Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

Nikdy, je silné slovo!

Prozaické Nikdy je název další úspěšné knihy Táni Keleové – Vasilkové. Stejně jako název i celý příběh knihy je prozaický, nic to ale nemění na jeho poutavosti, vážnosti a především opravdovosti – vždyť tohle se mohlo stát zrovna vaší kamarádce anebo dokonce vám.

Nikdy je příběh Katky, ženy ve středních letech, která žije svůj spokojený život s manželem a dospívající dcerou. Navíc má skvělé kamarádky, má sestru a tatínka a krásný domov – idylka ne?

No právě! Nic krásného ale přece nemůže být skutečné a trvat napořád. Ani Katčino štěstí nebylo takové, jak si ho představovala. Nejjasněji jak mohl, jí to ukázal její manžel Petr. Věnoval jí ten nejunikátnější dárek k narozeninám, jaký jen mohl – totiž rozvod. Prý ji nemiluje a navíc se svou mladou sekretářkou čekají dítě! Na co by tedy tvrdnul u milující Katky, která pro něho obětovala vše – svou kariéru, svou hrdost, svojí přirozenost!

Příběh nás provází Katčiným utrpení a všemi jejími emočními procesy. Seznamujeme se s jejími kamarádkami, které jí v nouzi přispěchají na pomoc, a dozvídáme se, jak jsou pro ni důležité – ostatně pro koho přátelé nejsou? Prožíváme všechno, co Katka a sledujeme, jak se se svým novým osudem pomalu vyrovnává, jak se mění a jak roste.Nikdy

Katka si uvědomí, že všechno zlé je k něčemu dobré, a že taky může začít od úplného začátku – nanovo a po svém. Hrdince totiž najednou došlo, jak moc byla zaslepená, a jak moc se svému muži odevzdala a zničila tak svojí osobnost. Dochází jí najednou, co všechno dělala špatně, jak hodně se obětovala, a že to nebylo to nejlepší, co mohla udělat. Svých dvacet let života neprožila, ale jen proplula v Petrových nárocích a požadavcích, které bez mrknutí oka plnila. Pro štěstí druhých zapomněla na to své. Jenže nikdy není tak pozdě!

V celém příběhu nejsou nejdůležitější pracné popisy postav, ale předně životní situace, které se denně dějí milionům lidí na celém světě. Autorka se nám snaží co nejlepším způsobem přiblížit všechny ty drobné i větší pocity, city a nálady, které člověka přepadnou, když se v jeho životě stane něco nečekaného, něco zlého. A taky se nám snaží do žil vlít trochu naděje, protože existuje plno žen, které žijí podobně jako románová Katka.

Příběh je poutavý právě tím, jak je opravdový, reálný, lidem blízký – je utvářen lidmi a ne jen představami autorky. Celá kniha pak v sobě nese poselství pro všechny ženy, které trpí oním „komplexem“ obětování se pro rodinu. Ukazuje nám, že rodina může být šťastná i bez samaritánek.

Další příjemné, oddechové čtení, které je protkané emocemi, lidskými osudy a životními pravdami.24.4.2013 - Kultura - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:10297x


Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (73)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si