Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Cesta za růží

Mám svého života nad hlavu,vláčím všecko za sebou jak trestanec svou kouli, muselo to ven a tak píšu... Omlouvám se předem za případné hrubky a jiné nedostatky

Všech komentářů od vás si velice vážím. Děkuji vám za ně. Je to pro mne "pohon" abych psala dál..Trochu strašení 1/3Kamarádka Lucie mi jednou povídá"Koupila jsem usedlost v jedné malé vesnici,ale vůbec mně to tam netáhne.." A nabídla mi,jestli tam nechci třeba jet se svými dětmi strávit třeba i delší čas v letních dnech,že to není vůbec žádný problém,že je dům prázdný a ona tam prostě nejezdí..

No já nadšená,že dům budu mít jen pro sebe s dětmi jsem hned souhlasila.Lucie byla ráda,že dům nebude opuštěný(kvůli případným třeba zlodějům),a já byla ráda,že s dětma nebudu trčet o prázdninách ve městě.

V létě,ve smluvený den pro nás Lucie přijela a svým autem nás na její dům přivezla.Ukázala mi,kde co je..předala mi klíče a zmizela.První den byl klídek.Slunce svítilo,děti si hrály na velké travnaté ploše,zatímco já v domě vařila..

Druhý den klídek a pohoda,radost z toho,že jsme mimo město se začala vstřebávat do psychiky,že tam strávíme mnoho dní a bude nám ohromně fain.

A třetí den to začalo.

Ve večerních hodinách,když jsme všichni seděli u večeře,nahoře na půdě se něco šustivého ozývalo.Děti vzhédly od jídla ke stropu "mami,co to je?"

"nevím,nic,co vám brání,aby jste to dojedly" povídám a samotné se mi to sevřelo v krku.Šustot přestal.Děti prošly koupelnou a po celodenním vyřádění se na zahradě usnuly.Všude se rozhostil klid,v kterém jsem u knížky v posteli usnula také.......Najednou slyším zezhora z půdy kroky.Takové,tiché,a zároveň důrazné.Byly tak faktické,že jsem rosvítila lampičku a šla se podívat na děti,jestli jsou ve svých postelých.Byly a tvrdě spaly.Dostala jsem strach,kdo by tam teď,v noci mohl chodit a s hrůzou jsem si lehla k jednomu z dětí.Nespala jsem.Kroky kráčely sem a tam,hned je bylo slyšet nad hlavou a potom se vzdalovaly,přicházely,křižovaly celý strop domu.Ačkoli to po hodině přestalo,už jsem neusnula.

Ráno jsem byla nevyspalá až unavená,přesto mne čekal další den a věnování se dětem,kuchyni...

V domě jsem tam s dětma byla už týden..

Kroky přicházely nepravidelně vždy v noci,ale ne denně.Zabývám se léta věcmi mezi nebem a zemí..Bylo mi víc než jasné,že v domě není něco v pořádku.A přesto,když to člověk zažije..Bála jsem se nocí..Ten pocit..To divné divno!!...Voda do domu byla přivedená přes čerpadlo ze studny,která stála kousek za domem v příšerně zarostlém křoví,pod smuteční vrbou s větvema až k zemi,kde to vypadalo,že tam léta letoucí nikdy nikdo nevstoupil..Jednoho dne,když jsem si potřebovala vodu ráno natočit - nešla.

Uvařila jsem dětem kakao a přes den jsme společně pily limonády.To se ale nedá pít stále a bez vody jsem nemohla ani vařit..Situace začala nabírat grády.Já nevyspalá z nočních kroků..a teď bez vody..Zašla jsem do sousedního domku,a poprosila o zavolání od nich telefonem.Netvářili se přátelsky,ale telefonát mi umožnili.Celá zoufalá jsem Lucii prosila o pomoc,že studna a čerpadlo v ní nejde,co máme dělat..Doufala jsem,že přijede,že ví co a jak,že se to stává ,že tu voda občas neteče..a prostě jsem s ní chtěla mluvit o tom,co se v domě děje...Jenže Lucie mi řekla,že jí to moc mrzí,že teď musí být v práci sama bez záskoku,ale že určitě co nejdříve přijede.Řekla jsem jí,aby si pospíšila,že vlastně chci s dětma odjet domů a tak jí budu moc vděčná,aby pro nás přijela a odvezla nás domů.Řekla,že musíme vydržet,ať si nakoupím vody v láhvích..

Celý můj a Luciny rozhovor poslouchal dědeček té rodiny.Když jsem odcházela,šel mě vyprovodit ke vratům "vydržte,zítra mám volno,tak se vám na čerpadlo podívám."

 

 

 

Pokračování na 2/3 a na  3/311.2.2008 - Zábava - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:25917x

Názory čtenářů

kolchoznice 11.2. 10:50
nějak nenajdu to 3/2 a 3/3???????????? Už to tu někde je?
Dííííííík za rady porady.
Poslední
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Další blogy- Cesta za růží
CESTA ZA RŮŽÍ 29.
Cesta za růží 28.
Cesta za růží 27.
Fotografie k Cestě za růží 26.
Cesta za růží 26.
Cesta za růží 25.
Cesta za růží 24.
Cesta za růží 23.
Cesta za růží 22.
Cesta za růží 21.

Yukonka - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (376)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (149)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (74)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si