Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

Druhá od Táni Keleové - Vasilkové

Táňa Keleová – Vasilková vydala nový román. No já na něj čekala celkem netrpělivě, takže když se konečně objevil na pultech knihkupectví, jeden z výtisků musel být můj.

Příběh dvou žen – Aleny a Daniely, které se dělí o lásku jednoho muže. Alena je Robertova manželka, mají spolu dvě děti a on u ní vyhledává pocit jistoty a rodinného zázemí. Daniela je jeho milenka a pro něj i jistý druh zábavy a dobrodružství. Alena je plně zaměstnaná péčí o děti, dům, zahradu a domácnost, Robert se naplno věnuje své práci. Bývalá uznávaná šéfkuchařka se s láskou stará o pětiletou dceru Simonku a dvouletého syna Šimonka, se kterým je prozatím doma na mateřské dovolené. Její velkou vášní je zahrada, což se ovšem tak úplně nezamlouvá jejímu manželovi. Často jí připomíná neupravené nehty, ale i plnější postavu – zkrátka na ní rád hledá chyby. Daniela je naopak velice upravená mladá žena, která se stará o svůj zevnějšek i postavu. Vyučuje angličtinu na jazykové škole. Jednoho volného dne si Alena zajde nakoupit nějaké pěkné oblečení pro děti. Tam v obchodě se prvně setkává se svou sokyní – Danielou. Netušíc ovšem o koho jde, si obě ženy padnou do oka a zajdou spolu na kávu. Při společném rozhovoru si ani jedna neuvědomuje, že mluví o tom stejném muži.  

Jenže osud je dost často nevyzpytatelný a rád si s námi zahrává! Do života tohoto trojúhelníku zasáhne Šimonkův nález na mozku. Robert se po této zdrcující zprávě s Danielou rozejde a prožívá chvíle bolesti spolu s manželkou. V nitru ho hryžou pocity viny, chápe to jako krutou odplatu tam seshora. Po operaci syna, kdy se zdá, že je všechno v pořádku, se Alena dozvídá nepříjemnou pravdu. Robert je děvkař.

Daniela naopak prožívá chvíle lásky s novým přítelem. Alena otřesená ze zdrcujících skutečností začíná přemýšlet o svém životě. Naštěstí má oko sebe nové přátele, Danieliny rodiče, u kterých tráví spolu s dětmi spoustu času. Děti berou Danieliny rodiče jako babičku a dědu a stejně je tomu i naopak. Nakonec se Alena rozhodne, dál už to snášet nemůže – rozvede se a začne znovu. Daniela spolu s jejími rodiči jí pomůžou. Naproti nim je na prodej starší dům. Malá rekonstrukce a nábytek podle Aleniných představ z něho udělají její dům snů.

Začíná to vypadat všechno moc hezky. Daniela v sobě ovšem stále řeší jednu jedinou otázku. Má své kamarádce říct, že i ona byla Robertovou milenkou? Má tak ohrozit jejich přátelství, nebo se má zachovat bezpáteřně a nechat to být jen tak?  

Během rekonstrukce žije Alena spolu s dětmi u Danieliných rodičů a už se nemůže dočkat, až se nastěhuje do nového. Mezi tím si sehnala v městské restauraci práci jako šéfkuchařka. Spolu s majitelem vylepšili interiér i exteriér a Alena začala prodávat různé speciality, čímž se malá restaurace stala zajímavou a žádanou v širokém okolí.

 Robert se od rozvodu neozval. Až jednoho dne se zjevil před domem jako duch. Nebylo by na tom nic dramatického, kdyby se tu nesetkal s oběma ženami naráz. Bývalá manželka Alena i bývalá milenka Daniela. Pravda vyšla najevo. Alena se však postaví k celé situaci racionálně. Pro jednoho chlapa snad nezahodí skvělé přátelství s Danielou.

Ze Simonky se stala šikovná prvňačka, Šimonek navštěvuje mateřskou školku. Alena je spokojená. Má dvě zdravé krásné děti, dům, ve kterém se všichni cítí skvěle, rozkvetlou zahradu, práci, která ji naplňuje a to nejpodstatnější, muže, který si jí váží a miluje nejen jí, ale i její děti.

Ehm, kdo že je ten neznámý? No to by asi nebylo úplně nejlepší vyzradit všechny zvraty, které román Druhá přináší. Přináší toho totiž daleko víc, než se dá shrnout do jednoho krátkého článku. 17.10.2013 - Kultura - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:9614x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (375)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (74)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si