Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Cesta za růží

Mám svého života nad hlavu,vláčím všecko za sebou jak trestanec svou kouli, muselo to ven a tak píšu... Omlouvám se předem za případné hrubky a jiné nedostatky

Všech komentářů od vás si velice vážím. Děkuji vám za ně. Je to pro mne "pohon" abych psala dál..Cesta za růží 6.

Maminka nám vyčlenila  pro můj nový,manželský život ZASE ten první pokoj,který byl vlastně ale také jediný samostatný, s jedním vchodem z předsíně.Ostatní pokoje byly propojeny ohromnými dvoukřídlými dveřmi. Než se dítě narodilo,museli jsme ho trochu zařídit.Můj manžel koupil nový  nábytek a všecko aby bylo akorát.Sehnal někde starou jídelní kredenc,která byla poměrně velká.Dala se napříč do třetiny pokoje,aby rozdělila velkou místnost na jídelnu s kuchyní a  směrem k oknu vznikl pokoj..

 

Manžel byl na mně hodný a já byla spokojená.Soustředila jsem se hlavně na maličké,které se mělo narodit a to mně napňovalo pýchou i odměnou za celý minulý život.Byla jsem šťastná.

 

Začátkem července se nám narodila holčička..

 

Když jsem přišla s malou domů,byla připravená velká sláva.Tatínek nakoupil plno mých oblíbených dortů rakviček,moje maminka mi dala prstýnek a od svého manžela jsem také dostala prstýnek,který vyrobila kamarádka maminky-zlatnice. Moje štěstí neznalo hranic nad tím,jakou jsem všem udělala radost. Přišli také samozřejmě rodiče manžela a všichni měli ve tváři sváteční radost.....

Moje babička se zhostila žehlení plen,které jsem vyvářela u maminky v kuchyni,než mi manžel asi po roce sehnal vlastní sporák.Tatínek nesnášel ty mýdlové výpary a chodil  raději se psem ven..V té době byl můj mladší bráška na povinné dvouleté vojně a nejmladší sestřička  chodila do posledního ročníku základní školy a takže bylo přes den v bytě poměrně poklidně... ,jen to vaření a vyváření plen v té jedné místnosti s malou mi nějak nešlo dohromady,když jsme měli tak opravdu velký byt.Poprosila jsem maminku,jestli by mi neuvolnila spižírnu,v které stejně nic moc nebylo,že bych si v ní udělala kuchyňku.Souhlasila pod podmínkou,že ty regály ale zachovám a nedám je pryč.Nechápala jsem o co jí šlo,ale zaplať pánbu za to.Manžel mi tam přeinstaloval z našeho pokoje sporák ,který se pod okno(do světlíku)vešel akorát a všecky hrnce,talíře,hrnečky....všecko jsem měla v regálech. S vodou to bylo horší.Nosila jsem si jí do lavóru z koupelny a tak jsem vyřešila i mytí nádobí.Nic jsem neměla lehké,ačkoli jak stále říkám,byt byl veliký,faktická kuchyň také,ale to bylo maminky králoství....

 

Přišly moje první manželské Vánoce.Holčince naší bylo šest měsíců,tak jsem všecko připravovala pro ty její očíčka,aby jen zářily ze všeho toho lesku kolem. Moji rodiče také připravovali vše na Vánoční svátky,ale zase vedle,ve svém v pokoji..Po obědě se můj manžel vyšňořil do obleku a že jde za svým kamarádem.Divila jsem se "prosímtě,to jsou naše první společné Vánoce.." povídám.Doupravil si v předsíni kravatu,vzal si kabát "hele" povídá mi, "každým rokem se scházím se svým kamarádem..a ani Vánoce na tom nic nezmění.." Dveře cvakly-odešel.

 

Já strojila stromeček,vedle strojil stromeček tatínek a maminka ve své kuchyni připravovala jídlo..Na večer přišla babička s dědou i teta se strejdou. Běžela jsem je pozdravit a popovídat s nimi..

 

Přišel čas večeře,tak jsem je nechala jejich večeři a odešla do svého pokoje.Venku už byla tma a můj manžel nikde. Dala jsem najíst mé maličké,vykoupala jsem jí a dala spát.

 

Stromeček zářil právě tak,jako moje slzy.Stála jsem u okna a dívala se do ulice,jestli ho neuvidím přicházet.Venkovní lampy osvětlovaly bílý sníh a já byla čím dál smutnější.......

 

Zatímco vedle v pokoji se už rozbalovaly dárky,u mne v pokoji byly stále zabalené a  posmutnělé jako já.Ve skrytu duše jsem doufala,že mne maminka pozve vedle..Ne.A tak jsem samou únavou usnula vedle postýlky na zemi..Manžel přišel až ráno..........................................

 

Nic jsem mu nevyčítala.Jen se v mém srdci usadilo zklamání,které to moje začínající štěstí vyhnalo na míle daleko...

 

S manželem jsme si nerozumněli.Zklamání střídala radost,odpuštění,víra v lepší zítřek..a znovu dokola...a život šel..

 

Moje bývalá švagrová a mého bratra bývalá manželka v jedné osobě,kam jsem za ní často i s dcerkou jezdila do jejího maličkého bytečku,mi jednoho dne říká  "nějak si to zařiď,ale mluvila jsem po telefonu s bráškou..Do české republiky nemůže,ale chce,abychom spolu přijely do Maďarska,kam přijede také.............." Měla jsem pocit,že samým štěstím omdlím!!!..

 

Když jsem doma přednesla celá rozjařená žádost o hlídání své čtyřleté dcerky,abych mohla jet do Maďarska na setkání se svým starším bratrem,vůbec jsem neshledala pochopení u maminky.Té nešlo na rozum,PROČ mám jet Já,a né ona..a zapřela se,že hlídat dcerku prostě nebude !!!!! Prosila jsem,klečela jsem,strašně jsem plakala...ale maminka - NE !!! Maminka se zlobila placama na mně,placama na brášku,proto PROČ NE ONA????? A hlídání absolutně a nekompromisně  odmítla.

 

Slitovala se až moje tchýně,která se už na to nemohla dívat "jeď " povídá "máš na bráchu čtyři dny,ale déle ne.Chci abys tu na Mikuláše byla" Myslela jsem že po tom potoku slz a zoufalství svou tchýni samou láskou udusím..Byla jsem velmi,velmi šťastná!!

 

Poprvé v letadle...Poprvé v cizí zemi,a po dlouhých letech obejmutí svého bratříčka !!!Ubytování jsme byli všichni v jednom pokoji v privátním bytě u jedné moc hodné paní...Všichni tři jsme  se bavili,pospolu jsme se těšili jeden z druhého,pospolu jsme courali ulicema maďarska odpoledne i večer a moc jsme toho napovídali...Nádhera,štěstí!!!Jednou byla jeho bývalá žena ve sprše a já to ho využila "bráško..proč mně jedinou maminka stále někomu nebo někam strkala,když jsem byla malá,proč mám pocit i dnes,že nejsem žádoucí..a někdy mám pocit,jako by mně našla u plotu.." A můj bráška se odmčel,dlouho nic neřekl a pak spíše ze sebe vydechl "protože se vlastně ani  neví,jestli jsi našeho táty....!" Civěla jsem na něj a hledala něco jako že si dělá legraci...Nenašla...Slíbila jsem,že to nikdy nikde neřeknu, a nebyla jsem z toho štěstí vedle bratříčka tu zprávu stejně schopná  ani řádně zrávit...

 

Ovšem krásné chvíle s bráškou,když jdem ulicí a on mě drží za ruku...

 

To jsou ty chvilky mého skutečného štěstí,které tak strašně rychle příjdou a právě tak rychle mizí.Čtyři dny se svým bráškou a jeho bývalou ženou utekly jako voda za minutu..Zatímco jeho bývalá žena v Maďarsku ještě s mým bratrem zůstala,já musela domů..Oba mně doprovodili na letiště a já odletěla zpět do Prahy.

 

V Praze na mně čekal můj manžel na letišti s velkou kyticí...Ale maminka doma na mně ani nepromluvila....A život šel a naše manželství se zase hroutilo někam do špatných kolejí.....Začínalo to všecko na mně strašně doléhat,měla jsem všeho dost!

 

Chtěla jsem se rozvést,o čemž manžel,ani jeho rodiče nechtěli ani slyšet..Ve stejném okamžiku jsem věděla,že u jednoho dítěte zůstat nechci a další dítě s někým jiným také nechci.V tu dobu ovšem manžel dohlížel na to,abych dobře zapíjela dostatečně pilulky proti otěhotnění,protože další dítě u něho nepadalo vůbec v úvahu.V zapíjení pilulek před jeho očima jsem podváděla..Byla jsem v jiném stavu!! Tak jak moc jsem to chtěla,tak moc jsem se bála s tou zprávou vůbec přijít domů....Ale pravda musela ven...Čekáme druhé dítě!

 

Manžel to nesl všelijak,ale více méně mi huboval..Na jednom rentgenu mi řekli,že tam mám nějak moc rukou a nohou..Ultrazvuk potvrdil dvojčata! Bála jsem se jít domů.Cestou jsem o všem přemýšlela tak,že mě přes přecházející silnici auto minulo jen tak tak."kam čumíš,náno pitomá.."křičel na mně řidič.

 

Pokračování příště

 

 

 

 

 

 

 

 18.4.2008 - Povídky - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:3908x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Další blogy- Cesta za růží
CESTA ZA RŮŽÍ 29.
Cesta za růží 28.
Cesta za růží 27.
Fotografie k Cestě za růží 26.
Cesta za růží 26.
Cesta za růží 25.
Cesta za růží 24.
Cesta za růží 23.
Cesta za růží 22.
Cesta za růží 21.

Yukonka - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (376)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (149)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (74)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si