Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

Vždycky je nějaká naděje

Od neteře jsem si půjčila knížku Bez naděje od Colleen Hooverové. Asi to zní trochu zvláštně, že si půjčuju knížky od puberťačky, ale potom, co jsem slyšela ty skvělé reference a věhlasné ohlasy, jsem si řekla, že je fuk, že se jedná o teenagerskou romantiku.

Ta nálepka pro teenagery knížce ovšem vůbec nepatří! Je sice pravda, že hlavní hrdinové jsou puberťáci, že řeší obvyklé problémy těchto nevyzpytatelných let, ale celkově je kniha o něčem docela jiném. Nejdřív se smějete, protože je to vážně vtipné, pak prožíváte lásku a nakonec řvete jako malá holka – i když už jste dávno dospělí. Bez naděje v sobě ukrývá daleko víc, než by se na první pohled, podle anotace, nebo klasifikace, mohlo zdát.

Hlavní hrdinkou je adoptovaná sedmnáctiletá Sky. Nikdy nechodila do školy, protože její alternativně žijící matka ji vyučovala sama. Není tedy divu, že Sky je skoro pořád sama. Ale nevadí jí to, má skvělou matku a úžasnou nejlepší kamarádku Six. Po několika bezesných nocí strávených u Six jedením čokolády a koukáním na televizi se ovšem rozhodne, že na poslední rok před maturitou půjde do školy. Chce poznat normální mezilidské vztahy.

Sky je nervózní, ale pevně odhodlaná – lituje jen, že Six zrovna odjela na studijní pobyt do zahraničí. S tím se ale srovná a nastoupí do školy. Jenže tam je to ještě horší, než Six vyprávěla. Z nějakého nepochopitelného důvodu se o Sky začnou šířit nelichotivé zvěsti. Nejspíš je to tím, že si po večerce domů oknem bere různé kluky – jenže tak to není, jak to vypadá! Ale říkejte to puberťákům, Sky je děvka a hotovo. Co na tom, že jediné, co kdy klukovi dovolila, je pusa. Co na tom, že jí to s kluky prostě nebaví – ne snad že by byla na holky, jí prostě fyzický kontakt k srdci nepřirostl. Sky si z toho ale nic nedělá, těch blbečků si nevšímá. Ostatně se seznámila s gayem Brekinem, který taky zrovna nezapadl. Ti dva si hned padli do oka a slíbili si, že tím vším projdou společně – s úsměvem na rtech.

A tehdy přichází on – Dean Holder. Kluk se snad ještě horší pověstí, než má Sky. Je to děvkař, flákač, byl v polepšovně, možná někoho zabil, je arogantní, agresivní a z nikoho si nic nedělá. Brzy si se Sky k sobě najdou cestu. Zrovna on je ten, který ji přitahuje – první a jediný. Sky je jedno jeho minulost, o ní se toho taky nažvanilo, jí se zdá jako fajn kluk – tam pod tou slupkou.

„Obloha je tak krásná. I když je zatažená nebo prší, pořád je nádherná. Mám ji ze všeho nejradši, protože kdybych byl smutnej nebo měl strach, stačí se na ni podívat, a ona tam stejně bude… a pořád stejně krásná.“

Ten kluk je jinačí než všichni ostatní a Sky ho miluje, jenže čím víc je s ním, tím víc se rozpomíná na minulost – a to bolí.

Víc už prozrazovat nebudu, protože čím míň toho víte, tím víc vás to pohltí. Můžu jen říct, že je to jedna z nejlepších knih, co jsem v poslední době četla. Její pointa je hluboká, a když se k ní pročtete, sevře se vám tou opravdovostí srdce. 26.2.2014 - Kultura - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:11254x


Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (380)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (150)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Sem a tam (77)
Zajímavosti pro všechny (77)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Život okolo mne (42)
Povídky (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si