Milé čtenářky, milé Dámy,
nadešel čas, abychom vás informovali o plánovaném uzavření diskusního fóra na diskuse.dama.cz včetně všech jeho podstránek a uživatelských účtů. Pokud nechcete přijít o obsah, který jste zde uveřejnily, prosíme, abyste si jej stáhly. Děkujeme za vaši přízeň a doufáme, že nám ji i nadále zachováte na webu dama.cz, kde budete moci po uzavření fóra diskutovat pod články bez nutnosti přihlašování do účtu.

Děkujeme za pochopení,
vaše redakce.

Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Život okolo mne

Nejen cestou z práce a do práce

Tajné nákupy

„Ty máš nové šaty? Zase jsi utrácela?“ zeptal se třicet minut po sedmé hodině rozespalý Roman, který ještě v pyžamu, se objevil ve dveřích koupelny, právě v době, kdy Majka se na sebe usmívala do zrcadla.


„Dneska se mnou můžeš být, můžeme mezi lidi,“ sdělila nahlas svému já do zrcadla.


„Ty jsi cvok. Jsme spolu dvacet jedna let, ale já tě stále nenaučil šetrnosti. Jediné co vím je, že když jsem tě poznal, tak jsi měla tři trička, jedny tesilky, jedny seprané hnědé manšestráky, jeden tlustý zelený svetr, dvě noční košile, jednu puntíkovanou podprsenku a sedmero majtek z Tuzexu s nápisem pondělí až neděle. Pamatuji si to přesně, protože i rok poté to byla tvoje jediná výbava, kterou jsi přinesla do mého bytu. Tak odpovíš mi? Zase jsi utrácela? “ vedl Roman svůj monolog.


Doslova to znala zpaměti, a když s tím minimálně 1x týdně začal, vypnula příjem sluchu. „Odcházím do práce, přeji ti také úspěšný a pohodový den. A odpověď zní: nemám, jen jsem je vyprala v tom novém prášku, co osvěžuje barvu. Ahoj,“ zvedla ruku na pozdrav.


„Proč se bojím říci, že je mám nové. Vždyť chodím do práce, vydělávám, navíc musím vypadat v práci dobře, patří to k mé pozici, nemusím mít značkové věci, ale snad si mohu každý měsíc něco koupit. Už mě nebaví, když si něco koupím, to schovávat u kamarádky Niny ve skříni, která mi pak, až třeba za pár dnů, tašku s věcmi přinese, když ji zavolám, že jsem doma sama,“ stěžovala si v duchu svému druhému já.


„Problémy se mají řešit, chce to jen najít odvahu. Věk na to máš. Svoji výplatu taky. Víš, promiň, říkala jsem to holkám v bance, a ty nejsi sama, kdo má doma šetřílka. Jedna kolegyně to vyřešila. Na vnitřní stranu dveří jeho i své skříně vylepila seznam věcí s počtem kusů, které tam manžel nalezne. Báječný nápad se ujal, dokonce obdržela pochvalu před tchýní. A k tomu se zrodila nová tradice: putovní taška pro kamarádky. Když si koupíš novou nebo dostaneš jednu věc, jednu starou musíš dát ze skříně pryč, většinou tu, kterou jsi neměla rok na sobě. Vypranou ji dáš do tašky a někomu, kdo má stejnou velikost jako ty, ji věnuješ. Věci tak stále slouží svému účelu, někdo to bude zase nosit do práce nebo doma nebo na chatě nebo to dá své kamarádce. Náš babinec chodí 1x za měsíc na kávu a sladkou dobrotu, místo kde to bude, si řekneme vždy při odchodu, s sebou vezmeme putovní tašku, některá z nás donese i věci od svých kamarádek.  Pokud chceš, můžeš mi tašku dát nebo ti řeknu, kdy a kde se příště sejdeme. Zkus to, třeba Romana překvapíš,“ poradila Nina, když dávala do své skříně Majčinou novou sukni. „A taky jsme si určily pravidlo nakupování: za nové osobní věci jako kosmetiku, parfémy, oblečení utrácíme za měsíc maximálně 1% z měsíční mzdy.“


„Majko, proč počítáš ve skříni moje a tvoje věci? Co to má znamenat?“ divil se Roman příští nedělní odpoledne.


„Drahý, víš, nechci již poslouchat ten tvůj monolog o těch mých sedmero kalhotkách. Co bylo, to bylo. Nyní jsme starší, máme toho více, protože máme práci, vyděláváme peníze, oba se máme rádi, chceme spolu zestárnout, a tak píšu seznam našich věcí. Ty pak můžeš dělat ve skříních inventuru na kusy. Jen pokud něco roztrháš, tak to doplníme novým kusem, hadry si pak můžeš vzít do garáže na jednorázové utření něčeho špinavého a vyhodit,“ vysvětlila velmi vážně Majka a zároveň pohledem do zrcadla mrkla na své druhé odvážnější já. 20.9.2013 - Povídky - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:4043x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Další blogy- Život okolo mne
Jak se máte
Lžičky aneb Vím, že tě mám
Maska
Tajné nákupy
Mezi nebem a zemí
Od té doby
Lenora
Zvěřinec na gauči aneb s kým máme tu čest
Sebevědomí
Turecké lázně aneb očista těla

Sarbedka - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (382)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (150)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
RECEPTY (89)
Sem a tam (78)
Zajímavosti pro všechny (77)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Patchwork (51)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Život okolo mne (42)
Povídky (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si