Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Život okolo mne

Nejen cestou z práce a do práce

Lenora

V TV se objevila zpráva, že jsme se jako národ umístili ve světě na 66. místě v lenosti. Průzkumu se zúčastnily 102 země. Podle statistiky a klíče mezinárodního vědeckého týmu tak máme 25% líných obyvatel. A tak jsem se zamyslela…


Já mám ráda svou lenoru. Je to sice neohlášená, ale očekávána návštěva. Navštíví mne sice občas, ale mé tělo ví, že už je jí třeba, a věnuje jí svůj čas. Nepíše předem žádné zprávy, nezvoní, ale je tu. Cítím lehké mravenčení v zádech, mám pocit, že musím udělat pár pohybů rameny, aby se mi mohla usadit na hřbetu. Je lehká a příjemně hřejivá, taková sametová. Nyní hurá. Na společné chvilky se těším, scénář se odehrává na různých místech, dle času, kdy mne navštíví a podle toho jak dlouho se jí mohu věnovat nebo ona mi? Vlastně ani nevím, o koho v danou chvíli jde, ale mám pocit, že ona je líná, aby přemýšlela, že o ni.


Mám vstávat – natáhnu se jak dlouhá tak široká, protáhnu se do všech stran, u toho mám zavřené oči. Je mi báječně. Po dvou až třech minutách vstávám. Těším se, jak se zase probudím.


Nemusím vstávat – narovnám si peřinu, přikryju se až po bradu, ležím rovně na zádech a tetelím se blahem, ještě by to něco chtělo, že by více tepla, podívám se na vedlejší postel…


Jsem v práci – sundám si prstýnek a hodinky, naliju si sklenici vody, postavím se k oknu a dvě minuty se dívám na lidi v ulici, projíždějící auta, tramvaje. Pomalu popíjím vodu, a protahuji si nohy. Díky. Už je mi lépe. Měj se. Příště si vyber jiné místo a čas.


Mám volno – vezmu si knížku a chci číst, většinou čtu jednu stranu více krát, ale nevím, o čem čtu. Ona nemá čtení ráda, tak jí vyhovím a koukám se na protější stěnu na obraz. Po chvíli se unaví, a já mohu číst dále.


Na obzoru mě čeká vrchol kopce – nedá se nic dělat, do kopce to s ní nedokážu. Sundám si batoh, sednu si na kámen nebo mez a kňučím, že potřebujeme pauzu. Nechce se dělit o má záda s batohem, tak si tam počká na někoho jiného.


Pracuji na zahrádce – jsem v podřepu, lehce rozkročená, zapálená pro boj s plevelem, a v tom na mne hupne. Aha, mám se posadit, dát si pár loků nalitého piva, které již má spadlou pěnu. Tak jo, fajn, že jsi přišla.


Lenoším na zahrádce – relaxuji v proutěném křesílku, na stolku časopisy, ráno upečený ovocný koláč, šálek s kávou … A v tom ji cítím. Je teplá a hřejivá jak sluneční paprsky, dokonce si myslím, že se také vyhřívala, než mne navštívila. Dnes ještě navíc voní po posečené trávě. Báječné chvilky, dnes nepospíchej, mám na tebe čas, můžeš se mnou pobýt déle, takových příležitostí nebývá moc.


Cvičím na power plate – protahuji své tělo, je mi dobře, přece to dělám pro sebe. V tom jí cítím. Ne promiň, lekce trvá jen třicet minut, platím si za ni. Opravdu teď není ta vhodná doba. Je fajn, že nemá ráda upocené tělo. Mizí.


Někdy bych na ni ráda zavolala, napsala jí a pozvala na návštěvu. Ale neznám její celé jméno, číslo, adresu, místo kde pobývá. Tak čekám a těším se na její příchod. Vím, že se mnou si vždy odpočine, a tak i zase někdy přijde.


A co Vy? Nemáte úplně náhodou stejnou známost? 21.8.2012 - Povídky - Komentářů:2 - Přidat komentář - Přečteno:9093x

Názory čtenářů

domácíbuchtička 7.5. 15:46
Čtivý a vtipný článek. Ano, i já takovou známost mám! Říkám jí už důvěrně "LENORKA" a žije už pěkně dlouho se mnou. Někdy ji zaháním a jindy ji hýčkám. Tak se u mě uhnízdila, že už ve stáří vyjdu málokdy ven, vstanu od pc nebo tv. Potvora.
serafiva 26.9. 19:51
samozřejmě, že mám, jsme spolu skoro každý den po práci a jmenuje se Lenoška a mám ji moc ráda, vůbec mi nevadí, když ke mě neohlášeně přijde :o), vždy ji pozvu dál....
Poslední
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Další blogy- Život okolo mne
Jak se máte
Lžičky aneb Vím, že tě mám
Maska
Tajné nákupy
Mezi nebem a zemí
Od té doby
Lenora
Zvěřinec na gauči aneb s kým máme tu čest
Sebevědomí
Turecké lázně aneb očista těla

Sarbedka - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (376)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (149)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (74)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Život okolo mne (42)
Povídky (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si