Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Úvahy starého muže.

Tak zaúřadoval šotek a já se nemohu dostat na blog.Tedy využívám této možnosti abych o sobě dal vědět a hlavně se vypsal ze svých starostí.

Prázdninové zamyšlení

Tak zase máme prázdniny a opět starosti kam s potomstvem a co vymyslet,aby se jim nic nestalo a skončilo to spokojeností na obou stranách.Za mého mládí se prázdniny rozdělovali na období táborů a chvil s rodiči,kteří se snažili nějak přežít nájezdy nás-potomků.Obě strany věděli,že lze nějak přežít,ale někdy to bylo skutečně hodně složité.Nejvíce se to projevilo v období dospívání,kdy jsme chtěli být se svými "láskami"a neztrácet čas s rodinou.Ale vždy a někdy i s pláčem se to nějak srovnalo a již jsme se těšili na tábor.                                                                      V  minulém "režimu"bylo mnoho různých forem táborů a dle toho i kvalit a náplně.Protože určité vedení nebylo přijatelné /skauti,sokolové,církevní/tak se to zastřešovalo různými uznávanými institucemi a mnohdy to bylo až k smíchu,kdo se o děti staral.Ale většinou jsme měli štěstí na náplň a i když se dělaly různé akce,aby bylo učiněno náplni,která se kontrolovala,za dost -vlastně jsme se všichni dobře bavili.Nevím jak to bylo možné,ale všichni kdo se podíleli na činnosti byli ochotni a dělali to v rámci svých neplacených dovolených a nebo volného času.                          Pak ale přišla změna režimu a tím i změna v tomto táboření.Najednou se objevilo mnoho táborů na profi úrovni,ale stoupla i cena která se musí investovat pro umístění a .....  .Ale kvalita nějak utrpěla,protože se do tohoto /byznysu/podnikání dostalo mnoho lidí,kteří chtějí jen inkasovat a neumí investovat.To samé se stalo i s pronajimateli parcel a nebo louk -dříve to bylo za "hubičku",ale dnes je to kšeft se vším všudy.A kdo na to doplácí jsou naši potomci,protože kvalita všeho trpí a spokojenost pomalu klesá.A navíc zjistujeme,že pokud dáme potomka na tábor,který jsme objevili v nějaké tiskovině a nemáme skutečně záruku kvality,tak se dítě vrátí a je dost znechuceno .Program nebyl zajímavý,vedoucí se starali jen o sebe atd.A najednou se dozvídáme,že existují společnosti,které své vedoucí nemají ověřeny a dochází k různým exesům a až někdy k zneužívání.Jistě-je obtížné najít někoho kdo má děti natolik rád,že je ochoten obětovat cokoliv pro spokojenost a radost,ale proč se to stává hlavně v dnešní době?Je to asi tím,že nám vládne "mamon" a vlastní zájem.A my rodiče abychom se strachy budili,-jsou potomci v pořádku?Většina táborů si nepřeje návštěvy,protože děti pak jsou nezvladatelné (alespoň takto se to zdůvodní),ale jak máme najít klid?Asi jen obtížně.                             Rodiče-snažte se jak můžete,ale hlavně ověřujte kam své potomky posíláte,ale i tak nemáte jistotu.Přeji šťastnou ruku a spokojený závěr prázdnin.14.7.2012 - Děti - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:5073x

Názory čtenářů

Durga 29.8. 9:42
Naprosto souhlasím. Jen doplňuji, že vedoucí těchto táborů často pocházeli z patronátních závodů. A tam bylo běžné, že se jim to nepočítalo do dovolené a v některých větších patronátních závoden tam nejezdili ani zadarmo.
Ale nejde jen o tábory. Ve školní roce bylo ve školách vždy několik kroužků. Některé vedly učitelé, ale takové, které potřebovaly technické zázemí, ty vedli většinou lidé z patronátních závodů. Závody se také starali o dostatek materiálu /třeba pro technický kroužek/.
Dnes je pro děti také hodně aktivit. Je velký výběr a odborné vedení. Ale ne všichni rodiče mají na to, aby tyto kroužky dítěti zaplatili. A tak se i způsob trávení prázdnin - jako řada jiných věcí - stal otázkou dostatku či nedostatku finančních zdrojů.
Poslední
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Další blogy- Úvahy starého muže.
Tak jak to bude?
Jarní svátky a my jsme zpátky
Tolik nových změn -v lidech i politice
Starosti které nekončí.
Tak jsou opět prázdniny
Evropa versus cestovatelé za lepším
Starosti s generací dětí
Začátek školy a starosti rodičů
Prázdninové zamyšlení
Starosti okolo dětí.

Opatrovnik - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (376)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (149)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (74)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si