Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Cesta za růží

Mám svého života nad hlavu,vláčím všecko za sebou jak trestanec svou kouli, muselo to ven a tak píšu... Omlouvám se předem za případné hrubky a jiné nedostatky

Všech komentářů od vás si velice vážím. Děkuji vám za ně. Je to pro mne "pohon" abych psala dál..Vážený státe,

rád bych věděl,kam mám zajít,abych se mohl úplně odhlásit ze státního penzijního systému.Mám na mysli podepsání nějakého prohlášení (reversu),že až budu starý,nebudu od státu požadovat žádný důchod a na oplátku teď nebudu na tento systém muset platit. Rozhodl jsem se totiž,že bude jistější,když si sám budu spořit ve fondech,založím si portfolio a koupím si na hypotéku nějakou nemovitost,kterou pak v důchodu buď prodám,nebo pronajmu. Mám totiž obavu,že jinak teď budu platit vysoké daně a až mi bude 65,stát mi řekne  "sorry,nejsou peníze na důchody - můžou za to předchozí vlády,to my ne. Jo a vy jste si vedle toho spořil do státem podporovaných penzijních fondů? No to sorry,ale inflace produkovaná minulým vedením ČNB tyto úspory znehodnotila,nehledě k tomu,že vám ty úspory zdaníme sedmdesáti procenty,aby bylo na důchody pro ty,kteří nešetřili.Jak by ti chudáci k tomu přišli,že..."


Zárověň bych chtěl úplně přestat platit sociální pojištění,protože si myslím,že v mém oboru je riziko nezaměstnanosti relativně malé.Platit si toto pojištění má smysl přeci jenom pro ty,kteří mají reálný důvod se nezaměstnanosti abávat,ne?


Kdyby mi patřila Petřínská rozhledna,asi bych si ji také nepojišťoval proti povodni...A nebo možná,bych se proti nezaměstnanosti pojistil,ale rád bych si sjednal individuální podmínky v nějaké komerční pojišťovně,protože mám pocit,že rozumnější (pro obě strany) je odvíjet výši pojistného od míry rizika a ne od výše příjmů.


Také bych se rád pojistil u nějaké komerční pojišťovny,opět podle míry mé zdravotní rizikovosti (sportuji,nekouřím,nepiji,nedýchám uhelný prach v dole,nebrousím sklo,nepracuji s trhavinami) a ne podle výše mého příjmu.


Také bych někde rád podepsal papír,že na smrt mé matky přísahám,že v životě nepoužiji služeb Českých drah,aby mi mohla být refundována část daní,která do ČD teče.Také si myslím,že už stát za mé základní vzdělání a střední vzdělání dostal ode mne daní dost.Zas tak dobré ty školy nebyly! Vysokou školu si platím sám,takže na školství bych již platit rád přestal! Nepříjde mi zrovna moc rozumné ani spravedlivé platit si školu sám a ještě ji platit někomu jinému jenom proto,že se u nás stát neobtěžoval zřídit studijní obor,který zrovna potřebuji studovat.


Také by mne zajímalo, jak se vyreklamovat z pravomoci Ministerstva pro místní rozvoj..Příjde mi totiž poněkud nespravedlivé,že sousední státní činžák,kde žijí vyvolení za poloviční náklady,než jaké platíme my přes ulici v družstevním domě,je nákladně rekonstruován také z mých daní. Když si budeme chtít opravit náš družstevní dům,budeme si to muset zaplatit ze svého,ale ty daně,které platíme i na rekonstrukci sousedního státního domu,nám už nikdo nevrátí. Přitom v tom státním domě zcela jistě nebydlí sociálně potřební občané,nejhorší auto,co před ním parkuje je Octávia!


Také bych se chtěl zeptat,kde na magistrátu se odhlásit od služeb městské policie. Ona totiž naše čtvrť navštíví jen občas a to výhradně z důvodu montáže botiček na auta,která opět díky městskému rozhodnutí nemají kde jinde parkovat. Bohužel již tato městská policie nijak nebrání pravidelnému vykrádání aut či sklepů. Když jsem na toto městské policisty upozornil,doporučili mi,abychom si zřídili "domobranu" po vzoru některých sídlišť,nebo abychom si najali hlídače (ta drzost!). To druhé bych velice rád udělal - spočetl jsem si,že kdyby se náš blok složil na nočního hlídače,vyšlo by to na cca 100Kč na jednu domácnost. Věřím,že od té doby by krádeže ustaly. Jen nevím,jak odhlásit a neplatit služby městské policie,kterou bychom pak nepotřebovali.


Proto bych se chtěl zeptat,vzhledem k tomu,že prý žijeme ve svobodném státě,na jaký úřad mám  zajít,abych si mohl zaškrtat,které služby od státu chci a které ne. Je přeci nesmysl platit něco,co nepoptávám,ne?


Myslím,že bych s chutí odhlásil i služby Statistického úřadu,Výzkumného ústavu pedagogického,Školských úřadů,Ústavu státu a práva,Úřadu pro státní informační systém a několika stovek dalších.


Také by bylo dobré,kdyby bylo možné nějak určit cenu jednotlivých služeb,které nám stát poskytuje. Proto je ale zapotřebí,aby tyto služby byly nabízeny na tržním principu a v prostředí konkurence. Když si totiž jdu koupit housku za 5Kč,jasně tím demonstruji,že ta houska má pro mne větší cenu,než mých 5Kč,resp.že houska je pro mne to nejlepší,co si za těch 5Kč mohu koupit.Také koupí té konkrétní housky demonstruji,že právě tato houska od tohoto konkrétního pekaře je to,co preferuji. Každý den tak vlastně svými peněženkami hlasujeme,co je pro nás důležitější a vhodnější.


Se státními službami to tak není.Neznáme jejich cenu! Nevíme,zdali by je konkurence nenabídla levněji a kvalitněji. A hlavně nemáme možnost se rozhodnout,zda-li o ty služby za daných podmínek stojíme! Můžeme odmítnout státní vzdělání a zaplatit si soukromou školu,ale povinnosti platit státní školství nás to nezbaví!


A tak je to všemi státními službami - buď si jejich poskytování stát monopolizuje úplně,takže vůbec nemáme volbu,nebo na výběr máme,ale přesto pak musíme platit i tu státní službu,kterou jsme ale nahradili placenou službou od konkurence.


Bylo by dobré,kdyby antimonopolní úřad přinutil stát vzdát se svých monopolů (na sociální pojištění,na emisi peněz,na rozhodování sporů,na zajišťování pořádku,atd..). Také by ten antimonopolní úřad měl postihnout sám sebe za monopolizaci práva na rozhodování antimonopolních kauz. Problém asi bude v tom,že instituce,které by nás měly i před státem chránit (od Antimonopolního úřadu až po Ústavní soud) jsou vlastně jeho součástí....


A tak bych byl rád,kdybyste mi poradili,jak mám ZAJISTIT  SVOJI SVOBODU, jak PŘESTAT BÝT NEVOLNÍKEM,jak PLATIT POUZE ZA TO,CO POPTÁVÁM,jak SÁM ROZHODOVAT O SVÉM ŽIVOTĚ a majetku.


Děkuji,


             s úctou Váš občan.16.2.2008 - Zábava - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:25635x

Názory čtenářů

Mišák 25.3. 12:05
Super!!!
Poslední

Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Další blogy- Cesta za růží
CESTA ZA RŮŽÍ 29.
Cesta za růží 28.
Cesta za růží 27.
Fotografie k Cestě za růží 26.
Cesta za růží 26.
Cesta za růží 25.
Cesta za růží 24.
Cesta za růží 23.
Cesta za růží 22.
Cesta za růží 21.

Yukonka - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (376)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (149)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (74)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si