Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

Dukanova Dieta

Náhodou, jak to tak bývá, se mi do rukou dostala zajímavá kniha o hubnutí. Půjčila jsem si jí od své švagrové, která díky ní zaznamenala obrovské úspěchy v boji s tuky. Byla jsem z toho tak překvapená, že mě samotnou zajímalo, co se za tím skrývá!

Byla to knížka Dukanova dieta – Jak rychle a přitom trvale zhubnout od Dr. Pierra Dukana. Pan Dunak je proslulý dietolog, který svou dietu vypracovával asi dvacet let. No dal si na ní opravdu záležet a zdá se, že se mu to vyplatilo. Slaví s ní totiž plno úspěchů! Když jí asi před deseti lety poprvé zveřejnil, stala se ihned bestselerem po celém světě. Dnes podle ní hubnou miliony lidí včetně mnoha známých filmových hvězd.

Dukanova dieta nás provází celou procedurou ditety – všemi čtyřmi fázemi. Učí nás, jak správně všechno dodržovat, jak se obrnět trpělivostí, jaké potraviny ano a jaké ne, jak často jíst a pít, jak se hýbat. Zkrátka nás navede na změnu životního stylu, která je jen k lepšímu. V Dukanově dietě je zahrnuto i plno vědeckých studií a poznatků – všechno do detailu vysvětlené a popsané. Na závěr pak najdeme mnoho zajímavých receptů, které nám hubnutí usnadní.

 

Čtyři fáze hubnutí:

 

První je ofenzivní, kdy čisté bílkoviny vedou k rychlému úbytku tělesné hmotnosti.

 

Druhá je alternativní. Střídájí se bílkoviny a zelenina v rovném poměru.

 

Třetí fáze je fáze konsolidace, kdy jsou povoleny i další potraviny.

 

A poslední čtvrtá je fáze definitivní stabilizace. Dá se to přirovnat k matematickému příkladu: proteinový čtvrtek + chůze do schodů + tři polévkové lžíce ovesných otrub = trvalý výsledek bez jojo efektu.

 

Díky této knížce a dietě je možné za krátkou dobu zhubnout velké množství přebytečných kilogramů a zároveň je znovu nenabrat zpět. Pan Dukan nás nenutí hladovět, to ani náhodou, budete si myslet, že přišly hotové žně! Stačí se naučit správně se zásobovat bílkovinami a zapomenout na cukry. Ne, nemusíte se bát, mlsná vás honit nebude. Jednoduše začněte dodržovat všechny postupy a vaše vysněná postava bude zas o krok blíž k vám.

 

I když se na první pohled zdá, že je kniha až moc odborná a učená, chápe se velice snadno a nenechává v nás žádné nezodpovězené otázky. Je dobře členěná a proto i snadno čtivá – zvlášť pak když odhalíte kouzlo, které ukrývá. Skutečně totiž funguje, třináct milionů lidí, se přece mýlit nebude.

Tahle kniha asi nebude pro ty největší netrpělivce, kteří by nejraději zvolili hollywoodskou dietu o pomeranči a kávě, ale pro všechny ostatní, kdo skutečně chtějí zhubnout a svou váhu si udržet, je Dukanova dieta jako dělaná.24.4.2013 - Zdraví - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:16520x

Názory čtenářů

Bukviška 29.4. 11:27
nepomlouvejte JIRKO CH.
Poslední
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (73)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si