Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

Dukanova dieta v novém kabátě!

Jak jsem psala v jednom ze svých předchozích článků, popadlo mě moje letní hubnoucí šílenství. A to do takové míry, že jsem to vzala vážně – a to doslova! Pokaždé totiž, když se rozhodnu, že budu hubnout, nebo držet dietu, je to jen rozhodnutí, k činům se ale nikdy nedostanu. Tentokrát je to trochu jinak.

Od mého článku o Malé knize štíhlosti už jsem shodila tři kila a pořád se držím. Věřte mi, jsem z toho úplně vedle. Takhle vážně jsem redukci váhy nebrala už hodně dlouho – no, někdy od vysoké.

Je to paráda, cítím se skvěle a taky tak vypadám. Jediný malý problém, se kterým se teď potýkám, jsou dietní recepty. Jistě, v Malé knize štíhlosti jich bylo plno, jenže ty už mám za sebou a vyhledávat si je na internetu, to je mravenčí práce.

Shodou okolností jsem ale teď mluvila se svojí švagrovou, která už nějaký čas drží Dukanovu dietu. Nemůže si ji vynachválit a tak ji doporučila i mě. Jenže mně se do toho tak moc nechtělo, a tak místo samotné diety mi půjčila kuchařku s recepty na Dukana.

Jednu takovou knížku už jsem měla a recepty byly super, takže jsem se moc těšila. O to větší překvapení mě čekalo, když jsem zjistila, že v Dukanově dietě 2014 je spoustu receptů i pro vegetariány. Tedy abych to uvedla na pravou míru, nijak striktní vegetarián nejsem, ale miluju zeleninu a zeleninová jídla. Jednoduše, v té modré knížce s roztomilými ilustracemi jsem uviděla svůj svatý Grál.

Já doufám, že tady Dukanovu dietu jako takovou snad ani představovat nemusím. Je to hodně známá a populární dieta, kterou držela nejedna známá osobnost včetně Kate Middleton. Je to dieta, podle které hubnou miliony lidí a sám její autor Dr. Pierre Dukan ji zdokonaluje už dlouhých čtrnáct let. Zkrátka, je to vážně trhák, a jak se zdá, taky účinný. A abyste neřekli, tady je v bodech její průběh.

1. fáze – útočná. Jde o dietu „čistých proteinů“, která zabezpečuje její prudký start. Prakticky stejně rychlý jako při půstu nebo práškové proteinové dietě, ale bez oněch vedlejších účinků.

 2. fáze – střídavá. Čistě bílkovinové dni se střídají s dny, kdy se kombinují bílkoviny se zeleninou; tato fáze umožňuje bez přerušení dospět až k požadované tělesné hmotnosti.

3. fáze – konsolidační. V této fázi se upevňuje získaná hmotnost, jelikož po rychlém úbytku kilogramů má tělo tendenci je mimořádně lehko nabrat zpět.

4. fáze – definitivní stabilizace, kdy jednou do týdne, každý čtvrtek, je třeba držet čistě proteinovou dietu jako v útočné fázi, a to až do konce života, nepoužívat výtah a konzumovat 3 polévkové lžíce ovesných otrub. Tyto tři příkazy jsou striktní a není možné o nich diskutovat.

A co se týká samotné Dukanovy diety 2014 můžu bez okolků říct, že je to bezvadná kuchařka. Je přehledná, hezky ilustrovaná, a především pak plná zajímavých receptů pro každou jednu fázi hubnutí. Nejeden recept už mám za sebou – hlavně ty vegetariánské – a moje chuťové pohárky si zatím nestěžují. A váha dál klesá.

A jestli si myslíte, že při Dukanově dietě budete muset oželet oblíbenou letní pochoutku, kterou je zmrzlina, tak jste taky vedle. Na jednu úžasnou zmrzlinu podle Dr. Dukana mám i recept!

Zmrzlina z müsli

¼ odstředěného mléka nalijte do hrnce a spolu s rozpůleným a vyškrabaným vanilkovým luskem ho nechte zavřít. Odstavte, přidejte 4 PL ovesných otrub a lžíci sladidla. Dobře zamíchejte a dejte zpět na slabý oheň, aby otruby zvětšily svůj objem. Zapracujte rozšlehané vejce a odstavte.
Ve velké míse smíchejte 2 ks nízkotučného sýra (např. petit-suisse) s 2 lžícemi sladidla a s pomerančovým (anebo jiným) aroma. Potom přidejte otruby v mléku.

Rozdělte do pohárů a při pokojové teplotě nechte vychladnout. Asi po 30 minutách vložte poháry minimálně na 4 hodiny do mrazničky. Každou hodinu zamíchejte, aby se netvořily krystalky.

Takže asi tak. Dukanova dieta 2014 obsahuje recepty, které bych stěží sama vymyslela, které by mě ani nenapadly, a přesto jsou rychlé, snadné, účinné a především k nakousnutí!22.7.2014 - Zdraví - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:9411x


Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (73)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si