Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

Všechny podoby lásky

Už jsem těch thrillerů a detektivek měla plné zuby a rozhodla jsem se, že si zase jednou koupím knížku protkanou romantickým příběhem. Něco o lásce, vztazích – no však to znáte, něco, co vás donutí k úsměvu.

Proto, jak je mým zvykem, jsem se vydala do knihkupectví. Jenže tentokrát to nebylo do toho mého oblíbeného kamenného, ale do internetového. Byla bych radši šla do obchodu a tu knížku si osahala, očichala a prostě vůbec se s ní seznámila, ovšem to bych směla chodit. Což mi můj zvrtnutý a napuchnutý kotník vážně nedovoluje.

A tak mi nezbylo nic jiného, než se prohrabovat virtuálním oddělením se společenskými romány a hledat ten, který mi padne do oka. Naštěstí to netrvalo moc dlouho, po pár přečtených anotacích a prohlédnutých obálkách jsem klikla na knížku se všeříkajícím názvem.

Všechny podoby lásky od Aminatty Fornaové mi přišly jako ta pravá kniha, kterou hledám. To jsem se nechala zmást. Byla jsem unáhlená – teď jsem za to ráda – a podle názvu jsem očekávala romantiku. Ta se ale zas tak nekonala jako spíš několik dramatických lidských osudů.

Sierra Leone už je nějakou chvíli sužovaná občanskou válkou, terorem a krutými boji. Není to zrovna to nejromantičtější místo. To nic ale nemění na tom, že lidé, co tu žijí, se milovali, milují a milovat budou. Protože láska, ta si najde cestu vždy a všude – ve všech svých podobách.

A tak se stane, že si své cesty zkříží několik lidí, jež si v srdci nesou příběhy o svých různých soukromých láskách.

Je tu Adrian Lockheart, který utekl z Velké Británie do válkou zasaženého hlavního města Sierry Leone. Tam doma v Anglii už ho nic nedrželo, manželství se mu rozpadlo, stagnující kariéra taky nebylo to pravé, a vůbec jeho život pozbyl smysl. Chtělo to změnu a Sierra Leona vypadala jako ta nejlepší možnost.

Adrian je psycholog a získává práci v místní nemocnici, kde se prvně setká se svým budoucím dobrým přítelem. Tím je Kai Mansaray, charismatický chirurg, který se stejně jako Adrian v myšlenkách vrací ke své ztracené lásce. Nenebeh, úžasná dívka, kterou kdysi potkal na universitě, a kterou, ať se mu to líbí nebo ne, pořád miluje.

A v neposlední řadě je tu i Adrianův první pacient. Na smrt nemocný bývalý profesor historie, který se ve svých myšlenkách také zaobírá svou osudovou láskou – manželkou svého kolegy. Elias Cole si stejně jako ti dva v srdci nese ozvěnu lásky, kterou kdysi měl a kterou ztratil, vzpomíná na ni a postupně svůj příběh vypráví Adrianovi.

Tohle jsou tak nějak shrnuté osudy tří hlavních postav. Jenže doopravdy je toho mnohem víc. Pár slovy prostě nezachytím výjimečnost téhle knížky. Můžu jen říct, že mě autorka velice překvapila – v tom nejlepším. A tak i když jsem byla zprvu trochu zklamaná – že to není ta romantika – tak teď jsem vážně ráda, že jsem Všechny podoby lásky četla.

Protože láska má opravdu mnoho podob a mě nikdy neomrzí si o nich číst.22.9.2014 - Kultura - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:9091x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (375)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (74)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si