Milé čtenářky, milé Dámy,
nadešel čas, abychom vás informovali o plánovaném uzavření diskusního fóra na diskuse.dama.cz včetně všech jeho podstránek a uživatelských účtů. Pokud nechcete přijít o obsah, který jste zde uveřejnily, prosíme, abyste si jej stáhly. Děkujeme za vaši přízeň a doufáme, že nám ji i nadále zachováte na webu dama.cz, kde budete moci po uzavření fóra diskutovat pod články bez nutnosti přihlašování do účtu.

Děkujeme za pochopení,
vaše redakce.

Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Život okolo mne

Nejen cestou z práce a do práce

Maska

„Milé sestry, Lucie a Jano, úkol máme splněný. Teď jsem to spočítala. Zavařily jsme spolu 24 sklenek oloupaných a krájených hrušek, 18 sklenek vypeckovaných švestek, 20 sklenek půlených broskví, máme hotové třicet dvě skleničky s džemem z meruněk a lesních malin. Máte pravdu, v horkovzdušné troubě to šlo velmi rychle. Přes nápady je tu přece internet. Recept schovávám do krabičky: opláchnuté a vypeckované ovoce nasypeme do sklenic, zalijeme horkým nálevem z vody a cukru nebo sladkokyselým v případě okurek, zeleniny. Sklenice uzavřeme čistými a suchými víčky na závit. Na dno plechu dáme starou utěrku, zalijeme do výšky třech cm horkou vodou. Na plech dáme již plné a uzavřené sklenice. Zavařujeme 10-12 minut na 250oC. Vyjmeme a otočíme dnem vzhůru, necháme stát do příštího dne.“ uzavřela monolog nejmladší Majka.

 

Lucie se usmála: „A teď to chce to nějakou pauzu. Vaječný likér ráno vyrobený je již vychlazený. Na nás a dlouhou zimu s kompoty. Připijeme si. Domácímu zavařování práci čest.“

 

„A co tak udělat něco pro sebe, sestřičky moje. Jsme ztrhané jak borůvky. Co tak dát si masku?“ navrhla po třetím přípitku prostřední Jana.

 

„Jsem nejstarší a navrhuji, vše bude z domácích zdrojů. Žádná chemie z drogerie. Abraka-dabra. V lednici máme čerstvá vajíčka, citron, pivo, salátový okurek, ve špajzu olivový olej. Za chvíli se namažeme, pokud již potom vaječném likéru nejsme. “ sdělila Lucie, která byla u sebe doma.

 

Čas relaxu nastal. Všechny tři leží na podlaze v obyváku na plyšáku, pod hlavami polštář s ručníkem. Ve vlasech zábal z piva a oleje, na tom igelitový pytlík. Na tvářích rozšlehané žloutky s kapkou oleje a citrónové šťávy. Na zavřených víčkách plátky okurku. Jak tak ležely a nemohly si povídat, maska pomalu zasychala a nedovolovala používat mimické svaly, tak usnuly.

 

Mezitím přišel z práce manžel Lucky. Vchodové dveře byly otevřené, ale na zavolání nikdo neodpovídal. To je divné, vždyť tady měly být i obě dvě švagrové, jindy je jde všechny tři slyšet přes celou zahradu, ale teď je ticho. Prošel domek, ale nikoho nenašel. V šatně se svlékl do naha, a než se oblékl do domácího oděvu, který si nesl v podpaží, otevřel si pivo a loknul si. Na těle ucítil chlad, francouzské okno na terasu bylo pootevřené. Hromádku oblečení upustil na křeslo a šel okno zavřít.

 

V tom se to stalo. Na zemi za vysokým opěradlem velké sedací soupravy do tvaru „U“ viděl ležet tři těla, na hlavě s igelitem, po tvářích nějaké scvrklé a žluté, na očích nějaké tmavé fleky něčeho. Vedle každé z nich prázdná zaschlá křišťálová sklenička. Polekal se a vykřikl: „ Holky, co to tady děláte ožralé jak motyky?“  V tu chvíli si ani neuvědomil, že je bez oblečení.

 

Probudily se velmi rychle. Z očí jim popadaly zvadlé okurky, na tvářích ztuhla maska, takže ze sebe nevydaly ani hlásku. Jen si všimly, že nad nimi stál nahý. Utekly do koupelny. Po smytí masky a umytí vlasů se společně vydaly na terasu, tam seděl Jindra a volal příhodu svým švagrům.

 

„Uchýláku, ty jsi nás polekal! Ale jsme krásné, že se ti líbíme? Tobě to taky seklo!“ řekly s růměncem na tvářích a kalíškem vaječného likéru v ruce. 24.9.2013 - Povídky - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:3723x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Další blogy- Život okolo mne
Jak se máte
Lžičky aneb Vím, že tě mám
Maska
Tajné nákupy
Mezi nebem a zemí
Od té doby
Lenora
Zvěřinec na gauči aneb s kým máme tu čest
Sebevědomí
Turecké lázně aneb očista těla

Sarbedka - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (382)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (150)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
RECEPTY (89)
Sem a tam (78)
Zajímavosti pro všechny (77)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Patchwork (51)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Život okolo mne (42)
Povídky (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si