Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Skupča :-))

Co mi projde rukama,očima či mozkovnou...

Krásná jako lednička

:-D další potulný mailík....

Pár let po svatbě jsem dosáhla mateřské a manželkovské dokonalosti, mýtu českých žen. Protože jsem se z té Země Dokonalosti vrátila při relativním duševním zdraví, mohu všem, kdož tam míří, poradit, jak se dostat zpět mezi šťastné nedokonalé.

Vstávala jsem tehdy denně mezi pátou a šestou ráno, kdy se budil syn. Odvedla jsem ho do kuchyně, aby nebudil tatínka. Vyčistili jsme si spolu zuby, a zatímco snídal, stihla jsem i rychlý make-up, takže jsem manžela uchránila pohledu na přirozenou zeleň svého nevyspalého obličeje. Syn dostal kostky nebo pastelky, a protože do půl osmé, kdy vstával můj muž, bývalo dost času, stíhala jsem obvykle připravit pořádnou mužnou snídani s kávou, džusem, vajíčky naměkko a topinkou. Obměnou byly lívance, vrchovatě obložené chleby nebo domácí pomazánky. Budila jsem ho veleněžně, pomohla mu najít košile a ponožky, a když odcházel do práce, mávali jsme mu z okna. Během dne jsem stihla všechno: uklidit, nakoupit a připravit teplou večeři i s moučníkem Jít s malým na procházku, uplést svetr, natřít poličky, posekat zahradu. Byla jsem hodně pyšná na to, že když se vracel odpoledne domů, bylo všechno hotové, včetně vychlazeného piva v ledničce. Z té doby si nepamatuji ani jednu manželskou hádku: neutrácela jsem za zbytečnosti, nechodila odnikud pozdě, a pokud chtěl můj muž o něčem mluvit, trpělivě jsem poslouchala. Vždycky bylo vařeno, postaráno, teplo, útulno. Na nic si nemohl stěžovat – a taky si nestěžoval. „Tak co je dnes nového…“, ptával se a já pyšně oznamovala, že je všechno v nejlepším pořádku. Bylo, až na drobnosti. Jeho někdejší vřelý polibek na přivítanou se nejprve změnil v lehký polibek na tvář, pak jen v symbolický polibek ve vzduchu a nakonec v přátelské poplácání na zádech. Takové, jakým se vítají chlapi, co jdou spolu na fotbal. To už říkával: „nic nového, že…“ a obvykle šel rovnou k ledničce, kde ho s železnou pravidelností čekávala vychlazená desítka.

Naštěstí mi tehdy zbyli kamarádi. „Hele, jaký si myslíš, že je rozdíl mezi tou ledničkou a tebou?“ zeptal se mě jeden z nich. Telefonovala jsem mu v noci, téměř potají. „Lednička stojí každý den tam, kde to čekáš. Vždycky ti nabídne něco k jídlu, je tichá, na spotřebu nenáročná. Čistá, bílá, vkusná, ale těžko tomu říkat krásná. Už jsi viděla chlapa, co by vášnivě miloval ledničku? Všimne si jí, až když mu kompletně vyteče na podlahu. Ale to musí po tý louži uklouznout!“ Ten večer jsem vypila dvě vychlazené desítky a probudila se až v půl osmé. Nade mnou stál manžel v jedné ponožce a zmačkané košili. Zatímco na pravé ruce držel křičící dítě, v levé třímal suchý rohlík. Tvářil se překvapeně. Za pár měsíců mě už zase vřele líbal a ptal se, zdali jsem vařila, nebo má po cestě z práce něco koupit.

Nebuďte vždycky tam, kde to ostatní čekají. Buďte náročná na spotřebu. Nabízejte jen tolik, co vám dávají, a pořádně hlučte, když je to potřeba. A už vůbec se nebojte čas od času vytéct na podlahu. Dodnes sice nevím proč, ale je jisté, že jen tak vás budou ti kolem milovat.

Takový je zákon ledničky.
Mirka Vopavová

13.1.2007 - Zábava - Komentářů:5 - Přidat komentář - Přečteno:30398x

Názory čtenářů

josefka 13.2. 23:16
:-))) moc hezky napsaný - vždyť to všechny dávno víme, ne? čím chceme být dokonalejší, tím samozřejmější se to zdá být našemu okolí ...a zdaleka to neplatí jen pro naše drahé a opečovávané polovičky a námi bravurně zvládnuté domácí práce
Dadka1 26.1. 16:13
Koukám, přečteno 505 x, mám pocit, že jsem to jen já, kdo to 505 x přečetl. Už moc nevidím, protože mi tečou slzy jako malé holce. Přesně takhle to bylo. Akorát konec byl jiný. Já nedokázala vypít ty dvě desítky a vzbouřit se. A nechat mužského žvýkat suchý rohlík. Zbaběle jsem navrhla rozchod. A on souhlasil. Dvě děti, které jsem mu vychovala /byl vdovec/ už mají svůj život, tak o co jde. A když já jsem takový sobec, že si vezmu do péče ještě vnučku, tak není co řešit. Se mnou už nemusí ztrácet čas. Roky letí, děti má vychované, tak k čemu bych mu ještě mohla být dobrá. Takže mě přítel, se kterým jsem žila 15 let vyměnil za automatickou pračku. Ledničku má a pivo si prostě bude muset obstarávat sám. Pravdu má samkma - jaké si to ženská udělá, takové to má. Jenže já chtěla, aby byli všichni šťastní...
taffi 18.1. 10:25
jo jo holky, svatá pravda :-)
já jsem byla taky paní, teda slečna dokonalá, chápavá a přizpůsobivá, jenom aby mně nepřestal milovat a bláhová si myslela, že si mně za to bude vážit a obdivovat. jenom, že ono se to pro něj stalo rutinou a i malinkatý výkyv z "normálu" byl pro něj signál, že se něco děje. bohužel to neco nechtěl vidět jako únavu, hodně práce, nemoc nebo prostě jenom blbej den. on to viděl jako problém a já místo abych si dupla, tak jsem ho dokola přesvěčovala, že nikoho nemám, že ho pořád miluji a tak jsem zapoměla na to, že taky on má milovat mně. hold bylo pozdě a u nás ten konec tak šťasný nebyl. ale, človíček je tvor moudrý a nejlíp se učí na svých vlastních chybách. můj nynejší vztah není ani zdaleka tak dokonalý, můj přítel není můj vysněný princ, ale konečně i já můžu být sama sebou, taková jaká jsem, paní, teda slečna nedokonalá.

a všechny co ještě stále bojujete o dokonalý vztah a dokola se snažíte partnerovi něco dokazovat, vzdejte to na chvíli. opravdu je potřeba si občas zahrát na tu pokazenou lednici a oni páni kluci si ješte rádi zahrají na opraváře a dají vše do pořádku. zamyslete se, vždyť oni to dělají práve tak, pravidelně a určitě vědí proč :-)
samkma 14.1. 20:02
Přesné !! A to ještě bylo štěstí, že byl ochoten tolerovat změnu pro něj k horšímu !!! Celý život říkám, že jaké si to ženská udělá, takové to má. A je třeba začít hned, dokud je muž ochoten připustit, že domácí práce se samy prostě neudělají .
Micka.pet 14.1. 15:09
To je trefné a přesné!!!
Poslední

Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Skupca - Skupča :-))
...k zamyšlení.....
Instalace programu Manžel
Tak nejak mi to prislo opravdové.....
PF od ČEZ
Hledají se účastníci pro novou reality show !!!
Manžel na zabití
trocha kresleného humouru... :o)
Když máte syny,
O odstraňování chloupků
Těhotenství-Nejkrásnějších 9 měsíců v životě ženy

Skupca - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (72)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si