Milé čtenářky, milé Dámy,
nadešel čas, abychom vás informovali o plánovaném uzavření diskusního fóra na diskuse.dama.cz včetně všech jeho podstránek a uživatelských účtů. Pokud nechcete přijít o obsah, který jste zde uveřejnily, prosíme, abyste si jej stáhly. Děkujeme za vaši přízeň a doufáme, že nám ji i nadále zachováte na webu dama.cz, kde budete moci po uzavření fóra diskutovat pod články bez nutnosti přihlašování do účtu.

Děkujeme za pochopení,
vaše redakce.

Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Život okolo mne

Nejen cestou z práce a do práce

Od té doby

„Mami, proč máš tak povislé břicho? Proč si to nemažeš nějakým krémem? “ zeptalo se a zároveň dalo návod již velké dítě své maminky.


„No, moje milé dítě, to mám od té doby, co ses narodilo.  Víš, v těhotenství jsem přibrala jen 9500g a moje miminko mělo 4000g, tak se mi ta kůže nějak moc natáhla. A od té doby, si to mažu, občas cvičím, ale lehké strie mi na památku zůstaly a s věkem nějak drží stále i špečky moje nemilované,“ povzdechla si s úsměvem jeho máma.


„To máš štěstí, že mě máš, jinak by ses neměla tolik roků na co vymluvit. Tak za to, že jsi zestárla, mohu vlastně já.  Ale bojuješ s tím dobře, maminko moje. Důležité je umět si odpovědět, co je příčinou každého problému,“ uzavřelo debatu dítě.


Máma se zamyslela. Je pravdou, že když si vše sama sobě dobře obhájí, nějak lépe vidí to všechno okolo sebe. A tak vždy jen zavzpomíná a poté si odpoví.


Od té doby, co jako velmi mladá spala ráda až do obědu a pak slyšela hlas její mámy, že to není normální, že spí více než půlden, dala ji za pravdu, až když měla doma své dítě. Na spánek zůstal čas dle režimu mimina, které ovšem moc spánku nepotřebovalo. Ještě, že měla předespáno. Nyní se probouzí brzy ráno, přes den usne, jen když je nemocná. Má pocit, že by jí něco uteklo. Vždyť den má jen omezený čas hodin.


Od té doby, co se naučila číst, chtěla k narozeninám jen knihy. Byla ráda, že její dítě má knihy rádo taky, a tak ho naučila číst ještě před tím, než šlo do první třídy. Uvědomovala si, že to asi není dobré, co pak bude dělat ve škole, ale pak už si mohli číst vedle sebe oba dva. A nyní ono ji naučilo používat elektronickou knihu. Takové něco za něco. Vzájemný barter máma-dítě, dítě-máma.


Od té doby, co zjistila, že vidí do lidí, tak neztrácí čas tím, aby své volno trávila s někým, kdo je negativní. Má štěstí, že celá její rodina je na stejné vlně. Vždy s úsměvem, i když to někdy nejde a občas i bolí, ale přece si nebudeme stěžovat sami na sebe. Každý z nás je životním manažerem svého já.


Od té doby, co zjistila, že dělat dobré skutky jí dělá dobře, tak se snaží udělat každý den jeden. Nevadí, že to někdy není pro druhé, udělá si radost i sama sobě. Vlastně pro sebe jich denně zvládne několik: pozdravit sluníčko a usmát se na sebe do zrcadla, nasnídat se, jít s potěšením do práce, těšit se na návrat domů …


Od té doby, co navštívila velký a barevný New York, tak sleduje ceny výhodných letenek a čeká na odpověď, že její dítě poletí opět s ní, protože se tam s ním cítila v bezpečí. A protože NY je po Praze a jejich malé zahrádce místo, kde se cítí fajn, dává za pravdu i reklamnímu sloganu I love NY.


Od té doby, co se naučila vyrábět z různých perliček anděly, tak má pocit že ji více chrání. Stejného názoru jsou i ti, kteří od ní andílka mají také, jejich život se prý nějak uklidnil od té doby… 18.2.2013 - Povídky - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:3835x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Další blogy- Život okolo mne
Jak se máte
Lžičky aneb Vím, že tě mám
Maska
Tajné nákupy
Mezi nebem a zemí
Od té doby
Lenora
Zvěřinec na gauči aneb s kým máme tu čest
Sebevědomí
Turecké lázně aneb očista těla

Sarbedka - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (382)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (150)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
RECEPTY (89)
Sem a tam (78)
Zajímavosti pro všechny (77)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Patchwork (51)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Život okolo mne (42)
Povídky (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si