Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

Nemoci vyčtené z tváře

Když jsem byla nedávno na návštěvě u své maminky, její chování se mi zdálo trošku divné – trošku podezřelé. Pořád si mě tak divně prohlížela, pořád mi zblízka zkoumala uši, nos a vrásky na čele. No řeknu vám, cítila jsem se divně a hlavně jsem se začínala strachovat o její duševní zdraví. A pak, když promluvila, mi bylo jasné, že už se opravdu zbláznila. Prozradila mi totiž, že můj ušní lalůček říká, že jsem dostatečně energická, a že se moje tělo umí dobře regenerovat. Naháněla mi trochu hrůzu. Pak mi to ale došlo, na stole jsem uviděla knížku, která se jmenovala Nemoci vyčtené z tváře od Kurta Tepperweina. No jo, máti v akci, zas ji něco chytlo, říkala jsem si.

Nechala jsem se nakonec přemluvit a tu knihu o patofyziognomii jsem si odnesla domů. Knížku jsem jen tak odložila a nevšímala si jí. Když jsem si ale potom před zrcadlem upravovala vlasy, pozornost mi upoutal můj křivý nos.

 Co vám budu vykládat, už se svojí mamince nedivím, že byla tou knížkou tak posedlá. Mě to postihlo taky. Začala jsem nejdřív u sebe a pak jsem svůj zkoumavý pohled přemístila i na své kamarády a známé. A nevěřili byste, co všechno jsem se o nich dozvěděla. Která má kamarádka je chudokrevná, která je zas naopak energická – jen vybuchnout, která bude mít jednou problémy s váhou, nebo taky se srdcem. U svých kamarádů jsem zjistila, který má víc sklony k tomu být nemocný, který možná dostane cukrovku, a který je zdravý jak rybka. Zkrátka se svojí diagnostikou bych dr. House mohla strčit do kapsy.

 Vím, zní to, jako že jsem uvěřila šarlatánství, ale není to ani zdaleka tak. Ta tvrzení v knize a má tvrzení nejsou hlouposti, mnoho oněch případů, které jsem vyjmenovávala, měly svoje opodstatnění. Má kamarádka, u které jsem podle uší a nosu poznala, že je chudokrevná, a že jí špatně funguje štítná žláza, je opravdu takové bledé neštěstí, které užívá plno léků – na štítnou žlázu. A tak bych mohla pokračovat u všech!

 Sama kniha Nemoci vyčtené z tváře je skvělá. Začíná krátkým úvodem a pak už jde rovnou na věc. Obsahuje asi nějakých dvacet kapitol, kde se každá ta kapitola věnuje jednomu konkrétnímu obličejovému jevu – tedy, očím, uším, bradě, vráskám, tvářím, pleti a tak dále. Pak následuje seznam asi sedmi set hesel jednotlivých příznaků a jejich významu. Knížka taky obsahuje rejstřík odborných výrazů, ve zkratce řeč těla a orgánů a známky životní sily a zdraví. Je to asi nejkomplexnější celek, jaký jsem o patofyziognomii měla tu možnost vidět a číst. Nemoci vyčtené z tváře jsou přehledné, srozumitelné a skutečně velice obsáhlé a dopodrobna rozepsané.

Jak jsem nejdřív myslela, že je maminka blázen, teď už ji plně chápu a nedivím se jí. Knížku jsem si pořídila taky a čas od času někoho prozkoumám. Je to docela sranda. Proto tedy nebuďte překvapení a hned nevolejte Chocholouška, jen proto, že vám někdo trochu víc zblízka zkoumá vaše zvláštně tvarované oči – není to blázen, jen si dělá úsudek o vašem zdravotním stavu.16.5.2013 - Zdraví - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:23972x

Názory čtenářů

domácíbuchtička 19.5. 15:27
Ahoj. Prima kniha. Ale co z toho. Víš, co tě bolí, jdeš k lékaři a ten ti řekne: "A co na to chcete předepsat?" Aspoň u nás to tak chodí.
Poslední

Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (73)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si