Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

Staromódní láska

Před dvěma dny jsem si nepěkně zvrtla kotník. Co vám budu povídat, barvu změnil do fialova a velikost – no, víte, jaké mají nohy sloni. Takže o nějakém chození se tu vážně nedá mluvit. Vyfasovala jsem proto neschopenku a velkou tubu masti na otoky.

Neštěstí nasnadě, jenže to bych to nesměla být já, abych si z toho nenašla nějaký užitek. Přece jen, co jiného můžete jako lazar dělat, než že celé dni pročtete?

A tak jsem vyslala svou drahou polovičku do knihkupectví a těšila se, co mi přinese. Totiž abych to ještě víc ozvláštnila, řekla jsem mu, že výběr nechám na něm. No, v tomhle rozhodnutí možná svou roli sehrály utišující léky na bolest, ale tak či ona, já toho teď rozhodně nelituju.

Můj milý mi totiž přinesl Obuvníkovu ženu od Adriany Trigiani, knížku s krásnou obálkou, která mě jako mávnutím proutku přenesla do staré doby provoněné módou, Alpami, vínem a nehynoucí láskou.

Když Stella zemřela, Enza nepřišla jen o mladší sestřičku, ale taky o kus svého srdce. Co by dala za to, aby ji viděla znovu se usmívat? Všechno a přece by to k ničemu nebylo! Teď tu jen stála a čekala, až ten chlapec, co vypomáhá v klášteře, vykope hrob.

A i když to byla veskrze smutná chvíle, právě tehdy se zrodila láska, která měla přetrvat věčnost. Právě tehdy se Enza a Ciro prvně setkali a právě tehdy jejich srdce pochopila, že k sobě patří. Inu, láska na první pohled.

Bylo to osudové setkání, leč krátké. Tedy, jistě by se z toho rychle rozvinul láskyplný vztah, který by nakonec dovršila svatba, kdyby se Ciro nestal svědkem něčeho, čeho rozhodně neměl. A Monsignor z kláštera, ve kterém Ciro a jeho bratr Eduardo žili, byl stejného názoru. Rozhodl se, že oba bratry z jejich jediného domova vyžene.

A kvůli té nešťastné náhodě neměl Ciro přijít jenom o svou nově nalezenou lásku, ale měl jít rovnou do polepšovny – a to rozhodně nebyla budoucnost, kterou si představoval. Štěstěna při něm ale stála! Jedna ze sester se i přes knězův zákaz rozhodla, že Cira do polepšovny nepošle. Místo toho mu zařídila cestu do Spojených států, kde se měl v italské čtvrti stát ševcovským učněm.

Enza a Ciro už se nikdy neměli spatřit. Ovšem osud si s námi rád zahrává a tak se stalo, že vítr z alpských hor za pár let přivál za velkou louži i Enzu. Ta začala pracovat jako továrenská švadlena. Ovšem jejího obrovského talentu si brzo všimli v New Yorku a nabídli jí práci přední kostýmní švadleny v Metropolitní opeře. Snová kariéra!

A právě tou dobou se Cirovi a Enziny cesty znovu setkaly. Ale i tentokrát to bylo setkání jen na malý okamžik. Oba před sebou měli docela jinou budoucnost, a tak už se začínalo zdát, že jim prostě není souzeno, být spolu. Jenže kdo ví?

No, já a moje berle jsme si tuhle docela dlouhou knihu náramně užily. Je trochu jako pohádka, romantická, krásná, plná vůní a dálek, staré doby a skutečné lásky. Bylo to tak skvělé, že jsem nakonec ráda, že jsem si tu honu vyvrtla! 22.9.2014 - Kultura - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:8908x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (375)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (74)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si