Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

Milostné dopisy a ztracená láska

Poslední dopis od tvé lásky, knížku plnou procítěné, i když v mnoha směrech nenaplněné lásky, jsem našla pod stromkem jako jedno z nejpříjemnějších překvapení. Ještě ten večer – Štědrý večer – jsem se do příběhu začetla. Začetla jsem se do něho tak moc, že jsem nakonec šla spát už hodně k ránu, kdy byl tác s cukrovím skoro prázdný a balíček kapesníků plný slz.

Děj je rozdělený na dva příběhy dvou různých žen z různých časů, vrstev i poměrů. Přesto je cosi spojuje – utajená láska, která není bez problémů a taky pár ztracených dopisů.

To když novinářka Ellie Haworthová vyklízí staré působiště, mezi letitými spisy narazí na dopisy z let, kdy psát je, bylo ještě úplně normální. Ty dopisy ale nejsou obyčejné, jsou milostné a patří vdané ženě! Ellie ty dopisy a příběh lásky ukrytý na těch několika ztracených stránkách natolik zaujme, že se nakonec rozhodne, že vypátrá ony dávné milence.

Je rok 1960 a Jennifer Stirlingová se akorát zotavuje z nepěkné autonehody, kvůli které ztratila paměť. Hojí se dobře a brzy je propuštěna zpět do jejího krásného domova k manželovi a taky všem přátelům. Je to skvělé, jenže ona si na nic z toho nevzpomíná. Ona si totiž nevzpomíná ani na to, jaká byla, co dělala – nic. Nějaký čas plyne a Jenny se snaží být taková, jaká byla podle slov svých přátel a manžela. Jenže tu není ono, něco je tu špatně, něco jí chybí. Jak je možné, že ke svému muži necítí ani špetku lásky? Proč ji kamarádky sledují tím zvláštním způsobem?

A potom narazí na dopis. Je adresován jí a je tak protkán láskou, že se jí ihned rozbuší srdce! Tak je to – Jenny měla milence. Jenže, jenže proč ji už takovou dlouhou dobu nenapsal? Jestli to byla taková láska jako v tom dopisu, proč je teď Jenny takových měsíců opuštěná? Spousta otázek a žádné odpovědi – a zlomené srdce.  

Ani v nejmenším jsem netušila, jak moc mě tahle kniha chytí za srdce. Je to asi ten nejkrásnější a nejlepší milostný příběh, jaký jsem kdy četla. Autorka Jojo Moyesová přišla s velice příjemným prozaickým stylem psaní, který hne i s takovým balvanem, jako jsem já. Píše s lehkostí, od srdce, bez velkých nafoukaných gest a klišé.

Poslední dopis od tvé lásky je nejlepší knížka, jakou jsem pod stromečkem našla. Je hluboká, procítěná, psaná v krásných obrazech, plná lásky a přesto trochu smutná. Už vím, co si bude přát k narozeninám – další autorčiny knihy.

Poslední dopis od tvé lásky je pro každého, kdo má rád starou dobu, a kdo se nestydí vzít si ke knížce kapesník. 11.1.2014 - Kultura - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:11946x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (73)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si