Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

Netvařte se kysele! I to má dopad na vaše zdraví

Neddávno jsem tu psala o naší fyzické kyselosti, teď je řada na té psychycké.

Poselství tvé duše je další úspěšnou knihou německého terapeuta Kurta Tepperweina. Ten zkoumá dopady našeho psychického stavu a rozpoložení na naší fyzickou schránku. Poznatky z tohoto výzkumu rozvádí ve svých předchozích knihách, jako jsou: Co ti napoví nemoc, Nemoci vyčtené z tváře, nebo Pryč s kyselostí! A právě na knihu Pryč s kyselostí! Navazuje Poselství tvé duše. Díky těmto dvěma publikacím se dokážeme úspěšně a celkově odkyselit. Pryč s kyselostí! nás zbaví naší fyzické kyselosti a Poselství tvé duše zase té psychické.

A co všechno naši psychiku zakyseluje? Třeba potlačovaný hněv – váš šéf vás naštval, ale vy si to s ním vyříkat nemůžete, tak to držíte v sobě a kyselíte. Nebo třeba obyčejná závist – mnohdy nevědomá. Nebo přílišný egoismus, strach, lítost, nervozita, žárlivost – to všechno jsou mentální faktory, které překyselují naši mysl a leckdy i tělo a brání nám tak v úspěchu. Ovšem ani takové kouření, panák před spaním nebo hranolky nejsou tím nejlepším, co bychom mohli pro svojí mentální rovnováhu udělat. Tím, že si tělo zanášíme nečistotami či chemií, zároveň ohrožujeme i svou mysl. Je to provázaný koloběh a všechno tak souvisí se vším. Ostatně jsme jedna celistvá bytost s tělem, duší a psychikou.

Samozřejmě ale, že jako ve všech svých knihách i v Poselství tvé duše nám pan Tepperwein překládá různé způsoby řešení. Vypracoval duševní cvičení, kterým opět nabydeme psychickou rovnováhu. Naučíme se, jak žít správně sami se sebou, jak se pochopit a jak si porozumět. Naučíme se, že to jací jsme, je správné, a že vůbec nevadí, že nezapadáme do konceptu přijatého společností. Neboť jak tvrdí Kurt Tepperwein, nejhorší, co člověk může udělat, je, že se začne přizpůsobovat svému okolí, že se začne formovat jistému zavedenému principu a ideálu, že se začne chovat jako všichni ostatní, že začne kopírovat lidi ze svého okolí a úplně tak zapomene na sebe a na své já. To všechno se v knize dozvíme a na to všechno také dostaneme mnoho rad a poučení. Knížka je navíc velice přehledná, srozumitelná a dopodrobna popisuje jednotlivě rozpracované body.

Filozofie celé knihy by se dala shrnout do jednoduché teze, tedy že bychom měli být sami sebou, a že bychom s tím měli být také vyrovnaní a spokojení. Pokud toto dokážeme naplnit, náš život nabyde daleko jiných rozměrů – mnohdy pro nás neznámých, ale přesto příjemných. Zjistíme, že můžeme být spokojení, i když nejsme první a zrovna nemáme všechno, co ostatní. Zjistíme, že čím víc budeme spokojení a čím míň budeme tlačit na pilu, tím víc nám budou věci vycházet – naše pozitivní a vyrovnaná energie si přitáhne zase jen pozitivní energii.

Jednoduše buďme takoví, jací jsme, a bude nám nejlíp, budeme šťastní, zdraví, v pohodě.31.5.2013 - Zdraví - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:13096x

Názory čtenářů

samantha008 13.6. 13:21
Děkuji vám, že jste nám odpočinout, vaše stránky jsou úžasné, jsem každý den znovu a já nevidím žádný konec, takže tam jsou novinky.
Děkuji vám za to, že nám tolik štěstí!
voyance gratuite par mail
Poslední

Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (73)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si