Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Postřehy z mojí hlavy

Jsem vášnivá knihomolka, proto asi nebude těžké odhadnout, o čem nejraději píšu! :) Zkrátka, miluju knížky a ráda se s druhými dělím o své dojmy z četby :)

Jaký je ranč u dědečka?

Zrovna jsem dočetla nový román slovenské spisovatelky Táni Keleové-Vasilkové a musím říct, že je opět skvělý. Je velice civilní, na nic si nehraje a proto mě, a myslím že i vás, snadno a rychle vtáhne do děje. Jak jednou knihu otevřete a začtete se, nebudete chtít přestat. Je to příběh obyčejných lidí, kteří prožívají svoje osudy v krásném romantickém prostředí venkovského ranče.

Příběh nás přivádí na ranč, který hlavní hrdinka Julka zdědila po svém milovaném dědečkovi, a kam se odstěhovala po rozvodu s manželem Karlem. Ten jí totiž jednou oznámil, že se chce rozvést. Julka si myslela, že žertuje, jejich život byl skvělý. Jenže když jí Karel oznámil, že čeká dítě s mladou ženou, a že s ní chce žít, Julka musela uvěřit. Život který žila, přestal existovat!  Tak vzala svou dceru Tamaru i sebe, odstěhovala se daleko na venkov a začala se snažit zapomenout na svůj dosavadní život.

Julka je veterinářka a je jí jasné, že teď už nebude mít tolik pracovního uplatnění. Tak se rozhodne, že začne úplně nanovo. Veškeré své finanční prostředky investuje do rekonstrukce ranče a v horním patře nechá vybudovat pokoje pro
Ranč u dědečka hosty. Z jejího milovaného ranče se stává útulný hotýlek pro ty, kteří mají rádi přírodu, klid a taky koně.
 
Postupem času se Julka začne vyrovnávat se svým novým životem a zvyká si na samotu. Zas tak sama není, má přece přátele a zvířata. Julka nehledá partnera ani žádný vztah, žije pro svojí dceru a je spokojená s tím, co má. Ovšem život jí přináší i různá vzplanutí, prožitky a zážitky, radosti i strasti - její život rozhodně není žádná nuda.

Julka je krásná a silná žena, která toho prožila už dost. Jen tak něco jí z míry nevyvede. Přesto se občas najde něco, co s ní trochu zacloumá. Třeba když se dozví, že Tamara měla nehodu a je v kómatu.
 

 

Velice odechové a milé čtení, do kterého se tak snado vcítíte. Budete chtít prožívat tom co Julka a bude chtít žít na ranči.18.4.2013 - Kultura - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:15098x

Názory čtenářů

Bukviška 29.4. 11:28
Můj dedeček má rád moji vagínu
Poslední
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Čaj s nápadníkem
Když vaše dítě spáchá sebevraždu
Tomu se říká život jedna báseň
Existence posmrtného života
Jak nám mohou poradit duše?
Erotický thriller
Manželky
Mapa vztahů
Vypravěčka
Manželovo tajemství

Morise - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (73)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si