Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

Vražda v přímém přenosu

Aby toho nebylo málo, do třetice tu mám další povedený thriller. No jo, já se nezdám, nejdřív jsou to samé romanťárky a knížky o dietách a životním stylu a najednou hned tři thrillery za sebou. Inu, trošku jsem přitvrdila a řekla jsem si, že zbytek léta strávím s husí kůží – ostatně když se člověk podívá na to počasí, ani se není čemu divit!

A tak jsem tak postupně začala prozkoumávat internet, jestli nenarazím na nějakou pěknou novinku ze sekce krimi. No, nemusím ani říkat, že se toho na mě vyvalila nepřeberná hromada, načež přede mnou stál těžký úkol: vybrat si tu nejlepší, tu, co mě zaručeně chytne.

Pročítala jsem anotace, ohlasy, recenze a ne a ne si vybrat, skoro každá z knížek, na kterou jsem narazila, měla něco do sebe. A to je pak pro těžkého knihoholika skoro neřešitelný problém.

Řešení se nakonec ale přihlásilo samo, když jsem šla jeden den domů z práce, jen tak na skok jsem se zastavila v knihkupectví. A tam jsem ji prvně spatřila, knihu, která mi vzala dech a nejednou mi přivodila husí kůži.

Final cut od německého spisovatele Vieta Etzolda nás přivádí do Berlína za policejní komisařkou Clarou Vidalisovou. Ženou, která se tvrdě snaží potírat všechny násilníky, pedofily a vrahy, co ji přijdou pod ruku. Ještě jako dítě vinou vyšinutého pedofila přišla o sestru a to v ní navždy zanechalo odhodlání s takovým svinčíkem navždy skoncovat.

A docela se jí to daří – a to doslova, není policisty, který měl na kontě víc úspěšných výstřelů – ale přesto je tu jeden, který se jí vysmívá.

Když totiž Clara jednoho dne dostane mail s videem, na kterém je, podle anonymního odesilatele samotným vrahem, zachycena brutální vražda mladé dívky, ihned ji dojde, že tohle bude něco docela jiného, než průměrní násilníci z parku.

A tak se rychle vrhá do vyšetřování a snaží se identifikovat onu dívku z videa. Tou je Jasmin Petersová, studentka, obyčejná dívka, která ale bohužel spadla do spárů vraha. A ne jen tak obyčejného. Vraha, který je vychytralý, chladnokrevný, precizní a především zcela ponořený do svojí práce.

Když se totiž vyšetřovatelé dostali do Jasminina bytu, nemohli uvěřit vlastním očím. Tělo dívky bylo zbavené orgánů i krve a až na kost bylo ohlodané od masožravých brouků – nejspíš vrahových mazlíčků. A to je na případu to méně zarážející.

Mnohem děsivější je fakt, že ještě včera byla Jasmin aktivní na svém Facebooku. Inu, Vraha asi bavilo chatovat si s jejími kamarády a sdílet za ní fotky. A především to pak bylo skvělé zamaskování jeho hrůzných činů.

Jednoduše, tohle opravdu není běžný tip vraha a Claře dá ještě hodně zabrat, než se s ním vypořádá – jestli vůbec.

Tedy povím vám, tohle byla rozhodně trefa do černého. Když jsem se v knihkupectví do knížky zakoukala, ani ve snu mě nenapadlo, že mě tak moc nadchne. Je propracovaná, promyšlená, ale v první řadě svou prostou podstatou nesmírně děsivá.

Já ani nevím, co víc psát. Zkrátka pokud vás baví napínavé příběhy s hlubokou psychologickou rovinou, Final cut je přesně pro vás.18.8.2014 - Kultura - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:10673x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (375)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (74)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si