Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Cesta za růží

Mám svého života nad hlavu,vláčím všecko za sebou jak trestanec svou kouli, muselo to ven a tak píšu... Omlouvám se předem za případné hrubky a jiné nedostatky

Všech komentářů od vás si velice vážím. Děkuji vám za ně. Je to pro mne "pohon" abych psala dál..Cesta za růží 12.

Všichni měli Tonyho moc rádi.Když přijel do Prahy,všem přivezl z Itálie dárky.Rodičům,bábince,dětem oblečení,spoustu hraček.. i mně vozil oblečení,a ty jejich parádní střevíčky...Vozil i různé jídlo,které jsem ani neznala..Vozil i jejich výborné špagety a celé cihly parmazánu…….

 

A strašně moc se mu líbilo na naší rodinné chaloupce,kterou náš tatínek koupil před lety,jako již nefunkční strážní domek u vlakové trati,kde v té době stále projížděly funící staré lokomotivy poháněné na uhlí.Strojvůdcové nás už znali,z dálky houkali na pozdrava my všichni vybíhali na dvůr a mávali jim… a nejednou u naší chaloupky přibrzdili ten vlakový kolos,aby nám shodili pár lopat jejich kvalitního uhlí..Večery byly na chaloupce obzvlášť krásné.Ve velkém táborovém ohništi plápolal oheň,kde jsme seděli kolem něho na špalcích,popíjeli vínečko,ukrajovali pečené maso..a zpívalo se..Noční obloha nás všecky zasypala vodopádem hvězd a lesní ticho nás objímalo svou nekonečnou dobrotou…

 

Tony chodil s mýma klukama na houby,z kterých byl unešený,jak malý kluk.Přinášel plný košík z kterého měl upřímnou radost…Na chaloupku k nám docházel i pan lesník,který nám dával spoustu dřeva,a sem tam i zajíce,abychom si ho udělali na smetaně..Když pan lesník jel vlakem z jedné vesnice do druhé kolem naší chaloupky,vyhazoval nám oknem z vlaku do dvora celý bochník výborného chleba..Tam se Tonymu moc líbilo!! Daleko široko nikde nikdo,jen naše chajda vprostřed lesa,ticho a klid..

 

Moje maminka měla kamarádku,na Moravě,které jsme jako děti říkaly teta.A tahle teta mi jednou volala,že by si ráda k sobě na Moravu vzala moje dvojčata,abych si odpočinula ale zároveň a hlavně,aby se kluci nadýchali čerstvého venkovského vzduchu..Kluci byli nadšení,moc se na venkov těšili a tak si pro ně jednoho dne teta přijela a odvezla si je na pár týdnů k sobě na Moravu.

 

Když Tony přijel do Prahy,hned druhý den jsme si pro kluky na Moravu,kde už byli třetí týden jeli.Kluci bydleli s tetou na faře,u jednoho starého pana faráře,kterého jsem znala z doby před svojí svatbou,kam mě tehdy moje maminka za panem farářem zavezla pro svatební požehnání.A tehdy mi pan farář předpověděl,že se mi narodí tři děti…Moc ráda jsem ho po těch dlouhých letech odejmula..S Tonym se pan farář i teta krásně a přátelsky přivítali..Hned jsme dostali panáčka slivovice,který byl nesmírně silný.Tony se zakuckal „ježíš,to je síla!“ a teta mně se smíchem žádala,abych překládala,co říká..Kluci lítali někde venku v blízkém chatkovém rekreačním areálu,kde bylo plno houpaček..“jen se neboj,za chvilku tu budou“ povídala teta a nalila nám se smíchem dalšího panáčka prý do druhé nohy..Udělala nám potom bilinkový čaj a přinesla bábovku a pokračovala „Tvoji kluci jsou strašně hodní a fain,ale co přijeli,nenesou nám slepice“ pan farář se usmíval a pokyvoval hlavou nad tím,co teta říká „ nojo,co jsem jim ukázala,jak se slepice uspávají,tak je kluci stále uspávali….“ Smáli jsme se všichni tomu,že slepic je tam jako máku ale vejce se musely kupovat v obchodě… Kluci nevěděli,že jsme pro ně přijeli,teta jim to neřekla,aby měli překvapení.Když vlítli celí špinaví do světnice,měli ohromnou radost.Tony se k nim hned hrnul,bral je do náruče a zahrnul polibkama..Měla jsem z toho také velkou radost  že jsme všichni zase spolu...Teta nám potom řekla,že nám s Tonym zařídila v tom rekreačním areálu jednu chatku „ale kluci mají své postýlky tady nahoře,viďte kluci“ řekla a odejmula je..A tak jsme na Moravě zůstali dva dny a dvě noci..Bylo to moc úžasné a krásné,prošli jsme si místní kraj i poutní místa…Tony na to moc rád vzpomínal..

 

Jednou jsme šli z Tonym na večeři do centra Prahy a kluky si vzala k sobě domů na noc o patro níž bábinka.

 

Když jsme se kolem půlnoci vrátili do baráku,všude bylo plno vody jak v celém vestibulu domu,tak se stále ještě valila po schodech..“Který blbec nezavřel kohoutek“ povídám a vyjeli jsme do svého desátého patra.Tam jsem se zděsila.Voda si razila cestu pod mými dveřmi,z mého bytu! Ten blbec jsem byla já, když jsem před odchodem nezavřela zpět kohoutek u umyvadla v koupelně,která pro nějakou opravu zrovna netekla. O další zábavu s vytíráním jsem s Tonym měla postaráno.Naštěstí byla voda tak chytrá,že si našla všelijaké cestičky,jen ne do bytů podemnou..

 

Jednou ale Tony z Itálie nezavolal. Byla jsem z toho nervózní a říkala si ,co se mohlo stát????.Ozval se až o týden později,a bylo na jeho hlase slyšet,že není v pořádku..Vysvětlil mi,že na zasedání dostal infarkt a zkolaboval,že je v nemocnici,odkud volá mimořádně,a volat mi nemůže,ale že já mu volat mohu,tak ať volám,že mě potřebuje slyšet….a že až přijede,všechen telefon zaplatí..

 

A tak jsem mu obden telefonovala..Naše rozhovory byly vždycky dlouhé a náplně rozhovorů se točily okolo všeho,co ho zajímalo.Nejvíc chtěl,abych vyprávěla o klukách..,ptal se na rodiče,na brášku v Canadě a co píše,na dceru se ptal,jak to všecko s tím jejím návratem domů vypadá,na bábinku, a hlavně jsme mluvili o naší společné budoucnosti….

 

Telefonovalo se a mluvilo,a účet rostl..Já na zaplacení neměla a telekomunikace neměli pochopení pro 28.000dluhů,tak mi telefon odpojili.

 

Musela jsem počkat,až Tonyho pustí z nemocnice a bude moci mi zavolat k mým rodičům….


 

 

Pokračování příště 29.4.2008 - Povídky - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:29645x

Názory čtenářů

Bukca 29.4. 14:54
Tak jsem se dočkala pokračovaní. Dnes bylo vyprávění spíš příjemné, než smutné, ale něco mi říká, že to nebude jen tak. Že se zase něco semlelo. Raději bych se mýlila. Zdravím Tě:)
Poslední

Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Další blogy- Cesta za růží
CESTA ZA RŮŽÍ 29.
Cesta za růží 28.
Cesta za růží 27.
Fotografie k Cestě za růží 26.
Cesta za růží 26.
Cesta za růží 25.
Cesta za růží 24.
Cesta za růží 23.
Cesta za růží 22.
Cesta za růží 21.

Yukonka - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (376)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (149)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (74)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si