Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Sem a tam

povídky, črty, zamyšlení

Kdo jsi, má depresivní mamčo?

Stále jsi maminka, ale přesto jiná. Stále Tě mám ráda, ale nesmím se zamýšlet moc často nad tím, jak se měníš takřka před očima. Nesmím se hrozit toho, když vidím předobraz sebe sama. Jsi mou karikaturou za pár desetiletí, jsi a přitom už odcházíš. Stěží se dokážeš ohlédnout za tím, co bylo včera, avšak perfektně popisuješ věci, které se staly před dvaceti lety. Ach mami, je tu podzim a srdce mě bolí při pomyšlení, že tu jsi a zároveň nejsi. Připadám si jako Tvá starší sestra, která Tě musí neustále hlídat, volám si s Tebou skoro denně a přesto i to je Ti málo. Stotřicet kilometrů je mezi námi a to je příliš. Konečně jsi přišla na to, že je lepší prodat auto, které už nedokážeš ani nastartovat, a garáž pronajmout. Nevím, jestli přijdeš také na to, že by Ti bylo lépe v penzionu poblíž svých dětí. Mohly bychom se vidět takřka denně, venčila bych Tě po výstavách, divadlech, kinech. Zatím máš svou sestru, potřebuješ být s ní co nejvíce, potřebuješ si s ní povídat, docela to chápu, ale dvě skoro nemohoucí osoby už potřebují někoho, kdo by se o ně postaral. Zlobivé dítě se v Tobě s každým ránem probouzí. Zlobíš se na celý svět, obviňuješ mou sestru, jež je v Německu, že se nestará (přitom dělá, co je v jejích silách), sebestředně a rozmazleně reaguješ na mé otázky, když nevyjdeš s důchodem, jenž patří k lepšímu průměru v tomto státě. Nevadí mi být Tvým sponzorem, když Ti jinak ulevit nemohu. Sotva lezeš, šíleně Tě bolí osteoporózní páteř, neslyšíš na penzion, jenž by byl pro Tebe tím nejlepším, dokud jsi ještě na hranici soběstačnosti. Brácha se mockrát nabídnul, že by jej pro Tebe zajistil. Neslyšíš na volání svých dětí, abys vydržela ještě chvíli při jasném vědomí. Odcházíš a nás to bolí, odcházíš a snad je to pro Tebe takto nejlepší, protože si změny, které plíživě probíhají v Tvém mozku ani neuvědomuješ.

6.11.2006 - Rodina - Komentářů:5 - Přidat komentář - Přečteno:23753x

Názory čtenářů

Kristla 25.4. 11:04
Tvůj článek mě rozplakal a rozlítostil. Je psán srdcem. Jsi milující dcera a místo, aby jsi žila naplno svůj život, snažíš se co nejvíce zpříjemnit ten maminčin.
V mládí si člověk většinou nepřipouští, že také zestárne. Něco podobného v širší rodině prožívá má kamarádka, je to naprosto stejné. Já tobě i mamince přeji všechno dobré, a tobě navíc moc a moc trpělivosti a lásky.
oldřa 25.4. 0:55
Maminka žije ve svém světě a ty se trápíš. Mysli také trochu na sebe ,přeji ti vše dobré jsi bezva kočka.
AJ 9.11. 10:46
Rve mi to srdce... Je mi 23 a bolí to když poznávám svět i z té smutné stránky bohužel na vlastní kůži...
Kousalka 8.11. 18:58
Hilo, obdivuji Tě. Jsi skvělá dcera.
Hila 8.11. 11:55
Moje mamča také omítla penzion i dobře vedený domov důcodců-nově postavený ,útulný a hlavně v našem společném bydlišti.Odcházela pomalu ale nenávratně.Nakonec odmítla všechny návštěvy vnoučat s tím,že¨jí v bytě kradou a nakonec se zamkla i přede mnou. Moje denodenní návštěvy považovala za pronásledování. Je stále živá, ale nemoc mi ji vzala. Beru si ji z psychiatrické léčebny, kdy mi to dovolí čas.Je nyní pod léky a je usměvavá, za vše mi děkuje a je vděčná, že ji navštíví moje dcera a syn.Vozím ji na vozíčku a stále jí něco povídám, ona hladí našeho labradora a říká mi ,,své " zážitky třeba o tom, jak ,,dnes s holkama musly přestavět v práci celou kancelář".A já ji při tom nechávám a hledám v jejích vzpomínkách, které ještě nepropadly do propasti nevědomí naše společné chvíle a je nám docela dobře.
Poslední

Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
nadina - Sem a tam
Podělím se o zábavný e-mail
Na Nový rok o slepičí krok!
Máma a brácha
Osmdesátiny
A život jde dál
Ta zmutovaná, sire!
Ohřívaná polívka
O grizzlym
O vůni pomsty
O Lídě

nadina - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (72)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si