Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

Třetí hlas a jeho ozvěny

Asi už jsem všech těch hlubokomyslných knížek o lásce a životě měla dost. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit, že jsem sáhla po thrilleru, který vážně není pro slabší povahy. Po thrilleru, který mi připravil pár bezesných nocí, a který mě – ať se mi to líbí nebo ne – naprosto pohltil.

Inu, můj kotník se pomalu hojí, ale jak říkám – pomalu. Proto povětšinu dne stále trávím na lůžku, anebo na pohovce s nohou nataženou a se společností nějaké knížky. A jak jsem měla velkou spotřebu už předtím, tak teď – škoda mluvit. Co den, to knížka.

Ale já si stěžovat nebudu, protože já si to náramně užívám. Všichni mě obskakují a dělají, co mi na očích vidí. Tuhle, když mi můj drahý pomáhal do vany, jsem si vzpomněla na Postřižiny – zkrátka, jsem jeho lazar. A tak si všechnu tu péči vychutnávám a plně se oddávám své největší neřesti – četbě.

V jednom rekreačním centru v Marseille je nalezeno šest kusů slepé ženy. Policie ji identifikuje jako bývalou členku cirkusu a asistentku známého vrhače nožů. Není to nic pěkného, ale kdyby se tato vražda nedotýkala muže, jež má známé na správných místech, asi by se tím nikdo tolik nezatěžoval.

Ovšem jak jsem psala, dotýká se to někoho, jež má své kontakty. A v tomto případě je tím kontaktem významný stockholmský komisař Tom Stilton, který se nakonec rozhodne svému příteli prokázat laskavost a vydá se do Francie zjistit, co se to vlastně stalo.

Zpátky ve Švédsku je nalezen oběšený zaměstnanec celní správy Bengt Sahlmann. Ukazuje to na sebevraždu, jenže policistka Mette Olsäterová, která dostala případ na starost, je jiného názoru.

Docela rychle jí dojde, že tahle údajná sebevražda má co dočinění s obrovskou dodávkou drog, kterou celníci zabavili. Se svým týmem se proto po hlavě vrhá do pátrání, které by jí mělo pomoci dopadnout významné mezinárodní drogové bosse a jednou pro vždy s nimi zatočit.

Jenže je tu taky Olivia Rönningová, která i přesto, že se svou našlápnutou kariérou policistky sekla a dala se na dějiny umění, tak se rozhodla případem zajímat. Inu, ona toho oběšence znala, a taky jeho zdrcenou dceru.

A tak se Olivia oproti Mette nevydává za drogovou mafií, ale sleduje stopy, které ji zavedou do temných vod lidské společnosti, kde se záhy setkává se svým „přítelem“ Tomem Stiltonem.

A přestože se ti dva nemůžou vystát, začnou spolupracovat. Neboť jak se zdá, oba jejich případy mají společného jmenovatele – třetí hlas.

Tedy povím vám, manželské duo Börjlindových, kteří mají na kontě mimo Třetího hlasu ještě Skočný příliv, mě vážně baví. Je vidět, že jsou to profíci a zkrátka náročné příběhy s komplikovanou zápletkou i dějem mají v krvi. Knížka je čtivá, svižná, nepředvídatelná, a i když je dost drsná – hodně drsná – tak si ji zamilujete.

Jsem moc ráda, že mám bolavý kotník! Díky tomu přicházím na spoustu nových knih a autorů, co rozhodně stojí za přečtení.28.9.2014 - Kultura - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:10361x


Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (375)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (74)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si