Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

A taky je důležité myslet na sebe!

Někdy se stane, že i z obyčejné písařky vyroste žena, na které stojí celá společnost. Mladá Nina je toho zářným příkladem. Je až s podivem zarážející, že si v padesátých letech dokázala vybudovat tak vážené jméno a tak prestižní postavení. A přitom opravdu začínala jako písařka. Jenže shodou okolností, svou pílí a taky s pomocí štěstí, se jí podařilo, stát se úspěšnou agentkou ve velmi mocné umělecké agentuře v New Yorku.

Aby na sobě začala pracovat, byl vlastně nápad jejího kolegy Elliota – muže, kterého vídala ve výtahu. A další shodou okolností, jak to tak v životě bývá, spolu začali chodit a později se i vzali. Vypadalo to krásně a romanticky. Ovšem Elliotův osud nebyl tak příznivý, jako ten Niny. Jeho kariéra začala nabírat strmý pád. Zkrátka musel v agentuře skončit a jít dělat obyčejnou práci. Ninu to však neodradilo a se svým manželem zůstala. Nebyla povrchní, nezáleželo jí na tom, že ona sama je velké zvíře, a že Elliotovi se nedaří – jednoduše ho milovala. To bylo nejdůležitější. Byli šťastní. Tedy do doby, než přišla otázka potomka. Oba dítě moc chtěli, ale nějak jim to nešlo. 

Po mnoha vyšetřeních se ukázalo, že je Nina neplodná. Dítě přesto dál chtěli, a tak se rozhodli pro adopci. Po mnoha zdlouhavých procedurách, jim byl do péče svěřen malý chlapec jménem Danny. Začínalo to vypadat slibně. 

Nina svojí dobře našlápnutou kariéru ovšem velice riskovala, neboť s dítětem zůstala půl roku doma. To byla podmínka úřadu. A co víc, když pak dostala neodmítnutelnou nabídku vést v Kalifornii filiálku, odmítla ji. Kvůli dítěti a hlavně kvůli manželovi. Prý pro jeho práci, ale víc pro to, aby se necítil tolik jako outsider. To bylo tou největší chybou.

Elliot totiž svojí kariérní nabídku bez váhání využil. Prostě se sbalil a od rodiny odešel. Danny mu začínal lézt na nervy. Vypadalo to, že z malého chlapce roste velký tyran. To se Elliotovi nelíbilo, nelíbilo se mu, že by měl mít tolik starostí s cizím klukem.  

Nina zůstal sama se synem a Elliot si zase šel svojí cestou. Ze začátku lákavou, ovšem ve výsledku opravdu strastiplnou. Zjistil plno nepříjemných věcí a uvědomil si, kde chyboval a jak hrozně se zachoval. Jenže to už je pozdě. A i když mu skoro dospělý Danny odpustí, ke své ženě už se vrátit nemůže. Ta se svým novým mužem vychovává krásnou malou holčičku. 

Promarněnou šanci od Ericha Segala jsem přečetla takřka na jeden zátah. Nejdřív jsem si říkala, že to bude nějaké obyčejné lovestory, jaká já moc nemusím, ale nakonec se z toho vyklubal zajímavý příběh. Docela žasnu nad Ninou, tak laskavou a vstřícnou ženou, tak úspěšnou a přesto skromnou a milující. To se dneska už moc nenosí. Možná právě proto na mě příběh působil tak pohádkovsky – v určitých pasážích. A na jiných místech byla kniha až moc realistická, člověk si až moc dobře uvědomí, že musí stát nohama pevně na zemi. 

Pro mě ale Promarněná šance není jen zajímavým příběhem, já v ní vidím obyčejnou pravdu. Nikdy bychom neměli obětovat úplně všechno, nikdy totiž nevíme, pro koho se doopravdy obětujeme.

Jak už jsem psala, knížka předčila moje očekávání – z toho mám radost. Vždycky mám radost, když je něco lepší, než si myslím. Promarněná šance určitě nebylo promarněné čtení.30.5.2013 - Kultura - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:9280x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (73)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si