Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Cesta za růží

Mám svého života nad hlavu,vláčím všecko za sebou jak trestanec svou kouli, muselo to ven a tak píšu... Omlouvám se předem za případné hrubky a jiné nedostatky

Všech komentářů od vás si velice vážím. Děkuji vám za ně. Je to pro mne "pohon" abych psala dál..Cesta za růží 11.

Vždycky,když jsem potřebovala vyjímečné finance,na vyjímečné vydání,jako jsou Vánoční svátky,nebo dokoupení školních potřeb ale i  nové ošacení do školy pro dceru,vždycky stačilo napsat žádost sociálnímu  zařízaní a vždy mi bylo vyhověno.Během několika dnů,jsem ze sociálky obdržela dopis že na základě mé žádosti mi vyhovují a že mi příjde finanční výpomoc od nich poštou..


 

Díky této finanční výpomoci jsem vypravila svojí dceru na jaře na tábor,kam se moc těšila..Dcera mi z tábora psala,že se jí tam moc líbí,že si našla kamarádky,a že se chodí koupat všichni do nějaké řeky i že jezdí na lodičkách a že tam dobře vaří…Byla jsem moc ráda,že se jí tam líbí a že je spokojená,ale těšila jsem se až zase přijede domů a budeme pohromadě.


 

Tři týdny utekly jako voda a dcera se měla vrátit z tábora zase domů.Navařila jsem a napekla…


 

Exmanžel mi však telefonoval,a suše mi oznámil,že si pro dceru přijel přímo na tábor o den dříve,ať na ní nečekám,že bude bydlet u něho..Myslela jsem,že je to zlý sen,chtěla jsem něco říct – zavěsil.


 

Věděla jsem hned,že to není samo sebou a že v tom má prsty moje maminka..Ihned jsem běžela o patro níž za ní do bytu.Vysvětlila mi s cigaretou u úst,že je to pro mne tak lepší,že toho mám moc a že se mi hodně i finančně uleví,že se bude mít dcera u táty dobře a já si víc odpočinu…Měla jsem na ní vztek,jak mi to mohla udělat! Měla jsem vztek na exmanžela,že na tu podlost přistoupil a oba mně tak krutě podvedli!!A měla jsem vztek i na sociálku,která všecko vyřídila s mojí matkou o mně beze mě!! Vůbec jsem nechápala,jak je to vůbec možné,že semnou nikdo nemluvil a přece se něco takového může stát??? A když jsem si představila maminku,jak tam někde na úřadu sociálky vysvětluje,že mám pár let života před sebou….bylo mi to jasné.


 

Byla jsem tak zklamaná,tak mě všecko štvalo a tolik se mi po dceři stýskalo!! Měla jsem vztek,že žiji s  maminkou v jednom baráku…ZA CO??? PROČ???? PROČ TO VŠECKO,A KAM AŽ MÉ TRÁPENÍ PŮJDE,KDE BUDE VIDĚT NĚJAKÝ KONEC?????


 

Byla jsem velmi nešťastná!!


 

 


 

A týdny ubíhaly…..


 

 


 

Jednoho nádherného,slunečného dne jsem vyhlížela s mými syny mého Itala.Na parkovišti zaparkovalo bleděmodré,krásné auto a z něho vystoupil Tony. Mávala jsem mu ze svého balkónu v desátém patře a moc se na něho těšila.


 

Kluci a on,to byla láska na první pohled!Tony je vzal do svého náručí a políbil je..A kluci ho také objímali,ačkoli ho viděli poprvé.Hned vybaloval dárky,které jim přivezl a kluci byli moc šťastní z dálkově ovládaných velkých aut i spousty jiných hraček..Tony přivez i plno jídla a dresinků,které jsem předtím u nás v obchodě nikdy neviděla,ani nevěděla,k čemu se podávají..Přivezl nějaké Italské pečivo krásně balené v barevném celofánu a spoustu jiných věcí…


 

 


 

Tony odjížděl, volal mi,a zase přijížděl,jak mu dovolila jeho práce jako státníka v senátu v Itálii...Také mi vysvětlil,že to semnou myslí vážně a upřímně,že si mně s dětma chce vzít za svojí manželku,ale že musím ještě tři roky počkat,protože je u nich takový zákon,že musí od podání rozvodu v Itálii uběhnout sedm let odloučeného spolužití mezi manželi a pak je teprve stát rozvede..Tony měl čtyři roky odloučeného manželství se svou ženou za sebou, a tři roky před sebou..


 

 


 

S Tonym jsme si velice rozuměli a náš vztah byl moc krásný,opravdový s přetékajícím štěstím na všecky strany.


 

 


 

Ale k totálnímu štěstí mi scházela moje dcera,která bydlela stále u exmanžela,a která mi psala a posílala poštou tajně dopisy,kde mě prosila,abych si jí vzala k sobě zpět,že se jí strašně stýská po mně i po bráškách „maminko prosímtě přijeď si pro mě“ křičelo z dopisů a já byla tak zoufalá!! Každý dopis dcera vymalovala slzičkami a obličejíčkama za mřížema..Brala jsem ty její dopisy k dětské doktorce,kam jsem s dcerou chodila od jejího narození a u ní v ordinaci jsme spolu projednávaly celou situaci a hledaly spolu řešení,co dělat,kam zajít…Aby se mi dcera mohla vrátit zpět domů.


 

 


 

Pokračování příště27.4.2008 - Povídky - Komentářů:4 - Přidat komentář - Přečteno:30324x

Názory čtenářů

Bukca 28.4. 12:55
Je to sice smutný příběh, život nám takový občas napíše, ale krásně se čte. Pozná se, že je psaný srdcem. Děkuju, že si můžu číst a přeju šťastnější rozuzlení. :)
Anonym 27.4. 20:28
Neskutečné, hrozně smutné.
Mišák 27.4. 14:52
Je to moc smutné,piš dál broučku,jsem moc zvědavá ne pokračování a děkuji,že si to můžu číst....
testr 27.4. 13:45
:o)
Poslední

Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Další blogy- Cesta za růží
CESTA ZA RŮŽÍ 29.
Cesta za růží 28.
Cesta za růží 27.
Fotografie k Cestě za růží 26.
Cesta za růží 26.
Cesta za růží 25.
Cesta za růží 24.
Cesta za růží 23.
Cesta za růží 22.
Cesta za růží 21.

Yukonka - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (376)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (149)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (74)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si