Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

Víc relaxu! Trochu té "špíny" ještě nikoho nezabilo

Daleko za duhou a možná spíš blízko tady, v kruté realitě normálního světa, kde vpravo znamená vpravo, a kde prim hraje úspěch. Právě do takového prostředí zasadila Táňa Keleová - Vasilková svůj román Duhový most

Jednatřicetiletá Olga,docela obyčejná žena s docela obyčejným manželem a synem. A celkem nermálním životem – no pro Olgu možná, ale pro všechny okolo už se jejich život tak normální nezdá. Olžinou prioritou je perfektně asepticky vycíděná domácnost, kde na zemi povalující se synova hračka znamená konec vesmíru.

Olga je prodavačkou v lahůdkářství, proto není nic nenormálního, že má své sny, že touží po lepším životě – bohatším, skvostnějším. Zapomíná ovšem a nevidí, nebo spíš nechce vidět, že se má skvěle, že má milého manžela, který by ji s trochou snažení snesl modré z nebe a taky chytrého, zdravého syna Filipa. Ale Olga chce víc a víc a stále se trápí pro nesmysly.

Má trochu nadváhu. Další nepřekonatelný konec světa, který jí brání ve šťastném životě a ze kterého má na čele víc vrásek, než je na její věk zdrávo. Už roky se mučí různými ujetými dietami, které stejně nikam nevedou. Zhubne a zase to nabere, klasické jojo. Je nevrlá, je podrážděná, je negativní a nepříjemná. Zlost si vybíjí na každém, kdo ji padne pod ruku. Stává se z ní necitelná, krutá mašina, dobrá jen k pravidelnému lízání podlah a oken. 

Jenže váha ji trápí dál. Nedá se zkrátka nic dělat, musí zkusit radikální změnu. A hle, váha se začíná hýbat. Olga úspěšně hubne, nic to však nemění na jejím odpudlivém chování a náladě. Jak se malý Filip neučí, hned dostane pohlavek. Proč? Olga je frustrovaná z nové námahy, kterou musí vynaložit na cestě ke své vysněné váze. S vypětím sil nakonec ale dosáhne kýžených výsledků a zdá se, že je spokojená. Dokonce svého muže Milana pustí k sobě pod deku. Velký úspěch.

Ovšem to je jen začátek Olžiny proměny. Na pravidelné zdravotní prohlídce ji lékař oznámí, že má rakovinu. Olze se hroutí svět. V tom nejhorším psychickém rozpoložení navíc přistihne manžela v objetí s jeho mladou studentkou. Olga je na pokraji, chce to všechno vzdát a umřít. O to se ale naštěstí postará její okolí - maminka, syn, kamarádky i manžel. Nikdo ji nechce nechat napospas svému osudu. Olga proto začne bojovat. Ale začala bojovat včas?  

Příběhy od Táni Keleové – Vasilkové mám ráda a platí to i o Duhovém mostu. Možná právě Duhový most má v mojí sbírce knih zvláštní místo. Příběh ženy, která svádí boj sama se sebou. Nejde si přece nevšimnout té osudovosti, kterou je kniha protkaná, a která se mnohdy objevuj i v obyčejném životě. Navíc mám pocit, že podobným způsobem žije mnoho žen, a že mnoho žen netuší, co je skutečným smyslem života, co je důležité a co ne. Proto jsem ráda, že se Táňa Keleová – Vasilková rozhodla prostřednictvím svých románů těmto ženám promluvit do duše. 



11.6.2013 - Společnost - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:15042x

Názory čtenářů

samantha008 13.6. 13:13
Jsem zpátky na vašich stránkách, a to vždy fascinující.Nový objev pro mě tentokrát váš blog! Chvilka štěstí a údivu. děkuji
consultation voyance gratuite
Poslední

Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (375)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (74)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si