Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

Dukanova dieta je fajn, jenže kde brát stále nové recepty?

Nedávno jsem četla knížku Dukanova dieta – jak rychle a přitom trvale zhubnout. Byla jsem z ní vážně nadšená, konečně jsem objevila knížku, která je o zdravém hubnutí a o zdravém životním stylu. Žádné hollywoodské diety se nekonaly! Já jsem hubnula a byla jsem spokojená. Jenže po čase jsem začala zjišťovat, že už nevím, co vařit a jíst. Začínala to být nuda – nedostavovaly se žádné inspirace. No samozřejmě myslím inspirace v duchu Dukanovy diety – smažák bych si dát ještě zvládla.

Už jsem byla opravdu nešťastná a do mysli se mi skoro prokousaly myšlenky, že s Dukanovou dietou seknu! Bohudík mě zachránila maminka, přinesla mi, mně zprvu povědomou, knížku. Říkala jsem si, na co mi kupovala Dukanovu dietu? Tu už přece mám! Ale pak jsem si všimla, že to není moje knížka, ale jen jakési její pokračování.

Moje drahá maminka, která věděla, jak se trápím nudnou stravou, mi opatřila knížku Dukanova dieta ve 350 receptech, kterou napsal pan doktor Pierre Dukan právě pro takové, jako jsem já – pro ty, co už si nevědí rady. No umíte si představit to moje nadšení! Ihned jsem knížkou začala listovat a hned se mi nad kdejakým chutným receptem zbíhaly sliny. A že jich tam bylo – rovných 350!

Moje nová oblíbená knížka/kuchařka je ve všech ohledech skvělá. Je přehledná, srozumitelná, snadno čitelná a hlavně užitečná. Hned na začátku je stručné povídání o pravidlech diety. Je to pro ty, kteří si předchozí knížku nekoupili a o Dukanově dietě toho zas tolik nevědí. Je tam opět stručně vylíčeno, jak dodržovat fáze hubnutí, kdy jíst které potraviny, jak pít a čemu se vyvarovat. Pak ale na řadu přichází první velká kapitola, která je zaměřená na čistě bílkovinné pokrmy. Ta je pak dál rozdělená na mnoho podkapitol, jako jsou ryby, maso, drůbež či sladké pokrmy. Každý oddíl obsahuje mnoho receptů, které jsou jasně popsané, vysvětlené – no jen vzít hrnce a dát se do vaření. Dalším oddílem jsou pokrmy z bílkovin a zeleniny, kde je dělení podkapitol a popis receptů stejný, jako u předchozí kapitoly. Závěrečnou kapitolou s chutnými recepty jsou omáčky. Ty jsou samozřejmě nedílnou součástí naší stravy, je ovšem už trochu složitější připravit je tak, aby byly v souladu s Dukanovou dietou. Pokud budete mít svojí Dukanovu dietu ve 350 receptech nastudovanou stejně jako já, knížka pro snadné hledání obsahuje i abecední rejstřík. Jak říkám, je to radost si počíst. A každý, kdo má rád jídlo, si tuhle kuchařku zamiluje a nebude se jí chtít vzdát.

Jak je na obálce psáno: Jednoduchý jídelníček vám pomůže zbavit se nadváhy jednou pro vždy. Je to naprostá pravda, pocítila jsem to na vlastní kůži. Rozhodně si ale nemyslím, že Dukanova dieta ve 350 receptech je vhodnou knihou jen pro lidi s nadváhou a pro ty, kteří drží Dukanovu dietu. Já sama jsem přesvědčená, že každý, kdo rád jí, kdo rád experimentuje, kdo má rád zeleninu, si v téhle kuchařce najde něco, co mu bude chutnat, a co si zamiluje. Nemyslete si, že u nás doma se podle ní stravuju jen já – už na ní jede celá rodina.

Jednoduše, Dukanova dieta ve 350 receptech je od začátku až do konce nabušená rozmanitými recepty, které jsou ale lehko stavitelné, moc dobré, a ani vaši peněženku tolik nevyždímají. A co je na té knize a receptech úplně nejlepší? Zvládne je připravit i takové dřevo, které připálí vodu na čaj. Tedy já.

Jak napsal Daily MailVaše poslední dieta. Francouzi ji drželi v tajnosti roky!10.5.2013 - Vaření - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:20986x

Názory čtenářů

slimacka 28.5. 20:19
Recepty pre Dukanovu diétu nájdete aj na webstránke http://www.dietyachudnutie.sk/tag/dukanova-dieta/ ! Aj mnoho ďalších tipov a informácií o chudnutí ;)
Poslední
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (375)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (74)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si