Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

Rok smůly

Poslední dny jsou opravdu krásné. Je teplo, slunečno, když zaprší, netrvá to dlouho a nebe je zase rychle jasné. Prostě léto klepe na dveře. No a já jsem se tak jednou z rozmaru a dlouhé chvíle rozhodla, že bych na nějaký čas mohla odjet na naši chatu.

Samozřejmě, chtěla jsem si dát hlavně relax, jenže kdo má chatu, ví, že je tam víc práce, než na kostele. Ale i tak jsem věřila, že si vyšetřím dost času na poklidnou siestu pod košatou jabloní. A aby to nebyla jen tak promrhaná chvíle nicnedělání – to já ostatně ani neumím – zavítala jsem do knihkupectví pro nějakou plnohodnotnou společnost.

Chtěla jsem něco, co tak nějak splyne s tímhle krásným počasím. Nějaké letní čtení, příběh, který se odehrává v místech, kde voní posečená tráva, je slyšet zpěv ptáků a cítit čistý, čerstvý vzduch. Po něčem takovém jsem pátrala, ale moje oko ne a ne kápnout na tu pravou knihu. A pak jsem ho mezi kupou společenských románů konečně uviděla!

Se Smolným rokem od Joshilyn Jacksonové jsme si ihned padly do noty. Já věděla, že je to přesně ta kniha, kterou hledám. Knížku jsem ani neprolistovala, nepřečetla si z ní ani kousek, prostě jsem si ji koupila a těšila se, až se natáhnu na lehátko pod naši starou jabloň.

Slocumbovi jsou rodina o třech členech. V pětačtyřiceti nejstarší Ginny  je matkou třicetileté Lizy a babičkou patnáctileté Mosey. Podle Ginny rodinu nejspíš stihla nějaká kletba. Proto mají teď všechny tři strach. Nejmladší Mosey má totiž zanedlouho dovršit patnácti let – má nastat smolný rok.

Mosey rozhodně nechce dopadnout jako máma nebo babička, proto nepodceňuje zásobu těhotenských testů. Je to sice dítě nepolíbené, takže pravděpodobnost těhotenství je mizivá, ale kdo ví? Jednou je to kletba, takže co?

Jenže tento rok je smolný docela jinak, než Moseyiným těhotenstvím. Prostřední Liza totiž utrpí menší mrtvičku, která jí značně znesnadní život. Nejstarší Ginny je ale rozhodnutá pro svou dceru udělat všechno, aby ji pomohla znovu se postavit na nohy. A protože Lize v rehabilitaci nejvíc pomáhá voda, nechají na zahradě vybudovat bazén.

S budováním bazénu ovšem přichází další velká rána. Pod starou vrbou, která bazénu stojí v cestě, se najde malá kovová truhlička s dětskými ostatky.

Kdo to tam zakopal a proč? No Ginny to ví, dokáže ale policii a místní drbny přesvědčit o tom, že je to docela jinak, než to vypadá?

Hned na prvních stránkách mi došlo, že je to ještě daleko lepší úlovek, než jsem vůbec jen tušila. Tahle knížka dalece přesahuje běžné příběhy svého žánru. Jen stěží nacházím ta správná slova, jakými bych Smolný rok ohodnotila.

Smolný rok je propracovaný, promyšlený, zábavný, trochu romantický, docela dost napínavý, chytrý a chytlavý. Prostě výborný. Naprosto mě ohromil a odrovnal a já jen můžu říct, že jsem si četbu užila, jako už dlouho ne. Se Smolným rokem jsem prožila dvě krásná, knižní odpoledne a doufám, že tohle léto bude na podobné úlovky bohaté.25.5.2014 - Kultura - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:8352x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (73)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si