Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

Jak zhubnout za pomoci vyváženého pH

Už jsem tu několikrát psala o vlivu pH na náš organismus. Respektive jsem psala o tom, že jsme moc zakyselení a že nám to škodí.

            A jelikož mě ta celá problematika hodně zaujala, pořídila jsem si další publikaci na dané téma. Dnešní knížka se jmenuje pH zázrak – Zhubněte odkyselením a jejím autorem je Robert O. Young. Ten se se svou ženou,  vyhlášenou šéfkuchařkou, problematice pH ve stravě a v organizmu věnuje už řadu let. Svoji studii pak popsal v knihách pH zázrka a pH zázrak – zhubněte odkyselením. A právě ona kniha pH zázrak – zhubněte odkyselením mě oslovila nejvíc.  

Pan Young v ní do detailu rozebírá vliv různých potravin na naše tělo, seznamuje nás s mnoha zajímavými fakty jako například, že nesprávným pohybem můžeme spíš tloustnout, nebo že množství vody, kterou vypijeme za den, by mělo být úměrné k naší hmotnosti. Vysvětluje, že naše tělo netloustne vlivem cukrů, tuků a nedostatkem pohybu, ale že největší podíl na tom má náš překyselený organismus. Ten nahromaděný tuk nás před kyselinami jen chrání! Pokud se však budeme řídit Youngovými pokyny a vypracovaným jídelníčkem, můžeme snadno a poměrně rychle zhubnout. Pan Young ve své knize uvádí i takové případy, kdy lidé hubli až půl kilogramu za den. To byly ovšem případy extrémní obezity. Celá kniha je popsaná z hlediska USA, kde jak každý ví, je procento obezity největší. A za všechno samozřejmě může nesprávné stravování, nevyvážené pH. Podle manželů Youngových je nejdůležitější správná vyvážená strava, kdy přijímáme velký podíl zásadité potravy. Nejvhodnější je pak zelená zelenina.  

V knize se dál dovídáme, že není nezdravé být vegetarián. Naopak je to žádoucí, jelikož naše těla nejsou uzpůsobena k trávení mrtvých živočichů. Drůbež je například jednou z nejhorších složek stravy! Pan Young to vysvětluje tak, že drůbež nemočí, a tudíž se všechna kyselina, která jinak odchází v moči, usazuje ve svalové hmotě. My si pak dáme kuřecí prsa společně s pořádnou porcí kyselin.  

Zkrátka bychom měli vynechat všechnu chemii, polotovary, fastfoody a raději bychom je měli nahradit čerstvou a kvalitní zeleninou, čistou vodou a zdravým pohyb. 

Mě samotnou nejdřív kniha zaskočila. Některá tvrzení se mi zdála trochu extrémní, ale po důkladnějším pročtení jsem tomu začínala přicházet na kloub. A taky na chuť. Uvědomila jsem si totiž, že účinky této metody sama znám.  

Už víc jak šest let jsem vegetarián. Moje okolí mě nechápalo, známí se mi smáli, jak jen můžu vyměnit maso za nějakou zeleninu. Nechápali a nevěřili, že je mi mnohem lépe bez masa, že je mi fyzicky skvěle! Dnes konečně vím, čím to bylo. Díky tomu, že jsem přestala jíst maso a uzeniny, jsem zneutralizovala pH ve svém těle. A světe div se, dokonce jsem hubnula. 

Každému se Youngova tvrzení možná líbit nebudou, přesto myslím, že knížka přináší mnoho užitečné – ať jde o vědecké poznatky, nebo o zdravý jídelníček. Není totiž nutné dodržovat onen režim tak striktně, stačí se jím řídit okrajově, stačí dbát na množství zeleniny i pohybu. Stačí se naučit mít rád zdravé věci.6.6.2013 - Zdraví - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:15531x

Názory čtenářů

samantha008 13.6. 13:19
Gratulujeme k vaší vynikající práci a dávají nám možnost "viset" inteligentní!
voyance gratuitement
Poslední
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (375)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (74)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si