Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

Globální oteplování

Jak jistě víte, není mým zvykem psát tu o nějakých závažných světových tématech a nehodlám to měnit ani tentokrát. A ne, nechci ani psát o té veselé písničce od Nightwork s ještě veselejším klipem. Totiž, jednoho by to nenapadlo, ale opět se má slova budou točit kolem knížky.

Jednoho dne jsem takhle šla z práce a moje oko nenápadně zabloudilo do výlohy knihkupectví, kde jsem uviděla knížku s docela zajímavou obálkou a ještě zajímavějším názvem. Totiž Nefilim.

Ten název mě nemálo zaujal. Já, žena kovaná v biblických příbězích a v mytologii čirou náhodou vím, co to ti Nefilové jsou. Jsou to docela zajímaví tvorové. Napůl andělé, napůl lidé, prý obři a taky jeden z důvodů, proč Bůh seslal na zemi potopu světa.

To je tedy ta biblická verze, jenže v knize Nefilim od Asy Schwarz jsou tito tvorové spíš víc politickou, korupcí a vraždami plnou, metaforu.

Příběh je o docela obyčejné dívce Nově Baralekové. Je to aktivistka za ochranu životního prostředí a docela významná členka organizace Greenpeace. A zrovna teď se společně s několika svými přáteli rozhodla, že pěkně vytrestá jednoho významného papaláše ze společnosti, která obrovsky přispívá ke globálnímu oteplování.

Nova a její přátelé se rozhodli, že se k onomu muži vloupají a na stěny jeho luxusního příbytku nasprejují pár nevybíravých vzkazů. Vlastně by to byla sranda o nic tak vážného by nešlo, kdyby se to celé jaksi nezvrtlo.

Novin terč jejího aktivistického útoku společně s celou svou rodinou už čuchá ke kytičkám. No, nebo spíš ke koberci, ale ta pointa je asi jasná. Prostě, Nova je první, kdo našel mrtvoly té významné rodiny. Podle všech okolností šlo asi o docela brutální vraždu.

No, Greenpeace jsou v průseru a Nova tuplovaně. Musejí rychle vypadnout, jenže už je stejně pozdě – policie pozná jejich sprejerský rukopis. Tady už nejde o politicky motivovaný vandalismus, ale o podezření z několikanásobné vraždy.

A aby toho na Novu nebylo málo, zrovna když jí jde po krku policie, se dovídá, že její matka zahynula při velice podezřelé autonehodě. A to je další z faktů, kterého se policie chytne – Novina matka totiž byla velice movitá žena. Vypadá to, jako by Greenpeace chtěli přijít k velkým penězům.

Když pak za Novou přijde notář se závětí, je to poprvé, když se mladá dívka dozvídá o záhadné nadaci FON. Její matka jim totiž odkázala polovinu svého majetku. Co to má znamenat? Nova nic nechápe, ale rozhodně ví, že tomu musí přijít na kloub a o FON se něco dozvědět. Ostatně možná právě oni mají prsty ve smrti její matky.

Jo, už v té výloze jsem věděla, že je to knížka přesně dělaná pro mě. Mytologie, napětí, vraždy, hledání pravdy, úryvky z bible a to všechno v jednou čtivém kompletu. Nemohla jsem se od knížky utrhnout. Je to nevšední thriller plný zajímavých detailů, které dělají příběh ještě víc nevšední.

Velice neotřelá kniha a já jsem nanejvýš ráda, že na ni mé oko v té výloze padlo. 12.8.2014 - Kultura - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:7943x


Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (73)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si