Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

Jak se zbavit cukrovky

Nedávno jsem tu psala o zázračných účincích vyváženého pH. Teď k tomu mohu přidat zase nějaký. Objevila jsem totiž další knihu od Roberta O. Younga, která se jmenuje pH zázraky pro diabetiky.

U nás v rodině se sice cukrovka nikdy neobjevila, ale manžel mojí sestry s ní před nedávnem začal trpět. Není to nic příjemného a pěkného, ale každý se s tím musí nějak vypořádat. Jelikož jsem ale věděla o téhle knížce pro diabetiky, rychle jsem mu ji koupila. Nijak nadšený nebyl a ani tomu moc nevěřil. Jenže když jsem trochu přitlačila na sestru, podvolil se. Naštěstí. Sice cukrovkou trpí dál, ale zdaleka ho netrápí tolik. Píchání inzulínu se ho netýká.

A když jsem si pak knížku procházela sama, zjistila jsem, že to není zas tak složité. Kdyby se u mě nedej bože diabetes objevil, určitě bych začala dodržovat životní a hlavně stravovací styl, který vymyslel pan Young a jeho žena, vyhlášená šéfkuchařka. 

Tento způsob stravování je sestaven především pro diabetiky trpící 1. a 2. typem. A je založen na vyváženém pH. Což znamená, že se celý organismus musí nejdříve očistit a zbavit kyselin a pak se muže ustálit na takové udržovací hladině. Nejlepší způsobem odkyselení je samozřejmě mnoho čerstvé zeleniny – hlavně zelené, hodně vody a takřka žádné maso. To totiž organismus stižený cukrovkou hodně oslabuje. Také není úplně nejlepší ostatní živočišná strava. I ta obsahuje mnoho látek, které přispívají rozvoji choroby. A jistě není nutné dodávat, že sladké pokrmy i ovoce jsou tabu – především ta sladká jídla.

Není to ale tak obtížné, jak to vypadá – dodržování je celkem snadné. Podle tabulek si každý sám najde, co by měl přesně jíst a jak by se měl přesně řídit Youngovou metodou. A jelikož je celkem náročné jíst takřka jen zeleninu, knížce opět nechybí mnoho receptů, kterými se může každý inspirovat. A nejsou to žádné blafy, jsou to už od pohledu chutné pokrmy, kterým nic nechybí – pouze látky způsobující a podporující diabetes.

Knížku jsem prošla celkem podrobně, takže vím, že obsahuje i mnoho rad při akutních potížích, obsahuje seznamy látek škodlivých a dobrých i potravin, ve kterých se vyskytují, a také mnoho příkladů jednotlivých lidí, dodržujících tento životní styl. Není totiž vůbec výjimkou, že se pacienti s cukrovkou, cukrovky úplně zbavili, jen díky správně vyváženému pH a dodržování této převratné metody.  

Jak jsem psala, já cukrovku nemám, ale můj švagr ano a proto vím, že to není nic příjemného. Jsem tedy ráda, že svolil a začal jíst podle pH zázraku pro diabetiky a jeho zdravotní stav se neskutečně zlepšil a dál lepší. A navíc zhubnul, což je pro cukrovkáře velké plus.

Myslím, že téhle knížce a metodě by se mělo dostat velké pozornosti, neboť cukrovkářů přibývá a je to velkým problém. A proč si zdraví kazit ještě víc, když to jde i jinak – zdravě a bez potíží. 26.6.2013 - Zdraví - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:13240x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (375)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (74)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si