Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Pleteme s Dulinkou

Blog věnovaný pletení, pletacím přízím, pletené módě a vůbec všemu, co zajímá pletařky ...

Pošťák zvoní vždy dvakrát ... a přinese příze bez poštovného!

Tak nám Česká pošta zase připravuje od února zdražení poštovních tarifů :( Takže mám ve svém internetovém zásilkovém obchodě pletacích přízí na adrese http://shop.ddjd.cz zase o starost více - jak kompenzovat zákazníkům vyšší náklady na poštovné?

Před lety jsem účtovala jak poštovné, tak balné. Nyní je můj obchůdek k zákazníkům mnohem vstřícnější: balné se neúčtuje vůbec a poštovné jen ve výši tarifů České pošty. Navíc u mne platí, že pokud se zasílá zásilka v hodnotě alespoň 1.500 Kč, pak se neplatí ani poštovné (v praxi tak zákazníci platili za své zásilky poštovné v rozmezí 61-74 Kč, případně ho neplatili vůbec). Tento princip odměňuje zákazníky s většími objemy zakázek. Co ale zákazníci, kteří si potřebují objednat jen pár klubíček příze? Zde potom činí poštovné významnou část z celkové částky k zaplacení. Je zřejmé, že kdybych zrušila účtování poštovného úplně, muselo by se to nutně projevit v cenách přízí. Třeba to někdy v budoucnu udělám, ale úpřimně řečeno, zatím se mi do toho nechce. Raději držím nižší ceny. A pro zákazníky s malými objemy zakázek jsem proto nyní vymyslela novinku: je jí tzv. pošťák.

Pošťák nejen že zvoní vždy dvakrát :), ale u mne může i zákazníkům s malou objednávkou přinést luxus zásilky bez poštovného. Pod pošťákem se totiž ukrývá vždy právě jedna výprodejová příze, kterou nabízím s výraznou slevou (obvykle v rozmezí 30-70%). Navíc má to kouzlo, že při jeho objednání bude celá objednávka (tedy i s případnými dalšími přízemi) expedována zdarma. Vydělají tedy obě strany: zákazník má vždy možnost získat zásilku bez poštovného (chce-li) a získá tím velmi levně i zajímavé příze z výprodeje a já budu mít dobrý pocit, že myslím i na "malé" zákazníky (zde by se slušelo parafrázovat, že "není malých zákazníků":) a snad tím i zrychlím obrátku zásob u výprodejových položek.

Aby to nebylo tak fádní, tak ovšem zákazníkům neservíruji pošťáka na stříbrném podnose, ale musí si ho hezky sami najít. Je totiž kdesi ukrytý v široké nabídce více jak čtyřista druhů a odstínů pletacích přízí, které aktuálně můj obchůdek nabízí. A aby zákazníci nemuseli pošťáka hledat, jak pověstnou jehlu v kupce sena, nabízím jim vždy nápovědu (Kde je pošťák?), kde najdou několik indicií, které jim napomohou ukrytého pošťáka odhalit.

Z principu vyplývá, že pošťák je tedy vždy jen jeden a tudíž ho získá ten zákazník, který si jej objedná jako první. Ovšem není třeba se obávat, že pošťák nebude k dispozici - vždy, když je příslušný pošťák vypraven do světa, nastoupí na jeho místo nový.

Zdá se, že se novinka docela ujala - za prvních deset dní se vystřídalo již devět pošťáků - když to tak půjde dál, tak za chvíli nebudu mít co vyprodávat :)))

Pokud vás tato novinka zaujala, ráda vás na svých stránkách http://shop.ddjd.cz přivítám. Těším se na vás, vaše Dulinka.21.1.2005 - Móda - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:6384x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Pleteme z alpaky
Pleteme z čistého hedvábí
Pleteme z volánkové příze
Slet čarodějnic pletařek
Jak odhadnout spotřebu příze
Bambulková šála
Svatý Valentýn se splétá se sněžným mužem
Pletařky vyrazily po stopách sněžného muže
Pleteme z přízí s barevnými přechody
Světový den pletení na veřejnosti

dulinka - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (72)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si