Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Můj bloček

SLUNNÉ CHORVATSKO-KORČULA 2006

Miluju moře,pláž,slunce.Miluju CHorvatsko.Je fakt,že jsem nikde jinde v cizině nebyla,ale když moře,tak v Chorvatsku.A tam jsme se letos vydali spolu s kamarádkou a s našimi manžely.Jeli jsme v polovině září,kdy tam je moře ještě teplé.Jeli jsme autobusem a jeli jsme na ostrov Korčula.Ostrov Korčula je jeden z níže položených dalmatských ostrovů,vlastně pod ním jsou už pak jen dva.Takže cesta byla celkem dlouhá,ale dala se vydržet.Fakt je,že nám od Rakouska celou cestu pršelo,ne-li lilo.A pršelo ještě 2 dny po příjezdu,ale již s ubývající intenzitou a prodlužujícími se intervaly. Konečně nám natrvalo vylezlo sluníčko a my si mohli užívat slunečních paprsků do sytosti.Kamínková pláž,ale našli jsme i písčitou,průzračné moře,na dno vidíte hodně dlouho.
Město Korčula bylo od nás vzdálené asi 3 km cestou po pobřeží.Skládá se z nového a starého města.Staré město je ve tvaru "rybí kosti"-hlavní středová ulice a od ní boční malé,úzké uličky.V jedné takové uličce se nachází i rodný dům Marka Pola,známého středověkého cestovatele.V uličkách najdete mimo jiné i spoustu koček.
No a nové město,to jsou stánky,malé krámky se zlatem,stříbrem,se suvenýry,tržnice na ovoce,zeleninu a sýry,které jsou daleko dražší než v obchodech a které tam zůstává i přes noc,aniž by ho někdo ukradl./ale kdo by ho kradl,když už není čerstvé,že?/No a konoby čili restaurace,bary a tak.Pár jsme jich taky navštívili a cosi z jejich kuchyně ochutnali.
Asi 7 km od města Korčula se nachází městečko/pokud to tak lze nazvat/Lumbarda,kde je ona písečná pláž a otevřené moře. Nádhera,sluníčko pálí celou dobu až do večera,vlahý větřík fouká od moře,takže ani necítite,že jste se spálili.Moře,ačkoliv je tu písek,je průzračné a při zvíření písku vypadá jako zlaté.Ani se nám od tamtud nechtělo.Jen delfína jsme neviděli.
Na celé Korčule roste hroznové víno,olivy,fíky-taky jsme ochutnali čerstvé-mňam,dál levandule,oleandry,bougenvillea,agáve a datlové palmy.
Jinak Korčula,ostatně jako celé Chorvatsko,je jedna velká skála,ať se podíváte kam se podíváte,všude se tyčí nějaká skála,pahorek pohoří a nebo alespoň šutřík.Taky podle toho vypadají naše fotky z dovolené-skála z jedné strany,z druhé strany,v oblacích,za sluníčka,s duhou,skála s mořem,moře s lodí a bez lodě.Prostě bylo tam krásně,uteklo ani nevíme jak a už jsme zase doma,ale nasáklí slanou vůní moře,teplem sluníčka a vůbec.
Takže:MILUJU CHORVATSKO

28.9.2006 - Cestování - Komentářů:5 - Přidat komentář - Přečteno:40453x

Názory čtenářů

domácíbuchtička 12.9. 21:01
Ahoj, u moře je krásně. Mně se líbilo ve Splitu, na Makarské Riviéře, Crikvenici. Korčulu bych ráda viděla. Snad se mi to příští rok v šedesátce podaří.
Miluna 11.10. 20:05
Korčulu znám moc dobře,je to nejkrásnější ostrov v Chorvatsku.Aspoň pro mne.Ale připomíná mi smutné chvíle,protože mi zrovna zemřela maminka.Hrozně toužím se tam vrátit a užít si ji jak se dá nejvíc.Doporučuji také městečko BAŠKA VODA-taky super koupání.
malinaa 29.9. 21:46
ahoj ,uplne to prozivam,ted a tady.Take jsem nikdy u jineho more nebyla,odvezla jsem si odtamtud kazdy rok nejakou vzpominku a zazitek.Dekuji je to moc hezke poctenicko.A uplne poprve jsem se napila vody z more,jestli je slane.A VAZNE JE.
QueenAkr 28.9. 19:30

Ahojky miluji moře.... jistě tam bylo nádherně
Radostinka 28.9. 8:22
určitě jste se měli moc hezky!
Poslední

Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Acoustic Tour Miro Žbirka 2009
Zdražování
Listopadové snění
Výměna dětí
Trochu teplíčka v tomto počasí
Bláznivá příroda?
Pozdrav z Českého ráje
Zamyšlení
KRÁSNÉ ČARODĚJNICE!!!!!
HODY HODY DOPROVODY

duli - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (72)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si