Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

Lék na smutek

Po delší době jsem zase zatoužila po nějaké beletrii a to nejlépe z tuzemských luhů a hájů. Po něčem lehkém, oddychovém, žádný drasťák, prostě normální pohodička, klídek. A tak se stalo, že mi na mysl padlo jméno Táni Keleové – Vasilkové. Dobrá, přiznávám, není to zas tak tuzemský zdroj, ale co si budeme říkat, jednou bratři, vždycky bratři!

Tánino jméno mi do oka padlo asi proto, že nedávno vyšla její nová knížka a knihkupectví jsou jí plná. Když jsem tak obcházela regály, říkala jsem si, že si tu knížku nekoupím – ne! Cpou mi ji skoro násilím a to se mi hrubě nelíbí! Ale zvědavost mi nedala a po marném přemáhání jsem knížku otevřela a začetla se do první stránky. A čekalo mě docela rozčarování.

Jinak to totiž vlastně ani neumím nazvat. Nebyla jsem zklamaná, spíš naopak, knížka mě ihned hodně nadchla, na druhou stranu to ale přesně neodpovídalo tomu poklidnému čtení, co jsem si představovala. Lék na smutek, tak se knížka jmenuje, nezačíná zrovna nejpoklidněji. Spíš naopak, čtenář je vhozen doprostřed utrpení jedné ženy.

Hlavní hrdinkou – v tomto případě se jedná o skutečnou hrdinku – je gynekoložka a porodní lékařka Marika. Zdálo by se, že vede docela normální, poklidný život. Je úspěšnou lékařkou, její práce jí baví, má milujícího manžela a chytrého syna. Byla by to idylka, kdyby její manžel Ferko neumíral na rakovinu. A jak to tak bývá, neštěstí nechodí samo. Krátce potom, co Ferko zemře, se objeví druhá rána. Tentokrát se jedná o Maričina syna Jakuba. Její jediné, milované dítě je v ohrožení života. U třiadvacetiletého mladíka náhle propuká dědičná choroba jater. Choroba, která se stává Jakubovi osudnou.

V tu chvílí ztrácí Marika veškerý smysl svého života – na světě už jí nic nedrží. Propadá smutku, beznaději, apatii. Bolest je tak silná, že ani při práci na chvíli nedokáže zapomenout – a kdo by se jí divil. Utápí se v samotě a depresích, nechápe, proč ji osud tak trestá. Co má dělat? Jak má žít?

A tehdy se Marika setkává s Veronikou. S mladou, nezodpovědnou dívkou, o které doposud nevěděla. Jak se má tedy postavit k tomu, když vyplašená dívka tvrdí, že čeká Jakubovo dítě?

Přečetla jsem to jedním dechem. To se mi u Táni ještě nestalo! Je pravda, že její knížky se čtou skvěle, ale Lék na smutek mě prostě ohromil. Je tak prozaický a přesto neskutečně procítěný. Z každé věty na člověka dýchají všemožné emoce – nenechá vás to nezměněným. Vlastně se ani nebojím říct, že je to asi nejlepší Tánina kniha, kterou jsem četla. Ještě teď je mi tak smutně hezky.

Knížka je propracovaná, plná zajímavých momentů z ordinace i ze soukromého života Mariky. Co mě ale nejvíc zaujalo, byly jednotlivé psychologické roviny postav i příběhu – jsou neskutečně opravdové. Autorka si s tím vyhrála a udělala dobře.

Lék na smutek je poselství pro všechny, kteří cítí smutek a ztratili smysl a naději. Nikdy totiž nevíme, co nám přinese zítřek!16.4.2014 - Kultura - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:8692x


Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (73)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si