Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

Tajemství letního odpoledne

Letní nadšení mě zdaleka ještě nepustilo. A tak vedle toho, že na chatě sekám trávník, chodím na dříví, štípu ho, dloubu se ve svých záhoncích a prostě si tak užívám to, být zase chvíli venkovanka, nezapomínám taky na svoje oblíbené potěšení, kterým je samozřejmě četba a knížky.

Totiž po tom šíleném čtecím půstu, který jsem nedávno zahájila – a pak ho zas rychle ukončila – jsem jaksi nenasytná. Asi ještě úplně neodzněly všechny příznaky absťáku. No ale což – každý jsme závislí na něčem a takové knížky ještě nejsou to nejhorší. Někdo to jistí dvojkou bílého a jiný zase čokoládou – v tom lepším případě.

Nicméně když jsem se vydala na týdenní nákup – tam kde máme chatu, obchod vážně nenajdete – udělala jsem si i malou zastávku v oddělení s knížkami. Moc jsem nedávala naději tomu, že v nejmenovaném supermarketu najdu něco, co bych chtěla číst, ale kdo nic nezkusí, taky nic nezíská.

A to je přesně můj případ!

Kdybych bývala byla moc skeptická, neodnesla bych si tehdy odtamtud knížku s příhodným názvem Tajemství letního odpoledne od Kate Mortonové. Letní odpoledne – to se bude odpoledne pod slunečníkem a s pořádnou sklenicí vychlazené limonády číst vlastně samo.

A taky že četlo!

Šestnáctiletá Laurel je docela obyčejná dívka. Žije si svůj bezstarostný život na rodinné farmě obklopená sourozenci a milujícími rodiči. Užívá si každého dne a plnými doušky si vychutnává svoje mládí.

A protože je jí šestnáct, chce mít klid a pokoj od toho rodinného blázince a především chce přemýšlet o své tajné lásce a snít si svoje denní sny. Proto si zalezla do svého domečku vysoko v koruně stromu a nechala se unášet fantazií.

Z jejího rozjímání ji ovšem cosi vytrhne. Po příjezdové cestě se k jejich domu blíží cizí muž. Laurel ho ze svého úkrytu napjatě pozoruje, když posléze zjišťuje, že tak cizí asi nebude – matka se s ním očividně zná.

A pak se stane něco, co by si Laurel nedovedla představit ani v tom nejdivočejším snu! Její matka vytáhne nůž a muže ubodá.

O třicet let později je Laurel oblíbenou herečkou a teď se vrací na rodinnou farmu, odkud před lety utekla společně se svým tíživým tajemstvím. Její matka umírá a Laurel chce víc než kdy jindy přijít na to, co se onoho osudného odpoledne doopravdy stalo.

Když jsem se dočetla do poslední třetiny příběhu, myslela jsem, že už vím vše, co potřebuju, a že ty poslední stránky bude napětí stagnovat. Jenže to jsem se spletla.

Kate Mortonová je úžasná spisovatelka a svoje největší tajemství – rozuzlení celého příběhu – si nechala až na úplný konec. Jste napnutí jak guma u podvazků až do poslední tečky – tomu se říká skvělá kniha!

Tajemství letního odpoledne moje očekávání daleko přesáhlo. Já věřila, že to bude skvělá knížka, ale tak moc, v to jsem ani trochu nedoufala! S Tajemstvím letního odpoledne jsem prožila dvě úžasná zasluněná odpoledne v naší zahradě.15.6.2014 - Kultura - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:8686x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (73)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si