátek. No od chvíle, co jsem zjistila, že má vyjít.

Zkrátka, když vychází knížka od jedné z mých nejoblíbenějších spisovatelek Táni Keleové-Vasilkové, musím si ji pořídit. Tentokrát to jsou Manželky, knížka, která na Slovensku vyšla už před několika lety, a která se teprve teď dočkala svého českého překladu.

Proto když jsem zjistila, že už jsou Manželky v prodeji, jako o překot jsem letěla do svého oblíbeného knihkupectví a stejně splašeně zase domů, abych se mohla v pohodlí svého útulného obýváku konečně začíst.

Manželky jsou příběhem o čtyřech ženách, nerozlučných kamarádkách z gymnázia, které jsou ve svých dvaatřiceti poprvé krutě dostižené realitou. Ivana, Diana, Michaela a Martina jsou každá docela jiná, každá prožívá svoje soukromé bolesti a radosti, a přesto je spojuje jedno: spadly jim růžové brýle a ony vidí život takový, jaký je.

Jednoduše být manželkou a matkou je krásná představa – a v představách každé ženy velice romantická – jenže když pak přijde na skutečnost, je to dost často jen bída. Vaše představy o výjimečném životě rozdrtí nekompromisnost reality, a když už konečně prohlédnete, bývá pozdě – jste uvězněné ve stereotypní skutečnosti.

A přesně tohle se stalo i našim hrdinkám.

Ivana, která se bojí po mateřské opustit bezpečí paneláku a přestože je pořád sama, práce ji neláká. Nechce se stát tou uřícenou ženou, která nestíhá ani práci a ani rodinu.

Diana si krátce po svatbě taky nepředstavovala, že za pár let bude čekat čtvrté dítě, že bude unavená, vyčerpaná, napohled stará. Kdyby jí to byl někdo řekl, nevěřila by mu – měla jiné představy.

Michaelu by zase nikdy nenapadlo, že si její manžel najde jinou, mladší a hezčí, za kterou ji vymění. Nenapadlo by ji, že zrovna ona bude tohle prožívat, že bude opuštěná, a že její jedinou útěchou bude lahev vodky.

A Martina, jediná, která se nevdala a nemá děti? Tenkrát když říkala, že to pro ni nic není, že žádný nesplňuje její ideál, by si asi těžko pomyslela, že za pár let bude závidět každé novopečené mamince.

Tohle jsou soukromé strasti hlavních hrdinek. Na první pohled docela obyčejné osudy, jenže už na ten druhý vám dojde, jak i takový všední život může být neobyčejný. Každá z těch žen se se svou rolí vypořádává po svém, každá jinak roste a každá se jinak pere s nepřízní osudu. Všechny ale zase spojuje, že žádná nechce zůstat v pasti reality.

Na Manželky jsem se těšila a moc dobře jsem věděla proč. Je to úžasný, procítěný příběh tak dobře vlastní právě Táně Keleové-Vasilkové. Příběh Manželek jsem si užila a autorka mi jako pokaždé pomohla pochopit spletitosti života. 28.10.2014 - Kultura - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:11460x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (381)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (150)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Sem a tam (77)
Zajímavosti pro všechny (77)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Život okolo mne (42)
Povídky (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si