Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

Osudová láska

Ty svoje knížky o dietách musím zkrátka něčím prokládat. Nemůžu prostě pořád číst jen příručky a kuchařky. Nebo možná můžu, ale za chvíli to jednoho přestane bavit. Proto jsem se po Prime time – skvělé detektivce – vrhla na Šest let od Harlana Cobena.

Knížku jsem objevila docela náhodou. Četla jsem si v jednom ze svých oblíbených časopisů a koutkem oka jsem si všimla malého inzerátku. Takové věci já většinou ignoruju, ale tenhle mě zaujal – hlásal něco o skvělém thrilleru. To jsme si nemohla nechat ujít.

Proto jsem hned potom zasedla k počítači a jala se hledat bližších informací o mém novém středu zájmů. A našla jsem toho dost a všechno nasvědčovalo tomu, že Šest let bude vážně úlovek. Víc jsem nemarnila čas a knížku jsem si pořídila.

Každý jednou v životě narazíme na někoho, kdo se pro nás stane naši osudovou láskou. Na někoho, na koho nemůžeme zapomenout, koho nemůžeme dostat ze své mysli ani srdce a s kým je to už dopředu marné. Prostě něco krásného a bolestného zároveň.

No, přesně něco takového potkalo i Jakea – hlavního hrdinu Šesti let. Kdysi před šesti lety ji potkal, svou osud femme fatale. Natalie byla úžasná, inteligentní a Jake věděl, že je to ta pravá. Zamilovali se do sebe a chtěli spolu strávit věčnost. Jenže ta se jaksi smrskla na pouhé tři měsíce.

Jednoho dne totiž Natalie Jakeovi oznámila, že se bude vdávat – za svého bývalého přítele.

Jake byl naprosto zdrcen, ale jak Natalii slíbil, držel se dál. Dlouhých šest let, dokud neuviděl nekrolog, který hlásal, že Todd Sanderson – Nataliin manžel – je mrtvý.

V tu chvíli už to šlo rychle. Jake se spakoval a jel se podívat na pohřeb. A to byl okamžik, který převrátil celý jeho život úplně od základů. Když dorazil na místo, nevěřil svým očím. Ta žena, která je evidentně vdovou, přece nemůže být Natalie! Co to mělo znamenat? A kde je jeho skutečná Natalie? Moc otázek, žádné odpovědi.

Jake na nic nečekal a kontaktoval Nataliinu sestru. Jenže ta o něm nikdy neslyšela. Divné, ale neměl čas to řešit. Rozhodl se raději spojit s bývalými přáteli, kteří si na Natalii a Jakea budou jistě pamatovat. Omyl, stejná reakce jako od Nataliiny sestry. Ani ťuk – ticho po pěšině.

A to je pro Jakea teprve začátek dlouhé cesty za hledáním pravdy, odpovědí a záchranou vlastního života. Protože kdo se šťourá v něčem podezřelém, s tím to většinou nedopadá dobře.

Tak to je zhruba příběh Šesti let. Jenže tahle kniha toho v sobě ukrývá daleko víc. Není to jen dobře napsaný, propracovaný thriller s perfektně dávkovaným napětím, ale taky příběh o hluboké lásce. Protože jak sám autor prozradil, o lásku jde v první řadě. A to je asi důvod, který dělá z téhle knížky tak výjimečné čtení. Na jedné straně napětí, na druhé romantika – jeden by řekl, že je to jako skutečný život.

Díky všem těmto aspektům, a spoustě dalších, o kterých jsem ani nemluvila, je pro mě Šest let knihou, ke které se hodlám jednou – a možná víckrát – vrátit. 29.7.2014 - Kultura - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:8986x


Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (376)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (74)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si